Tabell UEFA Nations League 2020/2021

League A – Grupp 1

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Italien6307 – 212
2Nederländerna6317 – 411
3Polen6236 – 67
4Bosnien och Hercegovina6043 – 112

League A – Grupp 2

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Belgien65116 – 615
2Danmark6328 – 710
3England6327 – 410
4Island6063 – 170

League A – Grupp 3

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Frankrike65012 – 516
2Portugal64112 – 413
3Kroatien6159 – 163
4Sverige6155 – 133

League A – Grupp 4

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Spanien63113 – 311
2Tyskland62110 – 139
3Schweiz6129 – 86
4Ukraina6245 – 136

League B – Grupp 1

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Österrike6419 – 613
2Norge63212 – 710
3Rumänien6228 – 98
4Nordirland6044 – 112

League B – Grupp 2

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Tjeckien6429 – 512
2Skottland6325 – 410
3Israel6227 – 78
4Slovakien6145 – 104

League B – Grupp 3

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Ungern6317 – 411
2Ryssland6229 – 128
3Serbien6129 – 76
4Turkiet6126 – 86

League B – Grupp 4

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Wales6507 – 116
2Finland6427 – 512
3Irland6031 – 43
4Bulgarien6042 – 72

League C – Grupp 1

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Montenegro64110 – 213
2Luxemburg6327 – 510
3Azerbajdzjan6122 – 46
4Cypern6142 – 104

League C – Grupp 2

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Armenien6319 – 611
2Nordmakedonien6219 – 89
3Georgien6116 – 67
4Estland6035 – 93

League C – Grupp 3

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Slovenien6408 – 114
2Grekland6306 – 112
3Kosovo6134 – 65
4Moldova6051 – 111

League C – Grupp 4

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Albanien6318 – 411
2Belarus63210 – 810
3Litauen6225 – 78
4Kazakstan6145 – 94

League D – Grupp 1

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Färöarna6309 – 512
2Malta6218 – 69
3Lettland6118 – 47
4Andorra6041 – 112

League D – Grupp 2

RankLagSMVMFMMSPoäng
1Gibraltar4203 – 18
2Liechtenstein4113 – 25
3San Marino4020 – 32

Kommande matcher i UEFA Nations League

League A – Grupp 1

League A – Grupp 2

League A – Grupp 3

League A – Grupp 4

League B – Grupp 1

League B – Grupp 2

League B – Grupp 3

League B – Grupp 4

League C – Grupp 1

League C – Grupp 2

League C – Grupp 3

League C – Grupp 4

League D – Grupp 1

League D – Grupp 2

Resultatet i de senaste matcherna i UEFA Nations League

League A – Grupp 1

  1. 2020-11-18

    1. Polen-logo 
      Polen
      1 – 2
      (1-0)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      UEFA Nations League
      Stadion Slaski Chorzów
    2. Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      0 – 2
      (0-1)
      Italien-logo 
      Italien
      UEFA Nations League
      Grbavica Sarajevo
  2. 2020-11-15

    1. Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      3 – 1
      (2-0)
      Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      UEFA Nations League
      Johan Cruijff ArenA Amsterdam
    2. Italien-logo 
      Italien
      2 – 0
      (1-0)
      Polen-logo 
      Polen
      UEFA Nations League
      Mapei Stadium Reggio Emilia
  3. 2020-10-14

    1. Polen-logo 
      Polen
      3 – 0
      (2-0)
      Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      UEFA Nations League
      Stadion Miejski Wroclaw
    2. Italien-logo 
      Italien
      1 – 1
      (1-1)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      UEFA Nations League
      Gewiss Stadium Bergamo
  4. 2020-10-11

    1. Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      0 – 0
      (0-0)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      UEFA Nations League
      Bilino Polje Zenica
    2. Polen-logo 
      Polen
      0 – 0
      (0-0)
      Italien-logo 
      Italien
      UEFA Nations League
      Stadion Energa Gdansk Gdansk
  5. 2020-09-07

    1. Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      0 – 1
      (0-1)
      Italien-logo 
      Italien
      UEFA Nations League
      Johan Cruijff ArenA Amsterdam
    2. Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      1 – 2
      (1-1)
      Polen-logo 
      Polen
      UEFA Nations League
      Bilino Polje Zenica

League A – Grupp 2

  1. 2020-11-18

    1. England-logo 
      England
      4 – 0
      (2-0)
      Island-logo 
      Island
      UEFA Nations League
      Wembley Stadium London
    2. Belgien-logo 
      Belgien
      4 – 2
      (1-1)
      Danmark-logo 
      Danmark
      UEFA Nations League
      King Power at Den Dreef Stadion Heverlee
  2. 2020-11-15

    1. Danmark-logo 
      Danmark
      2 – 1
      (1-0)
      Island-logo 
      Island
      UEFA Nations League
      Parken Köpenhamn
    2. Belgien-logo 
      Belgien
      2 – 0
      (2-0)
      England-logo 
      England
      UEFA Nations League
      King Power at Den Dreef Stadion Heverlee
  3. 2020-10-14

    1. Island-logo 
      Island
      1 – 2
      (1-2)
      Belgien-logo 
      Belgien
      UEFA Nations League
      Laugardalsvöllur Reykjavík
    2. England-logo 
      England
      0 – 1
      (0-1)
      Danmark-logo 
      Danmark
      UEFA Nations League
      Wembley Stadium London
  4. 2020-10-11

    1. England-logo 
      England
      2 – 1
      (1-1)
      Belgien-logo 
      Belgien
      UEFA Nations League
      Wembley Stadium London
    2. Island-logo 
      Island
      0 – 3
      (0-1)
      Danmark-logo 
      Danmark
      UEFA Nations League
      Laugardalsvöllur Reykjavík
  5. 2020-09-08

    1. Danmark-logo 
      Danmark
      0 – 0
      (0-0)
      England-logo 
      England
      UEFA Nations League
      Parken Köpenhamn
    2. Belgien-logo 
      Belgien
      5 – 1
      (2-1)
      Island-logo 
      Island
      UEFA Nations League
      Koning Boudewijnstadion Bryssel

League A – Grupp 3

  1. 2020-11-17

    1. Frankrike-logo 
      Frankrike
      4 – 2
      (2-1)
      Sverige-logo 
      Sverige
      UEFA Nations League
      Stade de France Paris Saint-Denis

    2. Kroatien
      2 – 3
      (1-0)
      Portugal-logo 
      Portugal
      UEFA Nations League
      Stadion Poljud Split
  2. 2020-11-14

    1. Sverige-logo 
      Sverige
      2 – 1
      (2-0)

      Kroatien
      UEFA Nations League
      Friends Arena Solna
    2. Portugal-logo 
      Portugal
      0 – 1
      (0-0)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      UEFA Nations League
      Estádio da Luz Lissabon
  3. 2020-10-14

    1. Portugal-logo 
      Portugal
      3 – 0
      (2-0)
      Sverige-logo 
      Sverige
      UEFA Nations League
      Estádio José Alvalade Lissabon

    2. Kroatien
      1 – 2
      (0-1)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      UEFA Nations League
      Maksimir Zagreb
  4. 2020-10-11


    1. Kroatien
      2 – 1
      (1-0)
      Sverige-logo 
      Sverige
      UEFA Nations League
      Maksimir Zagreb
    2. Frankrike-logo 
      Frankrike
      0 – 0
      (0-0)
      Portugal-logo 
      Portugal
      UEFA Nations League
      Stade de France Paris Saint-Denis
  5. 2020-09-08

    1. Sverige-logo 
      Sverige
      0 – 2
      (0-1)
      Portugal-logo 
      Portugal
      UEFA Nations League
      Friends Arena Solna
    2. Frankrike-logo 
      Frankrike
      4 – 2
      (2-1)

      Kroatien
      UEFA Nations League
      Stade de France Paris Saint-Denis

League A – Grupp 4

  1. 2020-11-17

    1. Schweiz-logo 
      Schweiz
      3 – 0
      Tilld.
      Ukraina-logo 
      Ukraina
      UEFA Nations League
      Swissporarena Luzern
    2. Spanien-logo 
      Spanien
      6 – 0
      (3-0)

      Tyskland
      UEFA Nations League
      Estadio Olímpico Sevilla
  2. 2020-11-14

    1. Schweiz-logo 
      Schweiz
      1 – 1
      (1-0)
      Spanien-logo 
      Spanien
      UEFA Nations League
      Sankt Jakob Stadion Basel

    2. Tyskland
      3 – 1
      (2-1)
      Ukraina-logo 
      Ukraina
      UEFA Nations League
      Red Bull Arena Leipzig
  3. 2020-10-13

    1. Ukraina-logo 
      Ukraina
      1 – 0
      (0-0)
      Spanien-logo 
      Spanien
      UEFA Nations League
      Olimpiyskyi Kiev

    2. Tyskland
      3 – 3
      (1-2)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      UEFA Nations League
      RheinEnergieStadion Köln
  4. 2020-10-10

    1. Ukraina-logo 
      Ukraina
      1 – 2
      (0-1)

      Tyskland
      UEFA Nations League
      Olimpiyskyi Kiev
    2. Spanien-logo 
      Spanien
      1 – 0
      (1-0)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      UEFA Nations League
      Estadio Alfredo Di Stéfano Madrid
  5. 2020-09-06

    1. Schweiz-logo 
      Schweiz
      1 – 1
      (0-1)

      Tyskland
      UEFA Nations League
      Sankt Jakob Stadion Basel
    2. Spanien-logo 
      Spanien
      4 – 0
      (3-0)
      Ukraina-logo 
      Ukraina
      UEFA Nations League
      Estadio Alfredo Di Stéfano Madrid

League B – Grupp 1

  1. 2020-11-18

    1. Nordirland-logo 
      Nordirland
      1 – 1
      (0-0)
      Rumänien-logo 
      Rumänien
      UEFA Nations League
      Windsor Park Belfast
    2. Österrike-logo 
      Österrike
      1 – 1
      (0-0)
      Norge-logo 
      Norge
      UEFA Nations League
      Ernst Happel Stadion Wien
  2. 2020-11-15

    1. Österrike-logo 
      Österrike
      2 – 1
      (0-0)
      Nordirland-logo 
      Nordirland
      UEFA Nations League
      Ernst Happel Stadion Wien
    2. Rumänien-logo 
      Rumänien
      3 – 0
      Tilld.
      Norge-logo 
      Norge
      UEFA Nations League
      Arena Nationala Bukarest
  3. 2020-10-14

    1. Rumänien-logo 
      Rumänien
      0 – 1
      (0-0)
      Österrike-logo 
      Österrike
      UEFA Nations League
      Stadionul Ilie Oana Ploiesti
    2. Norge-logo 
      Norge
      1 – 0
      (0-0)
      Nordirland-logo 
      Nordirland
      UEFA Nations League
      Ullevaal Stadion Oslo
  4. 2020-10-11

    1. Norge-logo 
      Norge
      4 – 0
      (2-0)
      Rumänien-logo 
      Rumänien
      UEFA Nations League
      Ullevaal Stadion Oslo
    2. Nordirland-logo 
      Nordirland
      0 – 1
      (0-1)
      Österrike-logo 
      Österrike
      UEFA Nations League
      Windsor Park Belfast
  5. 2020-09-07

    1. Nordirland-logo 
      Nordirland
      1 – 5
      (1-3)
      Norge-logo 
      Norge
      UEFA Nations League
      Windsor Park Belfast
    2. Österrike-logo 
      Österrike
      2 – 3
      (1-1)
      Rumänien-logo 
      Rumänien
      UEFA Nations League
      Wörthersee Stadion Klagenfurt

League B – Grupp 2

  1. 2020-11-18

    1. Israel-logo 
      Israel
      1 – 0
      (1-0)
      Skottland-logo 
      Skottland
      UEFA Nations League
      Netanya Municipal Stadium Netanya

    2. Tjeckien
      2 – 0
      (1-0)

      Slovakien
      UEFA Nations League
      Doosan Arena Plzen
  2. 2020-11-15


    1. Slovakien
      1 – 0
      (1-0)
      Skottland-logo 
      Skottland
      UEFA Nations League
      Štadión Antona Malatinského City Arena Trnava

    2. Tjeckien
      1 – 0
      (1-0)
      Israel-logo 
      Israel
      UEFA Nations League
      Doosan Arena Plzen
  3. 2020-10-14


    1. Slovakien
      2 – 3
      (2-0)
      Israel-logo 
      Israel
      UEFA Nations League
      Štadión Antona Malatinského City Arena Trnava
    2. Skottland-logo 
      Skottland
      1 – 0
      (1-0)

      Tjeckien
      UEFA Nations League
      Hampden Park Glasgow
  4. 2020-10-11

    1. Skottland-logo 
      Skottland
      1 – 0
      (0-0)

      Slovakien
      UEFA Nations League
      Hampden Park Glasgow
    2. Israel-logo 
      Israel
      1 – 2
      (0-1)

      Tjeckien
      UEFA Nations League
      Sammy Ofer Stadium Haifa
  5. 2020-09-07

    1. Israel-logo 
      Israel
      1 – 1
      (0-1)

      Slovakien
      UEFA Nations League
      Netanya Municipal Stadium Netanya

    2. Tjeckien
      1 – 2
      (1-1)
      Skottland-logo 
      Skottland
      UEFA Nations League
      Andruv Stadion Olomouc

League B – Grupp 3

  1. 2020-11-18

    1. Serbien-logo 
      Serbien
      5 – 0
      (4-0)
      Ryssland-logo 
      Ryssland
      UEFA Nations League
      Stadion Rajko Mitic Belgrad
    2. Ungern-logo 
      Ungern
      2 – 0
      (0-0)
      Turkiet-logo 
      Turkiet
      UEFA Nations League
      Puskás Aréna Budapest
  2. 2020-11-15

    1. Turkiet-logo 
      Turkiet
      3 – 2
      (2-1)
      Ryssland-logo 
      Ryssland
      UEFA Nations League
      Sükrü Saraçoglu Istanbul
    2. Ungern-logo 
      Ungern
      1 – 1
      (1-1)
      Serbien-logo 
      Serbien
      UEFA Nations League
      Puskás Aréna Budapest
  3. 2020-10-14

    1. Turkiet-logo 
      Turkiet
      2 – 2
      (0-1)
      Serbien-logo 
      Serbien
      UEFA Nations League
      Türk Telekom Stadyumu Istanbul
    2. Ryssland-logo 
      Ryssland
      0 – 0
      (0-0)
      Ungern-logo 
      Ungern
      UEFA Nations League
      VTB Arena Moskva
  4. 2020-10-11

    1. Serbien-logo 
      Serbien
      0 – 1
      (0-1)
      Ungern-logo 
      Ungern
      UEFA Nations League
      Stadion Rajko Mitic Belgrad
    2. Ryssland-logo 
      Ryssland
      1 – 1
      (1-0)
      Turkiet-logo 
      Turkiet
      UEFA Nations League
      VTB Arena Moskva
  5. 2020-09-06

    1. Ungern-logo 
      Ungern
      2 – 3
      (0-2)
      Ryssland-logo 
      Ryssland
      UEFA Nations League
      Puskás Aréna Budapest
    2. Serbien-logo 
      Serbien
      0 – 0
      (0-0)
      Turkiet-logo 
      Turkiet
      UEFA Nations League
      Stadion Rajko Mitic Belgrad

League B – Grupp 4

  1. 2020-11-18

    1. Wales-logo 
      Wales
      3 – 1
      (1-0)
      Finland-logo 
      Finland
      UEFA Nations League
      Cardiff City Stadium Cardiff
    2. Irland-logo 
      Irland
      0 – 0
      (0-0)
      Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      UEFA Nations League
      Aviva Stadium Dublin
  2. 2020-11-15

    1. Wales-logo 
      Wales
      1 – 0
      (0-0)
      Irland-logo 
      Irland
      UEFA Nations League
      Cardiff City Stadium Cardiff
    2. Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      1 – 2
      (0-2)
      Finland-logo 
      Finland
      UEFA Nations League
      Vasil Levski Stadion Sofia
  3. 2020-10-14

    1. Finland-logo 
      Finland
      1 – 0
      (0-0)
      Irland-logo 
      Irland
      UEFA Nations League
      Olympiastadion Helsinki Helsingfors
    2. Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      0 – 1
      (0-0)
      Wales-logo 
      Wales
      UEFA Nations League
      Vasil Levski Stadion Sofia
  4. 2020-10-11

    1. Irland-logo 
      Irland
      0 – 0
      (0-0)
      Wales-logo 
      Wales
      UEFA Nations League
      Aviva Stadium Dublin
    2. Finland-logo 
      Finland
      2 – 0
      (0-0)
      Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      UEFA Nations League
      Olympiastadion Helsinki Helsingfors
  5. 2020-09-06

    1. Wales-logo 
      Wales
      1 – 0
      (0-0)
      Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      UEFA Nations League
      Cardiff City Stadium Cardiff
    2. Irland-logo 
      Irland
      0 – 1
      (0-0)
      Finland-logo 
      Finland
      UEFA Nations League
      Aviva Stadium Dublin

League C – Grupp 1

  1. 2020-11-17

    1. Montenegro-logo 
      Montenegro
      4 – 0
      (3-0)
      Cypern-logo 
      Cypern
      UEFA Nations League
      Stadion Pod Goricom Podgorica
    2. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      0 – 0
      (0-0)

      Azerbajdzjan
      UEFA Nations League
      Stade Josy Barthel Luxemburg
  2. 2020-11-14

    1. Cypern-logo 
      Cypern
      2 – 1
      (1-1)
      Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      UEFA Nations League
      GSP Stadium Nicosia

    2. Azerbajdzjan
      0 – 0
      (0-0)
      Montenegro-logo 
      Montenegro
      UEFA Nations League
      Stadion ŠRC Zaprešic Zapresic
  3. 2020-10-13


    1. Azerbajdzjan
      0 – 0
      (0-0)
      Cypern-logo 
      Cypern
      UEFA Nations League
      Elbasan Arena Elbasan
    2. Montenegro-logo 
      Montenegro
      1 – 2
      (1-1)
      Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      UEFA Nations League
      Stadion Pod Goricom Podgorica
  4. 2020-10-10

    1. Montenegro-logo 
      Montenegro
      2 – 0
      (1-0)

      Azerbajdzjan
      UEFA Nations League
      Stadion Pod Goricom Podgorica
    2. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      2 – 0
      (2-0)
      Cypern-logo 
      Cypern
      UEFA Nations League
      Stade Josy Barthel Luxemburg
  5. 2020-09-08

    1. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      0 – 1
      (0-0)
      Montenegro-logo 
      Montenegro
      UEFA Nations League
      Stade Josy Barthel Luxemburg
    2. Cypern-logo 
      Cypern
      0 – 1
      (0-1)

      Azerbajdzjan
      UEFA Nations League
      GSP Stadium Nicosia

League C – Grupp 2

  1. 2020-11-18


    1. Georgien
      0 – 0
      (0-0)
      Estland-logo 
      Estland
      UEFA Nations League
      Boris Paichadze Dinamo Arena Tbilisi

    2. Armenien
      1 – 0
      (0-0)
      Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      UEFA Nations League
      GSP Stadium Nicosia
  2. 2020-11-15

    1. Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      2 – 1
      (1-0)
      Estland-logo 
      Estland
      UEFA Nations League
      National Arena Tose Proeski Skopje

    2. Georgien
      1 – 2
      (0-1)

      Armenien
      UEFA Nations League
      Boris Paichadze Dinamo Arena Tbilisi
  3. 2020-10-14

    1. Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      1 – 1
      (0-0)

      Georgien
      UEFA Nations League
      National Arena Tose Proeski Skopje
    2. Estland-logo 
      Estland
      1 – 1
      (1-1)

      Armenien
      UEFA Nations League
      A. Le Coq Arena Tallinn
  4. 2020-10-11

    1. Estland-logo 
      Estland
      3 – 3
      (1-1)
      Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      UEFA Nations League
      A. Le Coq Arena Tallinn

    2. Armenien
      2 – 2
      (1-0)

      Georgien
      UEFA Nations League
      Tychy City Stadium Tychy
  5. 2020-09-08


    1. Georgien
      1 – 1
      (1-1)
      Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      UEFA Nations League
      Boris Paichadze Dinamo Arena Tbilisi

    2. Armenien
      2 – 0
      (1-0)
      Estland-logo 
      Estland
      UEFA Nations League
      Republican Stadium Jerevan

League C – Grupp 3

  1. 2020-11-18

    1. Kosovo-logo 
      Kosovo
      1 – 0
      (1-0)
      Moldova-logo 
      Moldova
      UEFA Nations League
      Fadil Vokrri Stadium Pristina
    2. Grekland-logo 
      Grekland
      0 – 0
      (0-0)

      Slovenien
      UEFA Nations League
      Olimpiako Stadio Aten
  2. 2020-11-15


    1. Slovenien
      2 – 1
      (0-0)
      Kosovo-logo 
      Kosovo
      UEFA Nations League
      Stadion Stožice Ljubljana
    2. Moldova-logo 
      Moldova
      0 – 2
      (0-2)
      Grekland-logo 
      Grekland
      UEFA Nations League
      Stadionul Zimbru Chisinau
  3. 2020-10-14

    1. Moldova-logo 
      Moldova
      0 – 4
      (0-3)

      Slovenien
      UEFA Nations League
      Stadionul Zimbru Chisinau
    2. Grekland-logo 
      Grekland
      0 – 0
      (0-0)
      Kosovo-logo 
      Kosovo
      UEFA Nations League
      Olimpiako Stadio Aten
  4. 2020-10-11

    1. Kosovo-logo 
      Kosovo
      0 – 1
      (0-1)

      Slovenien
      UEFA Nations League
      Fadil Vokrri Stadium Pristina
    2. Grekland-logo 
      Grekland
      2 – 0
      (1-0)
      Moldova-logo 
      Moldova
      UEFA Nations League
      Olimpiako Stadio Aten
  5. 2020-09-06


    1. Slovenien
      1 – 0
      (1-0)
      Moldova-logo 
      Moldova
      UEFA Nations League
      Stadion Stožice Ljubljana
    2. Kosovo-logo 
      Kosovo
      1 – 2
      (0-1)
      Grekland-logo 
      Grekland
      UEFA Nations League
      Fadil Vokrri Stadium Pristina

League C – Grupp 4

  1. 2020-11-18

    1. Kazakstan-logo 
      Kazakstan
      1 – 2
      (1-1)

      Litauen
      UEFA Nations League
      Ortalyk Tsentralnyi Almaty
    2. Albanien-logo 
      Albanien
      3 – 2
      (3-1)

      Belarus
      UEFA Nations League
      Air Albania Stadium Tirana
  2. 2020-11-15

    1. Albanien-logo 
      Albanien
      3 – 1
      (2-1)
      Kazakstan-logo 
      Kazakstan
      UEFA Nations League
      Air Albania Stadium Tirana

    2. Vitryssland
      2 – 0
      (2-0)

      Litauen
      UEFA Nations League
      Dynamo Stadium Minsk
  3. 2020-10-14


    1. Litauen
      0 – 0
      (0-0)
      Albanien-logo 
      Albanien
      UEFA Nations League
      LFF Stadium Vilnius

    2. Vitryssland
      2 – 0
      (1-0)
      Kazakstan-logo 
      Kazakstan
      UEFA Nations League
      Dynamo Stadium Minsk
  4. 2020-10-11

    1. Kazakstan-logo 
      Kazakstan
      0 – 0
      (0-0)
      Albanien-logo 
      Albanien
      UEFA Nations League
      Ortalyk Tsentralnyi Almaty

    2. Litauen
      2 – 2
      (1-0)

      Vitryssland
      UEFA Nations League
      LFF Stadium Vilnius
  5. 2020-09-07

    1. Kazakstan-logo 
      Kazakstan
      1 – 2
      (0-0)

      Vitryssland
      UEFA Nations League
      Ortalyk Tsentralnyi Almaty
    2. Albanien-logo 
      Albanien
      0 – 1
      (0-0)

      Litauen
      UEFA Nations League
      Air Albania Stadium Tirana

League D – Grupp 1

  1. 2020-11-17


    1. Malta
      1 – 1
      (0-0)
      Färöarna-logo 
      Färöarna
      UEFA Nations League
      National Stadium Ta’ Qali
    2. Andorra-logo 
      Andorra
      0 – 5
      (0-1)
      Lettland-logo 
      Lettland
      UEFA Nations League
      Estadi Nacional Andorra la Vella
  2. 2020-11-14


    1. Malta
      3 – 1
      (0-1)
      Andorra-logo 
      Andorra
      UEFA Nations League
      National Stadium Ta’ Qali
    2. Lettland-logo 
      Lettland
      1 – 1
      (0-0)
      Färöarna-logo 
      Färöarna
      UEFA Nations League
      Daugava Stadium Riga
  3. 2020-10-13

    1. Lettland-logo 
      Lettland
      0 – 1
      (0-0)

      Malta
      UEFA Nations League
      Daugava Stadium Riga
    2. Färöarna-logo 
      Färöarna
      2 – 0
      (2-0)
      Andorra-logo 
      Andorra
      UEFA Nations League
      Tórsvøllur Tórshavn
  4. 2020-10-10

    1. Färöarna-logo 
      Färöarna
      1 – 1
      (1-1)
      Lettland-logo 
      Lettland
      UEFA Nations League
      Tórsvøllur Tórshavn
    2. Andorra-logo 
      Andorra
      0 – 0
      (0-0)

      Malta
      UEFA Nations League
      Estadi Nacional Andorra la Vella
  5. 2020-09-06

    1. Andorra-logo 
      Andorra
      0 – 1
      (0-1)
      Färöarna-logo 
      Färöarna
      UEFA Nations League
      Estadi Nacional Andorra la Vella

    2. Malta
      1 – 1
      (1-1)
      Lettland-logo 
      Lettland
      UEFA Nations League
      National Stadium Ta’ Qali

League D – Grupp 2

  1. 2020-11-17

    1. Gibraltar-logo 
      Gibraltar
      1 – 1
      (1-1)

      Liechtenstein
      UEFA Nations League
      Victoria Stadium Gibraltar
  2. 2020-11-14

    1. San Marino-logo 
      San Marino
      0 – 0
      (0-0)
      Gibraltar-logo 
      Gibraltar
      UEFA Nations League
      San Marino Stadium Serravalle
  3. 2020-10-13


    1. Liechtenstein
      0 – 0
      (0-0)
      San Marino-logo 
      San Marino
      UEFA Nations League
      Rheinpark Stadion Vaduz
  4. 2020-10-10


    1. Liechtenstein
      0 – 1
      (0-1)
      Gibraltar-logo 
      Gibraltar
      UEFA Nations League
      Rheinpark Stadion Vaduz
  5. 2020-09-08

    1. San Marino-logo 
      San Marino
      0 – 2
      (0-2)

      Liechtenstein
      UEFA Nations League
      Stadio Romeo Neri Rimini
  6. 2020-09-05

    1. Gibraltar-logo 
      Gibraltar
      1 – 0
      (1-0)
      San Marino-logo 
      San Marino
      UEFA Nations League
      Victoria Stadium Gibraltar

Uppdaterad 2020-09-03

Lämna en kommentar