Spelschema Världsmästerskapet Kvalet UEFA 2022

Kommande matcher

2021-11-11

  1. AzerbajdzjanLuxemburg
    21:00Bakus OlympiastadionBaku
  2. GeorgienSverige
    21:00Batumi StadiumBatumi
  3. RysslandCypern
    20:00Gazprom ArenaSankt Petersburg
  4. ArmenienNordmakedonien
    21:00Republican StadiumJerevan
  5. IrlandPortugal
    19:45Aviva StadiumDublin
  6. GreklandSpanien
    21:45Olimpiako StadioAten
  7. MaltaKroatien
    20:45National StadiumTa’ Qali
  8. SlovakienSlovenien
    20:45Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  9. TysklandLiechtenstein
    20:45Volkswagen ArenaWolfsburg
  10. RumänienIsland
    21:45Stadionul GhenceaBukarest

2021-11-12

  1. MoldovaSkottland
    19:00Stadionul ZimbruChisinau
  2. ItalienSchweiz
    20:45Stadio OlimpicoRom
  3. NordirlandLitauen
    19:45Windsor ParkBelfast
  4. ÖsterrikeIsrael
    20:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  5. DanmarkFäröarna
    20:45ParkenKöpenhamn
  6. AndorraPolen
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  7. EnglandAlbanien
    19:45Wembley StadiumLondon
  8. UngernSan Marino
    20:45Puskás ArénaBudapest

2021-11-13

  1. Bosnien och HercegovinaFinland
    15:00Bilino PoljeZenica
  2. NorgeLettland
    18:00Ullevaal StadionOslo
  3. TurkietGibraltar
    20:00Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  4. FrankrikeKazakstan
    20:45Stade de FranceParis Saint-Denis
  5. BelgienEstland
    20:45Koning BoudewijnstadionBryssel
  6. WalesBelarus
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  7. MontenegroNederländerna
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica

Spelschema Världsmästerskapet Kvalet UEFA

2021-03-24 Grupp G

  1. TurkietNederländerna4-2 (2-0)
    20:00Atatürk OlympiyatIstanbul
  2. SerbienIrland3-2 (1-1)
    20:45Stadion Rajko MiticBelgrad
  3. PortugalAzerbajdzjan1-0 (1-0)
    20:45Allianz StadiumTurin
  4. FrankrikeUkraina1-1 (1-0)
    20:45Stade de FranceParis Saint-Denis
  5. FinlandBosnien och Hercegovina2-2 (0-0)
    21:45Olympiastadion HelsinkiHelsingfors
  6. EstlandTjeckien2-6 (1-4)
    20:45Arena LublinLublin
  7. BelgienWales3-1 (2-1)
    20:45King Power at Den Dreef StadionHeverlee
  8. LettlandMontenegro1-2 (1-1)
    21:45Stadionas SkontoRiga
  9. GibraltarNorge0-3 (0-2)
    20:45Victoria StadiumGibraltar
  10. MaltaRyssland1-3 (0-2)
    20:45National StadiumTa’ Qali
  11. SlovenienKroatien1-0 (1-0)
    20:45Stadion StožiceLjubljana
  12. CypernSlovakien0-0 (0-0)
    21:45GSP StadiumNicosia

2021-03-25 Grupp C

  1. BulgarienSchweiz1-3 (0-3)
    19:00Vasil Levski StadionSofia
  2. IsraelDanmark0-2 (0-1)
    19:00BloomfieldTel Aviv
  3. SverigeGeorgien1-0 (1-0)
    20:45Friends ArenaSolna
  4. SpanienGrekland1-1 (1-0)
    20:45Nuevo Los CármenesGranada
  5. ItalienNordirland2-0 (2-0)
    20:45Stadio Ennio TardiniParma
  6. MoldovaFäröarna1-1 (1-0)
    21:45Stadionul ZimbruChisinau
  7. SkottlandÖsterrike2-2 (0-0)
    19:45Hampden ParkGlasgow
  8. EnglandSan Marino5-0 (3-0)
    19:45Wembley StadiumLondon
  9. UngernPolen3-3 (1-0)
    20:45Puskás ArénaBudapest
  10. AndorraAlbanien0-1 (0-1)
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  11. LiechtensteinArmenien0-1 (0-0)
    20:45Rheinpark StadionVaduz
  12. RumänienNordmakedonien3-2 (1-0)
    21:45Arena NationalaBukarest
  13. TysklandIsland3-0 (2-0)
    20:45Schauinsland-Reisen-ArenaDuisburg

2021-03-27 Grupp G

  1. MontenegroGibraltar4-1 (2-1)
    15:00Stadion Pod GoricomPodgorica
  2. RysslandSlovenien2-1 (2-1)
    17:00Fisht StadiumSotji
  3. BelarusEstland4-2 (1-1)
    20:00Dynamo StadiumMinsk
  4. NorgeTurkiet0-3 (0-2)
    18:00Estadio La RosaledaMálaga
  5. NederländernaLettland2-0 (1-0)
    18:00Johan Cruijff ArenAAmsterdam
  6. KroatienCypern1-0 (1-0)
    18:00Stadion RujevicaRijeka
  7. IrlandLuxemburg0-1 (0-0)
    19:45Aviva StadiumDublin
  8. SerbienPortugal2-2 (0-2)
    20:45Stadion Rajko MiticBelgrad
  9. TjeckienBelgien1-1 (0-0)
    20:45Sinobo StadiumPrag
  10. SlovakienMalta2-2 (0-2)
    20:45Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava

2021-03-28 Grupp D

  1. KazakstanFrankrike0-2 (0-2)
    19:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. GeorgienSpanien1-2 (1-0)
    20:00Boris Paichadze Dinamo ArenaTbilisi
  3. DanmarkMoldova8-0 (5-0)
    18:00MCH ArenaHerning
  4. AlbanienEngland0-2 (0-1)
    18:00Air Albania StadiumTirana
  5. ArmenienIsland2-0 (0-0)
    20:00Republican StadiumJerevan
  6. KosovoSverige0-3 (0-2)
    20:45Fadil Vokrri StadiumPristina
  7. BulgarienItalien0-2 (0-1)
    21:45Vasil Levski StadionSofia
  8. UkrainaFinland1-1 (0-0)
    21:45OlimpiyskyiKiev
  9. ÖsterrikeFäröarna3-1 (3-1)
    20:45Ernst Happel StadionWien
  10. IsraelSkottland1-1 (1-0)
    21:45BloomfieldTel Aviv
  11. PolenAndorra3-0 (1-0)
    20:45Wojska PolskiegoWarszawa
  12. San MarinoUngern0-3 (0-1)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  13. NordmakedonienLiechtenstein5-0 (1-0)
    20:45National Arena Tose ProeskiSkopje
  14. RumänienTyskland0-1 (0-1)
    21:45Arena NationalaBukarest
  15. SchweizLitauen1-0 (1-0)
    21:00KybunparkSankt Gallen

2021-03-30 Grupp A

  1. AzerbajdzjanSerbien1-2 (0-1)
    20:00Bakus OlympiastadionBaku
  2. CypernSlovenien1-0 (1-0)
    19:00GSP StadiumNicosia
  3. LuxemburgPortugal1-3 (1-1)
    20:45Stade Josy BarthelLuxemburg
  4. BelgienBelarus8-0 (4-0)
    20:45King Power at Den Dreef StadionHeverlee
  5. WalesTjeckien1-0 (0-0)
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  6. GibraltarNederländerna0-7 (0-1)
    20:45Victoria StadiumGibraltar
  7. MontenegroNorge0-1 (0-1)
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica
  8. TurkietLettland3-3 (2-1)
    21:45Atatürk OlympiyatIstanbul
  9. KroatienMalta3-0 (0-0)
    20:45Stadion RujevicaRijeka
  10. SlovakienRyssland2-1 (1-0)
    20:45Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava

2021-03-31 Grupp J

  1. ArmenienRumänien3-2 (0-0)
    20:00Republican StadiumJerevan
  2. GreklandGeorgien1-1 (0-0)
    21:45Toumba StadiumThessaloniki
  3. SpanienKosovo3-1 (2-0)
    20:45Estadio La CartujaSevilla
  4. LitauenItalien0-2 (0-0)
    21:45LFF StadiumVilnius
  5. NordirlandBulgarien0-0 (0-0)
    19:45Windsor ParkBelfast
  6. Bosnien och HercegovinaFrankrike0-1 (0-0)
    20:45GrbavicaSarajevo
  7. UkrainaKazakstan1-1 (1-0)
    21:45OlimpiyskyiKiev
  8. ÖsterrikeDanmark0-4 (0-0)
    20:45Ernst Happel StadionWien
  9. MoldovaIsrael1-4 (1-1)
    21:45Stadionul ZimbruChisinau
  10. SkottlandFäröarna4-0 (1-0)
    19:45Hampden ParkGlasgow
  11. AndorraUngern1-4 (0-1)
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  12. EnglandPolen2-1 (1-0)
    19:45Wembley StadiumLondon
  13. San MarinoAlbanien0-2 (0-0)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  14. TysklandNordmakedonien1-2 (0-1)
    20:45Schauinsland-Reisen-ArenaDuisburg
  15. LiechtensteinIsland1-4 (0-2)
    20:45Rheinpark StadionVaduz

2021-09-01 Grupp D

  1. KazakstanUkraina2-2 (0-1)
    20:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. LuxemburgAzerbajdzjan2-1 (2-0)
    20:45Stade de LuxembourgLuxemburg
  3. PortugalIrland2-1 (0-1)
    19:45Estádio AlgarveFaro
  4. FrankrikeBosnien och Hercegovina1-1 (1-1)
    20:45Stade de la MeinauStrasbourg
  5. DanmarkSkottland2-0 (2-0)
    20:45ParkenKöpenhamn
  6. FäröarnaIsrael0-4 (0-2)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  7. MoldovaÖsterrike0-2 (0-1)
    21:45Stadionul ZimbruChisinau
  8. LettlandGibraltar3-1 (0-0)
    21:45Daugava StadiumRiga
  9. NorgeNederländerna1-1 (1-1)
    20:45Ullevaal StadionOslo
  10. TurkietMontenegro2-2 (2-1)
    21:45Vodafone ParkIstanbul
  11. MaltaCypern3-0 (1-0)
    20:45National StadiumTa’ Qali
  12. RysslandKroatien0-0 (0-0)
    21:45Luzhniki StadiumMoskva
  13. SlovenienSlovakien1-1 (1-1)
    20:45Stadion StožiceLjubljana

2021-09-02 Grupp B

  1. GeorgienKosovo0-1 (0-1)
    20:00Batumi StadiumBatumi
  2. SverigeSpanien2-1 (1-1)
    20:45Friends ArenaSolna
  3. ItalienBulgarien1-1 (1-1)
    20:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  4. LitauenNordirland1-4 (0-1)
    21:45LFF StadiumVilnius
  5. TjeckienBelarus1-0 (1-0)
    20:45Mestský stadionOstrava
  6. EstlandBelgien2-5 (1-2)
    21:45A. Le Coq ArenaTallinn
  7. AndorraSan Marino2-0 (2-0)
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  8. UngernEngland0-4 (0-0)
    20:45Puskás ArénaBudapest
  9. PolenAlbanien4-1 (2-1)
    20:45PGE NarodowyWarszawa
  10. IslandRumänien0-2 (0-0)
    18:45LaugardalsvöllurReykjavík
  11. LiechtensteinTyskland0-2 (0-1)
    20:45KybunparkSankt Gallen
  12. NordmakedonienArmenien0-0 (0-0)
    20:45National Arena Tose ProeskiSkopje

2021-09-04 Grupp D

  1. FinlandKazakstan1-0 (0-0)
    16:00Olympiastadion HelsinkiHelsingfors
  2. IrlandAzerbajdzjan1-1 (0-1)
    17:00Aviva StadiumDublin
  3. SerbienLuxemburg4-1 (2-0)
    18:00Stadion Rajko MiticBelgrad
  4. LettlandNorge0-2 (0-1)
    19:00Daugava StadiumRiga
  5. SlovenienMalta1-0 (1-0)
    18:00Stadion StožiceLjubljana
  6. CypernRyssland0-2 (0-1)
    19:00GSP StadiumNicosia
  7. UkrainaFrankrike1-1 (1-0)
    21:45OlimpiyskyiKiev
  8. IsraelÖsterrike5-2 (3-1)
    21:45Sammy Ofer StadiumHaifa
  9. FäröarnaDanmark0-1 (0-0)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  10. SkottlandMoldova1-0 (1-0)
    19:45Hampden ParkGlasgow
  11. GibraltarTurkiet0-3 (0-0)
    20:45Victoria StadiumGibraltar
  12. NederländernaMontenegro4-0 (1-0)
    20:45Philips StadionEindhoven
  13. SlovakienKroatien0-1 (0-0)
    20:45Tehelné PoleBratislava

2021-09-05 Grupp E

  1. BelarusWales2-3 (2-1)
    16:00CentralKazan
  2. BulgarienLitauen1-0 (0-0)
    19:00Vasil Levski StadionSofia
  3. EnglandAndorra4-0 (1-0)
    17:00Wembley StadiumLondon
  4. AlbanienUngern1-0 (0-0)
    18:00Elbasan ArenaElbasan
  5. IslandNordmakedonien2-2 (0-1)
    16:00LaugardalsvöllurReykjavík
  6. KosovoGrekland1-1 (0-1)
    20:45Fadil Vokrri StadiumPristina
  7. SpanienGeorgien4-0 (3-0)
    20:45Estadio Nuevo ViveroBadajoz
  8. SchweizItalien0-0 (0-0)
    20:45Sankt Jakob-ParkBasel
  9. BelgienTjeckien3-0 (2-0)
    20:45Koning BoudewijnstadionBryssel
  10. San MarinoPolen1-7 (0-4)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  11. TysklandArmenien6-0 (4-0)
    20:45Mercedes-Benz ArenaStuttgart
  12. RumänienLiechtenstein2-0 (2-0)
    21:45Arena NationalaBukarest

2021-09-07 Grupp A

  1. AzerbajdzjanPortugal0-3 (0-2)
    20:00Bakus OlympiastadionBaku
  2. IrlandSerbien1-1 (0-1)
    19:45Aviva StadiumDublin
  3. FrankrikeFinland2-0 (1-0)
    20:45Groupama StadiumDécines-Charpieu
  4. Bosnien och HercegovinaKazakstan2-2 (0-0)
    20:45Bilino PoljeZenica
  5. DanmarkIsrael5-0 (3-0)
    20:45ParkenKöpenhamn
  6. FäröarnaMoldova2-1 (0-0)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  7. ÖsterrikeSkottland0-1 (0-1)
    20:45Ernst Happel StadionWien
  8. NederländernaTurkiet6-1 (3-0)
    20:45Johan Cruijff ArenAAmsterdam
  9. NorgeGibraltar5-1 (3-1)
    20:45Ullevaal StadionOslo
  10. MontenegroLettland0-0 (0-0)
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica
  11. RysslandMalta2-0 (1-0)
    21:45Otkrytie ArenaMoskva
  12. SlovakienCypern2-0 (0-0)
    20:45Tehelné PoleBratislava
  13. KroatienSlovenien3-0 (1-0)
    20:45Stadion PoljudSplit

2021-09-08 Grupp J

  1. ArmenienLiechtenstein1-1 (1-0)
    20:00Republican StadiumJerevan
  2. KosovoSpanien0-2 (0-1)
    20:45Fadil Vokrri StadiumPristina
  3. GreklandSverige2-1 (0-0)
    21:45Olimpiako StadioAten
  4. NordirlandSchweiz0-0 (0-0)
    19:45Windsor ParkBelfast
  5. ItalienLitauen5-0 (4-0)
    20:45Mapei StadiumReggio Emilia
  6. WalesEstland0-0 (0-0)
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  7. BelarusBelgien0-1 (0-1)
    21:45CentralKazan
  8. UngernAndorra2-1 (2-0)
    20:45Puskás ArénaBudapest
  9. PolenEngland1-1 (0-0)
    20:45PGE NarodowyWarszawa
  10. AlbanienSan Marino5-0 (1-0)
    20:45Elbasan ArenaElbasan
  11. IslandTyskland0-4 (0-2)
    18:45LaugardalsvöllurReykjavík
  12. NordmakedonienRumänien0-0 (0-0)
    20:45National Arena Tose ProeskiSkopje

2021-10-08 Grupp E

  1. TjeckienWales2-2 (1-1)
    20:45Sinobo StadiumPrag
  2. EstlandBelarus2-0 (0-0)
    21:45A. Le Coq ArenaTallinn
  3. GibraltarMontenegro0-3 (0-2)
    20:45Victoria StadiumGibraltar
  4. LettlandNederländerna0-1 (0-1)
    21:45Daugava StadiumRiga
  5. TurkietNorge1-1 (1-1)
    21:45Sükrü SaraçogluIstanbul
  6. CypernKroatien0-3 (0-1)
    21:45AEK ArenaLarnaca
  7. MaltaSlovenien0-4 (0-1)
    20:45National StadiumTa’ Qali
  8. RysslandSlovakien1-0 (1-0)
    21:45Ak Bars ArenaKazan
  9. TysklandRumänien2-1 (0-1)
    20:45VolksparkstadionHamburg
  10. IslandArmenien1-1 (0-1)
    18:45LaugardalsvöllurReykjavík
  11. LiechtensteinNordmakedonien0-4 (0-1)
    20:45Rheinpark StadionVaduz

2021-10-09 Grupp C

  1. LitauenBulgarien3-1 (1-0)
    16:00LFF StadiumVilnius
  2. KazakstanBosnien och Hercegovina0-2 (0-1)
    19:00Astana ArenaNur-Sultan
  3. AzerbajdzjanIrland0-3 (0-2)
    20:00Bakus OlympiastadionBaku
  4. GeorgienGrekland0-2 (0-0)
    20:00Batumi StadiumBatumi
  5. SverigeKosovo3-0 (1-0)
    18:00Friends ArenaSolna
  6. FinlandUkraina1-2 (1-2)
    19:00Olympiastadion HelsinkiHelsingfors
  7. SkottlandIsrael3-2 (1-2)
    17:00Hampden ParkGlasgow
  8. LuxemburgSerbien0-1 (0-0)
    20:45Stade de LuxembourgLuxemburg
  9. SchweizNordirland2-0 (1-0)
    20:45Stade de GenèveGenève
  10. FäröarnaÖsterrike0-2 (0-1)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  11. MoldovaDanmark0-4 (0-4)
    21:45Stadionul ZimbruChisinau
  12. AndorraEngland0-5 (0-2)
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  13. UngernAlbanien0-1 (0-0)
    20:45Puskás ArénaBudapest
  14. PolenSan Marino5-0 (2-0)
    20:45PGE NarodowyWarszawa

2021-10-11 Grupp H

  1. CypernMalta2-2 (1-0)
    19:00AEK ArenaLarnaca
  2. BelarusTjeckien0-2 (0-1)
    21:45Central StadiumKazan
  3. EstlandWales0-1 (0-1)
    21:45A. Le Coq ArenaTallinn
  4. LettlandTurkiet1-2 (0-0)
    21:45Daugava StadiumRiga
  5. NederländernaGibraltar6-0 (3-0)
    20:45De KuipRotterdam
  6. NorgeMontenegro2-0 (1-0)
    20:45Ullevaal StadionOslo
  7. KroatienSlovakien2-2 (1-2)
    20:45Gradski VrtOsijek
  8. SlovenienRyssland1-2 (1-2)
    20:45Ljudski vrtMaribor
  9. IslandLiechtenstein4-0 (2-0)
    18:45LaugardalsvöllurReykjavík
  10. NordmakedonienTyskland0-4 (0-0)
    20:45National Arena Tose ProeskiSkopje
  11. RumänienArmenien1-0 (1-0)
    21:45Stadionul GhenceaBukarest

2021-10-12 Grupp D

  1. KazakstanFinland0-2 (0-1)
    20:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. PortugalLuxemburg5-0 (3-0)
    19:45Estádio AlgarveFaro
  3. SerbienAzerbajdzjan3-1 (1-1)
    20:45Stadion Rajko MiticBelgrad
  4. KosovoGeorgien1-2 (1-1)
    20:45Fadil Vokrri StadiumPristina
  5. SverigeGrekland2-0 (0-0)
    20:45Friends ArenaSolna
  6. BulgarienNordirland2-1 (0-1)
    21:45Vasil Levski StadionSofia
  7. LitauenSchweiz0-4 (0-3)
    21:45LFF StadiumVilnius
  8. UkrainaBosnien och Hercegovina1-1 (1-0)
    21:45Arena LvivLviv
  9. DanmarkÖsterrike1-0 (0-0)
    20:45ParkenKöpenhamn
  10. FäröarnaSkottland0-1 (0-0)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  11. IsraelMoldova2-1 (1-0)
    21:45Turner StadiumBe’er Sheva
  12. AlbanienPolen0-1 (0-0)
    20:45Air Albania StadiumTirana
  13. EnglandUngern1-1 (1-1)
    19:45Wembley StadiumLondon
  14. San MarinoAndorra0-3 (0-1)
    20:45San Marino StadiumSerravalle

2021-11-11 Grupp A

  1. AzerbajdzjanLuxemburg
    21:00Bakus OlympiastadionBaku
  2. GeorgienSverige
    21:00Batumi StadiumBatumi
  3. RysslandCypern
    20:00Gazprom ArenaSankt Petersburg
  4. ArmenienNordmakedonien
    21:00Republican StadiumJerevan
  5. IrlandPortugal
    19:45Aviva StadiumDublin
  6. GreklandSpanien
    21:45Olimpiako StadioAten
  7. MaltaKroatien
    20:45National StadiumTa’ Qali
  8. SlovakienSlovenien
    20:45Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  9. TysklandLiechtenstein
    20:45Volkswagen ArenaWolfsburg
  10. RumänienIsland
    21:45Stadionul GhenceaBukarest

2021-11-12 Grupp F

  1. MoldovaSkottland
    19:00Stadionul ZimbruChisinau
  2. ItalienSchweiz
    20:45Stadio OlimpicoRom
  3. NordirlandLitauen
    19:45Windsor ParkBelfast
  4. ÖsterrikeIsrael
    20:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  5. DanmarkFäröarna
    20:45ParkenKöpenhamn
  6. AndorraPolen
    20:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  7. EnglandAlbanien
    19:45Wembley StadiumLondon
  8. UngernSan Marino
    20:45Puskás ArénaBudapest

2021-11-13 Grupp D

  1. Bosnien och HercegovinaFinland
    15:00Bilino PoljeZenica
  2. NorgeLettland
    18:00Ullevaal StadionOslo
  3. TurkietGibraltar
    20:00Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  4. FrankrikeKazakstan
    20:45Stade de FranceParis Saint-Denis
  5. BelgienEstland
    20:45Koning BoudewijnstadionBryssel
  6. WalesBelarus
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  7. MontenegroNederländerna
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica

2021-11-14 Grupp H

  1. SlovenienCypern
    15:00Stadion StožiceLjubljana
  2. KroatienRyssland
    15:00Stadion PoljudSplit
  3. MaltaSlovakien
    15:00National StadiumTa’ Qali
  4. NordmakedonienIsland
    18:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  5. ArmenienTyskland
    21:00Republican StadiumJerevan
  6. LiechtensteinRumänien
    18:00Rheinpark StadionVaduz
  7. PortugalSerbien
    19:45Estádio da LuzLissabon
  8. LuxemburgIrland
    20:45Stade Josy BarthelLuxemburg
  9. SpanienSverige
    20:45Estadio La CartujaSevilla
  10. GreklandKosovo
    21:45Olimpiako StadioAten

2021-11-15 Grupp C

  1. SchweizBulgarien
    20:45SwissporarenaLuzern
  2. NordirlandItalien
    19:45Windsor ParkBelfast
  3. SkottlandDanmark
    19:45Hampden ParkGlasgow
  4. ÖsterrikeMoldova
    20:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  5. IsraelFäröarna
    21:45Netanya Municipal StadiumNetanya
  6. San MarinoEngland
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  7. AlbanienAndorra
    20:45Air Albania StadiumTirana
  8. PolenUngern
    20:45PGE NarodowyWarszawa

2021-11-16 Grupp D

  1. FinlandFrankrike
    21:45Olympiastadion HelsinkiHelsingfors
  2. Bosnien och HercegovinaUkraina
    20:45Bilino PoljeZenica
  3. WalesBelgien
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  4. TjeckienEstland
    20:45Generali Ceská pojištovna ArenaPrag
  5. NederländernaNorge
    20:45De KuipRotterdam
  6. GibraltarLettland
    20:45Victoria StadiumGibraltar
  7. MontenegroTurkiet
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica

2022-03-24 Semifinaler

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00

2022-03-28 Finaler

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00

Lämna en kommentar