Spelschema UEFA Nations League 2024/2025

Kommande matcher

2024-09-05

  1. AzerbajdzjanSverige
    18:00
  2. SkottlandPolen
    20:45
  3. PortugalKroatien
    20:45
  4. SerbienSpanien
    20:45
  5. DanmarkSchweiz
    20:45
  6. EstlandSlovakien
    20:45
  7. BelarusBulgarien
    20:45
  8. NordirlandLuxemburg
    20:45
  9. San MarinoLiechtenstein
    20:45

2024-09-06

  1. KazakstanNorge
    16:00
  2. BelgienIsrael
    20:45
  3. FrankrikeItalien
    20:45
  4. SlovenienÖsterrike
    20:45
  5. WalesTurkiet
    20:45
  6. IslandMontenegro
    20:45
  7. KosovoRumänien
    20:45
  8. LitauenCypern
    20:45

2024-09-07

  1. FäröarnaNordmakedonien
    15:00
  2. GeorgienTjeckien
    18:00
  3. IrlandEngland
    18:00
  4. ArmenienLettland
    18:00
  5. MoldovaMalta
    18:00
  6. TysklandUngern
    20:45
  7. Nederländ.Bosnien och Hercegovina
    20:45
  8. UkrainaAlbanien
    20:45
  9. GreklandFinland
    20:45

Spelschema UEFA Nations League

2024-09-05 League C – Grupp 1

  1. AzerbajdzjanSverige
    18:00
  2. SkottlandPolen
    20:45
  3. PortugalKroatien
    20:45
  4. SerbienSpanien
    20:45
  5. DanmarkSchweiz
    20:45
  6. EstlandSlovakien
    20:45
  7. BelarusBulgarien
    20:45
  8. NordirlandLuxemburg
    20:45
  9. San MarinoLiechtenstein
    20:45

2024-09-06 League B – Grupp 3

  1. KazakstanNorge
    16:00
  2. BelgienIsrael
    20:45
  3. FrankrikeItalien
    20:45
  4. SlovenienÖsterrike
    20:45
  5. WalesTurkiet
    20:45
  6. IslandMontenegro
    20:45
  7. KosovoRumänien
    20:45
  8. LitauenCypern
    20:45

2024-09-07 League C – Grupp 4

  1. FäröarnaNordmakedonien
    15:00
  2. GeorgienTjeckien
    18:00
  3. IrlandEngland
    18:00
  4. ArmenienLettland
    18:00
  5. MoldovaMalta
    18:00
  6. TysklandUngern
    20:45
  7. Nederländ.Bosnien och Hercegovina
    20:45
  8. UkrainaAlbanien
    20:45
  9. GreklandFinland
    20:45

2024-09-08 League C – Grupp 3

  1. LuxemburgBelarus
    15:00
  2. DanmarkSerbien
    18:00
  3. SlovakienAzerbajdzjan
    18:00
  4. BulgarienNordirland
    18:00
  5. GibraltarLiechtenstein
    18:00
  6. PortugalSkottland
    20:45
  7. KroatienPolen
    20:45
  8. SchweizSpanien
    20:45
  9. SverigeEstland
    20:45

2024-09-09 League A – Grupp 2

  1. IsraelItalien
    20:45
  2. FrankrikeBelgien
    20:45
  3. NorgeÖsterrike
    20:45
  4. SlovenienKazakstan
    20:45
  5. MontenegroWales
    20:45
  6. TurkietIsland
    20:45
  7. CypernKosovo
    20:45
  8. RumänienLitauen
    20:45

2024-09-10 League A – Grupp 3

  1. Nederländ.Tyskland
    20:45
  2. UngernBosnien och Hercegovina
    20:45
  3. AlbanienGeorgien
    20:45
  4. TjeckienUkraina
    20:45
  5. IrlandGrekland
    20:45
  6. EnglandFinland
    20:45
  7. NordmakedonienArmenien
    20:45
  8. LettlandFäröarna
    20:45
  9. AndorraMalta
    20:45

2024-10-10 League A – Grupp 2

  1. ItalienBelgien
    20:45
  2. IsraelFrankrike
    20:45
  3. EnglandGrekland
    20:45
  4. FinlandIrland
    20:45
  5. ÖsterrikeKazakstan
    20:45
  6. NorgeSlovenien
    20:45
  7. FäröarnaArmenien
    20:45
  8. LettlandNordmakedonien
    20:45
  9. GibraltarSan Marino
    20:45
  10. MoldovaAndorra
    20:45

2024-10-11 League A – Grupp 3

  1. Bosnien och HercegovinaTyskland
    20:45
  2. UngernNederländ.
    20:45
  3. UkrainaGeorgien
    20:45
  4. TjeckienAlbanien
    20:45
  5. TurkietMontenegro
    20:45
  6. IslandWales
    20:45
  7. SlovakienSverige
    20:45
  8. EstlandAzerbajdzjan
    20:45

2024-10-12 League C – Grupp 2

  1. LitauenKosovo
    15:00
  2. KroatienSkottland
    18:00
  3. BulgarienLuxemburg
    18:00
  4. PolenPortugal
    20:45
  5. SerbienSchweiz
    20:45
  6. SpanienDanmark
    20:45
  7. CypernRumänien
    20:45
  8. BelarusNordirland
    20:45

2024-10-13 League B – Grupp 3

  1. KazakstanSlovenien
    15:00
  2. FinlandEngland
    18:00
  3. ArmenienNordmakedonien
    18:00
  4. LiechtensteinGibraltar
    18:00
  5. MaltaMoldova
    18:00
  6. GreklandIrland
    20:45
  7. ÖsterrikeNorge
    20:45
  8. FäröarnaLettland
    20:45

2024-10-14 League B – Grupp 1

  1. GeorgienAlbanien
    18:00
  2. AzerbajdzjanSlovakien
    18:00
  3. ItalienIsrael
    20:45
  4. BelgienFrankrike
    20:45
  5. Bosnien och HercegovinaUngern
    20:45
  6. TysklandNederländ.
    20:45
  7. UkrainaTjeckien
    20:45
  8. WalesMontenegro
    20:45
  9. IslandTurkiet
    20:45
  10. EstlandSverige
    20:45

2024-10-15 League A – Grupp 1

  1. SkottlandPortugal
    20:45
  2. PolenKroatien
    20:45
  3. SpanienSerbien
    20:45
  4. SchweizDanmark
    20:45
  5. LitauenRumänien
    20:45
  6. KosovoCypern
    20:45
  7. NordirlandBulgarien
    20:45
  8. BelarusLuxemburg
    20:45

2024-11-14 League B – Grupp 3

  1. KazakstanÖsterrike
    16:00
  2. ArmenienFäröarna
    18:00
  3. BelgienItalien
    20:45
  4. FrankrikeIsrael
    20:45
  5. GreklandEngland
    20:45
  6. IrlandFinland
    20:45
  7. SlovenienNorge
    20:45
  8. NordmakedonienLettland
    20:45

2024-11-15 League A – Grupp 1

  1. PortugalPolen
    20:45
  2. SkottlandKroatien
    20:45
  3. DanmarkSpanien
    20:45
  4. SchweizSerbien
    20:45
  5. CypernLitauen
    20:45
  6. RumänienKosovo
    20:45
  7. LuxemburgBulgarien
    20:45
  8. NordirlandBelarus
    20:45
  9. San MarinoGibraltar
    20:45

2024-11-16 League C – Grupp 1

  1. AzerbajdzjanEstland
    15:00
  2. GeorgienUkraina
    18:00
  3. TurkietWales
    18:00
  4. MontenegroIsland
    18:00
  5. AndorraMoldova
    18:00
  6. TysklandBosnien och Hercegovina
    20:45
  7. Nederländ.Ungern
    20:45
  8. AlbanienTjeckien
    20:45
  9. SverigeSlovakien
    20:45

2024-11-17 League C – Grupp 4

  1. NordmakedonienFäröarna
    15:00
  2. LettlandArmenien
    15:00
  3. FinlandGrekland
    18:00
  4. EnglandIrland
    18:00
  5. ÖsterrikeSlovenien
    18:00
  6. NorgeKazakstan
    18:00
  7. ItalienFrankrike
    20:45
  8. IsraelBelgien
    20:45

2024-11-18 League A – Grupp 1

  1. PolenSkottland
    20:45
  2. KroatienPortugal
    20:45
  3. SerbienDanmark
    20:45
  4. SpanienSchweiz
    20:45
  5. RumänienCypern
    20:45
  6. KosovoLitauen
    20:45
  7. BulgarienBelarus
    20:45
  8. LuxemburgNordirland
    20:45
  9. LiechtensteinSan Marino
    20:45

2024-11-19 League A – Grupp 3

  1. UngernTyskland
    20:45
  2. Bosnien och HercegovinaNederländ.
    20:45
  3. TjeckienGeorgien
    20:45
  4. AlbanienUkraina
    20:45
  5. WalesIsland
    20:45
  6. MontenegroTurkiet
    20:45
  7. SverigeAzerbajdzjan
    20:45
  8. SlovakienEstland
    20:45
  9. MaltaAndorra
    20:45

2025-03-20 League A/B

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00
  9. 00:00
  10. 00:00
  11. 00:00
  12. 00:00

2025-03-25 League A/B

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00
  9. 00:00
  10. 00:00
  11. 00:00
  12. 00:00

2025-06-04 Semifinal

  1. 00:00

2025-06-05 Semifinal

  1. 00:00

2025-06-08 Bronsmatch

  1. 00:00
  2. 00:00

2026-03-26 League C/D

  1. 00:00
  2. 00:00

2026-03-31 League C/D

  1. 00:00
  2. 00:00

Lämna en kommentar