Spelschema UEFA Europa Conference League 2022/2023

Kommande matcher

2022-10-06

  1. SilkeborgFCSB
    18:45JYSK ParkSilkeborg
  2. AnderlechtWest Ham United
    18:45Lotto ParkBryssel
  3. Lech PoznanHapoel Beer Sheva
    18:45Stadion MiejskiPoznan
  4. 1.FC SlováckoOGC Nice
    18:45Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  5. SC Dnipro-1FC Vaduz
    18:45Košická futbalová arénaKošice
  6. Molde FKShamrock Rovers
    18:45Aker StadionMolde
  7. SivassporBallkani
    19:45Yeni 4 Eylül StadiSivas
  8. FC PyunikZalgiris Vilnius
    20:45Republican StadiumJerevan
  9. FK RFSIstanbul Basaksehir
    22:00Stadionas SkontoRiga
  10. Heart of MidlothianFiorentina
    20:00Tynecastle ParkEdinburgh
  11. Villarreal CFAustria Wien
    21:00Ciudad de ValenciaValencia
  12. 1. FC KölnPartizan Belgrad
    21:00RheinEnergieStadionKöln
  13. AZApollon Limassol
    21:00AFAS StadionAlkmaar
  14. KAA GentDjurgårdens IF
    21:00Ghelamco ArenaGent
  15. Slavia PragCFR 1907 Cluj
    21:00Fortuna ArenaPrag
  16. FC BaselSlovan Bratislava
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2022-10-13

  1. FiorentinaHeart of Midlothian
    18:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  2. Istanbul BasaksehirFK RFS
    19:45Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  3. Austria WienVillarreal CF
    18:45Generali ArenaWien
  4. Partizan Belgrad1. FC Köln
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  5. Apollon LimassolAZ
    19:45GSP StadiumNicosia
  6. Djurgårdens IFKAA Gent
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  7. CFR 1907 ClujSlavia Prag
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  8. Slovan BratislavaFC Basel
    18:45Tehelné PoleBratislava
  9. West Ham UnitedAnderlecht
    20:00London StadiumLondon
  10. FCSBSilkeborg
    22:00Arena NationalaBukarest
  11. Hapoel Beer ShevaLech Poznan
    22:00Turner StadiumBe’er Sheva
  12. OGC Nice1.FC Slovácko
    21:00Allianz RivieraNice
  13. FC VaduzSC Dnipro-1
    21:00Rheinpark StadionVaduz
  14. Shamrock RoversMolde FK
    20:00Tallaght StadiumDublin
  15. BallkaniSivasspor
    21:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  16. Zalgiris VilniusFC Pyunik
    22:00LFF StadiumVilnius

2022-10-27

  1. FiorentinaIstanbul Basaksehir
    18:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  2. AnderlechtFCSB
    18:45Lotto ParkBryssel
  3. Austria WienLech Poznan
    18:45Generali ArenaWien
  4. Villarreal CFHapoel Beer Sheva
    18:45Ciudad de ValenciaValencia
  5. OGC NicePartizan Belgrad
    18:45Allianz RivieraNice
  6. 1.FC Slovácko1. FC Köln
    18:45Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  7. FC VaduzAZ
    18:45Rheinpark StadionVaduz
  8. Heart of MidlothianFK RFS
    20:00Tynecastle ParkEdinburgh
  9. West Ham UnitedSilkeborg
    20:00London StadiumLondon
  10. SC Dnipro-1Apollon Limassol
    21:00Košická futbalová arénaKošice
  11. Shamrock RoversKAA Gent
    20:00Tallaght StadiumDublin
  12. Molde FKDjurgårdens IF
    21:00Aker StadionMolde
  13. SivassporCFR 1907 Cluj
    22:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  14. BallkaniSlavia Prag
    21:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  15. Slovan BratislavaFC Pyunik
    21:00Tehelné PoleBratislava
  16. FC BaselZalgiris Vilnius
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

Spelschema UEFA Europa Conference League

2022-07-05 Kvalomgång 1

  1. Gzira UnitedAtlètic Club d’Escaldes1-1 (0-0)
    19:00Centenary StadiumTa’ Qali
  2. Saint Joseph’s FCLarne0-0 (0-0)
    19:00Victoria StadiumGibraltar

2022-07-06 Kvalomgång 1

  1. FC InterDrita1-0 (0-0)
    18:00Veritas StadionÅbo
  2. VíkingurEuropa FC1-0 (0-0)
    19:00TórsvøllurTórshavn

2022-07-07 Kvalomgång 1

  1. FC AlashkertHamrun Spartans1-0 (1-0)
    19:00Republican StadiumJerevan
  2. UE Santa ColomaBreiðablik0-1 (0-1)
    17:00Estadi NacionalAndorra la Vella
  3. Pogon SzczecinKR4-1 (3-0)
    18:00Stadion Miejski w SzczecinieSzczecin
  4. Borac Banja LukaB36 Tórshavn2-0 (1-0)
    18:00Stadium Dr. Milan JelicModrica
  5. FC SaburtaloPartizani0-1 (0-0)
    20:00Tengiz Burjanadze StadiumGori
  6. FCB MagpiesCrusaders2-1 (1-0)
    18:00Victoria StadiumGibraltar
  7. KuPSDila Gori2-0 (1-0)
    19:00Savon Sanomat AreenaKuopio
  8. FC FloraSJK1-0 (1-0)
    19:00A. Le Coq ArenaTallinn
  9. FK PanevežysMilsami0-0 (0-0)
    19:00Aukstaitija StadiumPanevežys
  10. MFK RuzomberokKauno Zalgiris2-0 (1-0)
    18:30Štadión pod CebratomRužomberok
  11. Sfîntul GheorgheNŠ Mura1-2 (0-0)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  12. Dinamo TbilisiPaide Linnameeskond2-3 (1-0)
    21:00Boris Paichadze Dinamo ArenaTbilisi
  13. Olimpija LjubljanaFC Differdange 031-1 (0-1)
    19:00Stadion StožiceLjubljana
  14. FlorianaPetrocub-Hîncesti0-0 (0-0)
    19:00Centenary StadiumTa’ Qali
  15. LaçiIskra0-0 (0-0)
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  16. Dinamo MinskDecic1-1 (1-1)
    20:00DG ArenaPodgorica
  17. GjilaniFK Liepaja1-0 (1-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  18. HBNewtown1-0 (0-0)
    19:00GundadalurTórshavn
  19. Bala TownSligo Rovers1-2 (1-1)
    19:00Park HallOswestry
  20. KF ShkëndijaFC Ararat2-0 (2-0)
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  21. CS Fola EschTre Fiori0-1 (0-0)
    20:00Stade Émile MayrischEsch-sur-Alzette
  22. Lechia GdanskAkademija Pandev4-1 (3-0)
    20:15Polsat Plus Arena GdanskGdansk
  23. BuducnostLlapi2-0 (2-0)
    20:30Stadion Pod GoricomPodgorica
  24. DAC Dunajská StredaCliftonville2-1 (1-1)
    20:30MOL ArénaDunajská Streda
  25. Tre PenneFK Tuzla City0-2 (0-0)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  26. Derry CityRiga FC0-2 (0-1)
    19:45Ryan McBride Brandywell StadiumLondonderry

2022-07-12 Kvalomgång 1

  1. DritaFC Inter3-0 (1-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina

2022-07-14 Kvalomgång 1

  1. FK LiepajaGjilani3-1 (0-0)
    17:00Daugava LiepajaLiepaja
  2. Akademija PandevLechia Gdansk1-2 (0-1)
    17:00Training Centre Petar MiloševskiSkopje
  3. Europa FCVíkingur1-2 (0-2)
    17:00Victoria StadiumGibraltar
  4. FC AraratKF Shkëndija2-2 (0-2)
    19:00Republican StadiumJerevan
  5. FK Tuzla CityTre Penne6-0 (1-0)
    18:00GrbavicaSarajevo
  6. Paide LinnameeskondDinamo Tbilisi1-2 (0-0, 0-1) 6-5p
    19:00Pärnu RannastaadionPärnu
  7. SJKFC Flora4-2 (0-1, 3-2) e förl
    19:00OmaSp stadiumSeinäjoki
  8. MilsamiFK Panevežys2-0 (1-0)
    19:00CSR OrheiOrhei
  9. Kauno ZalgirisMFK Ruzomberok0-0 (0-0)
    19:00SuduvaMarijampole
  10. Atlètic Club d’EscaldesGzira United0-1 (0-0, 0-0) e förl
    19:00Estadi NacionalAndorra la Vella
  11. B36 TórshavnBorac Banja Luka3-1 (1-0, 3-1) 4-3p
    18:00GundadalurTórshavn
  12. Dila GoriKuPS0-0 (0-0)
    21:00Tengiz Burjanadze StadiumGori
  13. Petrocub-HîncestiFloriana1-0 (1-0)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  14. Riga FCDerry City2-0 (1-0)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  15. NewtownHB2-1 (2-0, 2-1) 4-2p
    18:15Park HallOswestry
  16. FC Differdange 03Olimpija Ljubljana1-2 (1-0, 1-1) e förl
    19:30Stade MunicipalDifferdange
  17. Hamrun SpartansFC Alashkert4-1 (0-0)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  18. LlapiBuducnost2-2 (1-1)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  19. NŠ MuraSfîntul Gheorghe2-1 (0-0)
    20:00FazanerijaMurska Sobota
  20. PartizaniFC Saburtalo0-1 (0-0, 0-1) 4-5p
    20:00Air Albania StadiumTirana
  21. Sligo RoversBala Town0-1 (0-1, 0-1) 4-3p
    19:00ShowgroundsSligo
  22. KRPogon Szczecin1-0 (1-0)
    18:15MeistaravellirReykjavík
  23. DecicDinamo Minsk1-2 (0-1)
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica
  24. LarneSaint Joseph’s FC0-1 (0-0)
    19:45Inver ParkLarne
  25. Tre FioriCS Fola Esch3-1 (2-1)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  26. IskraLaçi0-1 (0-1)
    21:00DG ArenaPodgorica
  27. CliftonvilleDAC Dunajská Streda0-3 (0-1)
    20:00SolitudeBelfast
  28. CrusadersFCB Magpies3-1 (1-1)
    20:00Seaview StadiumBelfast
  29. BreiðablikUE Santa Coloma4-1 (1-1)
    19:15KopavogsvollurKópavogur

2022-07-19 Kvalomgång 2

  1. HiberniansFCI Levadia Tallinn3-2 (2-0)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  2. KF TiranaHSK Zrinjski0-1 (0-1)
    20:00Air Albania StadiumTirana
  3. La FioritaBallkani0-4 (0-2)
    20:45San Marino StadiumSerravalle

2022-07-20 Kvalomgång 2

  1. VíkingurDAC Dunajská Streda0-2 (0-1)
    18:00TórsvøllurTórshavn
  2. Botev PlovdivAPOEL Nicosia0-0 (0-0)
    20:00Vasil Levski StadionSofia
  3. Sutjeska0-0 (0-0)
    21:00DG ArenaPodgorica

2022-07-21 Kvalomgång 2

  1. FC Kyzyl-ZharNK Osijek1-2 (0-0)
    18:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. FC TobolLincoln Red Imps FC2-0 (0-0)
    20:00TsentralnyKustanai
  3. FK LiepajaBSC Young Boys0-1 (0-0)
    17:00Daugava LiepajaLiepaja
  4. FC KairatKisvárda Master Good0-1 (0-0)
    20:00Ortalyk TsentralnyiAlmaty
  5. Valmiera FCKF Shkëndija1-2 (1-1)
    18:00Daugava StadiumRiga
  6. FC Ararat-ArmeniaPaide Linnameeskond0-0 (0-0)
    19:00Yerevan Football Academy StadiumJerevan
  7. Makedonija GPCSKA Sofia0-0 (0-0)
    17:30Training Centre Petar MiloševskiSkopje
  8. Lech PoznanDinamo Batumi5-0 (3-0)
    18:00Stadion MiejskiPoznan
  9. Zira FKMaccabi Tel Aviv0-3 (0-2)
    20:00Dalga ArenaBaku
  10. FC KoperFC Vaduz0-1 (0-0)
    18:00SRC BonifikaKoper
  11. FC SaburtaloFCSB1-0 (1-0)
    20:00Boris Paichadze Dinamo ArenaTbilisi
  12. KuPSMilsami2-2 (0-0)
    19:00Väre AreenaKuopio
  13. SJKLillestrøm SK0-1 (0-0)
    19:00OmaSp stadiumSeinäjoki
  14. Molde FKIF Elfsborg4-1 (0-1)
    18:00Aker StadionMolde
  15. Pogon SzczecinBröndby1-1 (0-1)
    18:30Stadion Miejski w SzczecinieSzczecin
  16. MFK RuzomberokRiga FC0-3 (0-2)
    18:30Štadión pod CebratomRužomberok
  17. Suduva MarijampoleViborg FF0-1 (0-0)
    19:30ARVI futbolo arenaMarijampole
  18. Gzira UnitedRadnicki Niš2-2 (0-1)
    19:00Centenary StadiumTa’ Qali
  19. Petrocub-HîncestiLaçi0-0 (0-0)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  20. Vorskla PoltavaAIK3-2 (2-2)
    19:00Stockholms StadionStockholm
  21. B36 TórshavnTre Fiori1-0 (0-0)
    18:00GundadalurTórshavn
  22. Saint Joseph’s FCSlavia Prag0-4 (0-3)
    19:00Victoria StadiumGibraltar
  23. Levski SofiaPAOK2-0 (2-0)
    20:00Vivacom Arena – Georgi AsparuchovSofia
  24. MOL Fehérvár FCQabala FK4-1 (1-1)
    19:00MOL Aréna SóstóSzékesfehérvár
  25. Rapid WienLechia Gdansk0-0 (0-0)
    19:00Allianz StadionWien
  26. FC BaselCrusaders2-0 (1-0)
    19:00Sankt Jakob-ParkBasel
  27. AntwerpDrita0-0 (0-0)
    19:00BosuilstadionDeurne
  28. Sparta PragViking FK0-0 (0-0)
    19:00Generali Ceská pojištovna ArenaPrag
  29. CFR 1907 ClujInter Club d’Escaldes3-0 (2-0)
    20:30Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  30. Aris LimassolNeftçi Baku2-0 (0-0)
    20:30AEK ArenaLarnaca
  31. Hapoel Beer ShevaDinamo Minsk2-1 (1-0)
    20:30Turner StadiumBe’er Sheva
  32. Istanbul BasaksehirMaccabi Netanya1-1 (0-1)
    20:45Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  33. Sepsi OSKOlimpija Ljubljana3-1 (1-1)
    21:00Stadionul Sepsi ArenaSfântu Gheorghe
  34. Aris ThessalonikiFC Gomel5-1 (3-1)
    21:00Kleanthis VikelidisThessaloniki
  35. Racing FC Union LuxembourgCukaricki1-4 (1-2)
    20:00Stade de LuxembourgLuxemburg
  36. Velez MostarHamrun Spartans0-1 (0-1)
    20:30GrbavicaSarajevo
  37. AZFK Tuzla City1-0 (1-0)
    20:30AFAS StadionAlkmaar
  38. Spartak TrnavaNewtown4-1 (3-1)
    20:30Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  39. HNK RijekaDjurgårdens IF1-2 (1-1)
    20:30Stadion RujevicaRijeka
  40. St. Patrick’s AthleticNŠ Mura1-1 (0-1)
    19:45Richmond ParkDublin
  41. MotherwellSligo Rovers0-1 (0-1)
    19:45Fir ParkMotherwell
  42. VllazniaUniversitatea Craiova1-1 (0-1)
    21:00Loro BoriciShkodër
  43. Raków CzestochowaFC Astana5-0 (2-0)
    21:00Miejski Stadion Pilkarski RakówCzestochowa
  44. BATE BorisovKonyaspor0-3 (0-1)
    22:00Konya Büyüksehir Belediye StadyumuKonya
  45. BreiðablikBuducnost2-0 (0-0)
    19:15KopavogsvollurKópavogur
  46. Víkingur ReykjavíkThe New Saints2-0 (1-0)
    19:30Víkingsvöllur StadiumReykjavík
  47. Vitória GuimarãesPuskás Akadémia FC3-0 (2-0)
    20:30Estádio D. Afonso HenriquesGuimarães

2022-07-26 Kvalomgång 2

  1. Lincoln Red Imps FCFC Tobol0-1 (0-1)
    18:00Victoria StadiumGibraltar
  2. The New SaintsVíkingur Reykjavík0-0 (0-0)
    18:15Park HallOswestry
  3. BallkaniLa Fiorita6-0 (2-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina

2022-07-27 Kvalomgång 2

  1. Inter Club d’EscaldesCFR 1907 Cluj1-1 (1-0)
    17:00Estadio ComunalAndorra la Vella
  2. AIKVorskla Poltava2-0 (1-0, 1-0) e förl
    19:00Friends ArenaSolna
  3. Sutjeska1-0 (0-0)
    19:00Djúpumýra StadiumKlaksvík
  4. FC GomelAris Thessaloniki1-2 (0-1)
    21:00Kleanthis VikelidisThessaloniki

2022-07-28 Kvalomgång 2

  1. FC AstanaRaków Czestochowa0-1 (0-1)
    21:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. Paide LinnameeskondFC Ararat-Armenia0-0 (0-0, 0-0) 5-3p
    19:00Pärnu RannastaadionPärnu
  3. Qabala FKMOL Fehérvár FC2-1 (1-1)
    20:00Qabala City StadiumQabala
  4. Kisvárda Master GoodFC Kairat1-0 (1-0)
    18:00Várkert SportpályaKisvárda
  5. MilsamiKuPS1-4 (1-1)
    19:00CSR OrheiOrhei
  6. Maccabi NetanyaIstanbul Basaksehir0-1 (0-1)
    19:45Netanya Municipal StadiumNetanya
  7. IF ElfsborgMolde FK1-2 (1-0)
    18:45Borås ArenaBorås
  8. CSKA SofiaMakedonija GP4-0 (1-0)
    20:00Balgarska Armiya StadionSofia
  9. FCI Levadia TallinnHibernians1-1 (0-0)
    20:00A. Le Coq ArenaTallinn
  10. Dinamo BatumiLech Poznan1-1 (0-0)
    21:00Batumi StadiumBatumi
  11. Radnicki NišGzira United3-3 (1-1, 2-2) 1-3p
    19:00CairNiš
  12. Neftçi BakuAris Limassol3-0 (1-0)
    21:00Bakcell ArenaBaku
  13. Olimpija LjubljanaSepsi OSK2-0 (0-0, 2-0) 2-4p
    19:00Stadion StožiceLjubljana
  14. APOEL NicosiaBotev Plovdiv2-0 (1-0)
    20:00GSP StadiumNicosia
  15. Slavia PragSaint Joseph’s FC7-0 (4-0)
    19:00Sinobo StadiumPrag
  16. Riga FCMFK Ruzomberok2-1 (1-0)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  17. NewtownSpartak Trnava1-2 (1-0)
    18:00Park HallOswestry
  18. Lillestrøm SKSJK5-2 (2-1)
    19:00ÅråsenLillestrøm
  19. Viborg FFSuduva Marijampole1-0 (1-0)
    19:00Energi Viborg ArenaViborg
  20. Djurgårdens IFHNK Rijeka2-0 (0-0)
    19:00Tele2 ArenaStockholm
  21. Viking FKSparta Prag2-1 (1-1)
    19:00SR-Bank ArenaStavanger
  22. Maccabi Tel AvivZira FK0-0 (0-0)
    20:30BloomfieldTel Aviv
  23. Universitatea CraiovaVllaznia3-0 (0-0)
    20:30Stadionul Ion OblemencoCraiova
  24. FCSBFC Saburtalo4-2 (1-0)
    20:30Arena NationalaBukarest
  25. PAOKLevski Sofia1-1 (0-1)
    20:30Toumba StadiumThessaloniki
  26. Lechia GdanskRapid Wien1-2 (0-2)
    19:45Polsat Plus Arena GdanskGdansk
  27. FC VaduzFC Koper1-1 (0-0, 0-1) e förl
    20:00Rheinpark StadionVaduz
  28. LaçiPetrocub-Hîncesti1-4 (1-0)
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  29. Hamrun SpartansVelez Mostar1-0 (1-0)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  30. NŠ MuraSt. Patrick’s Athletic0-0 (0-0, 0-0) 5-6p
    20:00FazanerijaMurska Sobota
  31. BröndbyPogon Szczecin4-0 (2-0)
    20:00Brøndby StadionBrøndby
  32. CukarickiRacing FC Union Luxembourg4-0 (2-0)
    20:00Cukaricki StadiumBelgrad
  33. KF ShkëndijaValmiera FC3-1 (2-1)
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  34. BSC Young BoysFK Liepaja3-0 (2-0)
    20:00Stadion WankdorfBern
  35. Sligo RoversMotherwell2-0 (1-0)
    19:00ShowgroundsSligo
  36. Dinamo MinskHapoel Beer Sheva0-1 (0-0)
    21:00Turner StadiumBe’er Sheva
  37. KonyasporBATE Borisov2-0 (2-0)
    21:00Konya Büyüksehir Belediye StadyumuKonya
  38. DritaAntwerp0-2 (0-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  39. BuducnostBreiðablik2-1 (1-0)
    20:30Stadion Pod GoricomPodgorica
  40. NK OsijekFC Kyzyl-Zhar0-2 (0-0)
    20:30Gradski VrtOsijek
  41. Tre FioriB36 Tórshavn0-0 (0-0)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  42. FK Tuzla CityAZ0-4 (0-1)
    20:45GrbavicaSarajevo
  43. HSK ZrinjskiKF Tirana3-2 (2-0)
    21:00Bijeli Brijeg StadiumMostar
  44. DAC Dunajská StredaVíkingur2-0 (2-0)
    21:00MOL ArénaDunajská Streda
  45. CrusadersFC Basel1-1 (0-1)
    20:00Seaview StadiumBelfast
  46. Puskás Akadémia FCVitória Guimarães0-0 (0-0)
    21:00Pancho ArenaFelcsút

2022-08-03 Kvalomgång 3

  1. Viborg FFB36 Tórshavn3-0 (1-0)
    19:00Energi Viborg ArenaViborg
  2. Riga FCGil Vicente FC1-1 (1-0)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  3. RZ Pellets WACGzira United0-0 (0-0)
    19:30Wörthersee StadionKlagenfurt
  4. DAC Dunajská StredaFCSB0-1 (0-0)
    20:30MOL ArénaDunajská Streda

2022-08-04 Kvalomgång 3

  1. FK RFSHibernians1-1 (0-1)
    19:00Daugava StadiumRiga
  2. KuPSBSC Young Boys0-2 (0-2)
    19:00Veritas StadionÅbo
  3. Spartak TrnavaRaków Czestochowa0-2 (0-2)
    18:30Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  4. Paide LinnameeskondAnderlecht0-2 (0-2)
    19:45A. Le Coq ArenaTallinn
  5. Shakhter SoligorskCFR 1907 Cluj0-0 (0-0)
    20:00Yeni Sakarya AtatürkAdapazari
  6. AIKKF Shkëndija1-1 (1-1)
    19:00Friends ArenaSolna
  7. Viking FKSligo Rovers5-1 (2-0)
    19:00SR-Bank ArenaStavanger
  8. Lillestrøm SKAntwerp1-3 (1-1)
    19:00ÅråsenLillestrøm
  9. CSKA SofiaSt. Patrick’s Athletic0-1 (0-0)
    20:00Vasil Levski StadionSofia
  10. APOEL NicosiaFC Kyzyl-Zhar1-0 (1-0)
    20:00GSP StadiumNicosia
  11. Maccabi Tel AvivAris Thessaloniki2-0 (1-0)
    20:00BloomfieldTel Aviv
  12. Molde FKKisvárda Master Good3-0 (0-0)
    19:00Aker StadionMolde
  13. Neftçi BakuRapid Wien2-1 (1-0)
    21:00Bakcell ArenaBaku
  14. Slavia PrahaPanathinaikos2-0 (1-0)
    19:00Sinobo StadiumPrag
  15. Hamrun SpartansLevski Sofia0-1 (0-0)
    19:30National StadiumTa’ Qali
  16. Zorya LuhanskUniversitatea Craiova1-0 (0-0)
    19:30Arena LublinLublin
  17. Ballkani3-2 (2-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  18. FC LuganoHapoel Beer Sheva0-2 (0-1)
    20:00Stadio di CornaredoLugano
  19. CukarickiFC Twente1-3 (0-3)
    20:00Stadion PartizanaBelgrad
  20. FC VaduzKonyaspor1-1 (0-0)
    20:00Rheinpark StadionVaduz
  21. Sepsi OSKDjurgårdens IF1-3 (0-2)
    21:00Stadionul Sepsi ArenaSfântu Gheorghe
  22. BröndbyFC Basel1-0 (0-0)
    20:30Brøndby StadionBrøndby
  23. Víkingur ReykjavíkLech Poznan1-0 (1-0)
    18:45Víkingsvöllur StadiumReykjavík
  24. BreiðablikIstanbul Basaksehir1-3 (0-1)
    18:45KopavogsvollurKópavogur
  25. MOL Fehérvár FCPetrocub-Hîncesti5-0 (3-0)
    20:55MOL Aréna SóstóSzékesfehérvár
  26. HSK ZrinjskiFC Tobol1-0 (0-0)
    21:00Bijeli Brijeg StadiumMostar
  27. Hajduk SplitVitória Guimarães3-1 (0-0)
    21:00Stadion PoljudSplit
  28. Dundee UnitedAZ1-0 (0-0)
    20:00Tannadice ParkDundee

2022-08-09 Kvalomgång 3

  1. Gzira UnitedRZ Pellets WAC0-4 (0-2)
    18:00Centenary StadiumTa’ Qali
  2. B36 TórshavnViborg FF1-2 (0-0)
    19:00TórsvøllurTórshavn

2022-08-10 Kvalomgång 3

  1. Vitória GuimarãesHajduk Split1-0 (1-0)
    17:00Estádio D. Afonso HenriquesGuimarães

2022-08-11 Kvalomgång 3

  1. FC Kyzyl-ZharAPOEL Nicosia0-0 (0-0)
    19:30Astana ArenaNur-Sultan
  2. FC TobolHSK Zrinjski1-1 (0-1)
    20:00TsentralnyKustanai
  3. Raków CzestochowaSpartak Trnava1-0 (0-0)
    18:00Miejski Stadion Pilkarski RakówCzestochowa
  4. CFR 1907 ClujShakhter Soligorsk1-0 (1-0)
    20:00Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  5. FC TwenteCukaricki4-1 (2-1)
    19:00De Grolsch VesteEnschede
  6. KonyasporFC Vaduz2-4 (1-2)
    20:00Konya Büyüksehir Belediye StadyumuKonya
  7. Djurgårdens IFSepsi OSK3-1 (2-1)
    19:00Tele2 ArenaStockholm
  8. Petrocub-HîncestiMOL Fehérvár FC1-2 (1-2)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  9. FC BaselBröndby2-1 (2-1, 2-1) 3-1p
    19:15Sankt Jakob-ParkBasel
  10. Hapoel Beer ShevaFC Lugano3-1 (0-0)
    20:15Turner StadiumBe’er Sheva
  11. AntwerpLillestrøm SK2-0 (1-0)
    19:30BosuilstadionDeurne
  12. FCSBDAC Dunajská Streda1-0 (1-0)
    20:30Arena NationalaBukarest
  13. Universitatea CraiovaZorya Luhansk3-0 (1-0)
    20:30Stadionul Ion OblemencoCraiova
  14. PanathinaikosSlavia Praha1-1 (0-0)
    20:30Apostolos Nikolaidis StadiumMaroussi
  15. Istanbul BasaksehirBreiðablik3-0 (1-0)
    20:45Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  16. HiberniansFK RFS1-3 (0-1)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  17. Ballkani2-1 (0-0, 2-1) 3-4p
    19:00TórsvøllurTórshavn
  18. KF ShkëndijaAIK1-1 (1-0, 1-1) 2-3p
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  19. Sligo RoversViking FK1-0 (1-0)
    19:00ShowgroundsSligo
  20. AnderlechtPaide Linnameeskond3-0 (0-0)
    20:00Lotto ParkBryssel
  21. Aris ThessalonikiMaccabi Tel Aviv2-1 (0-0)
    21:00Kleanthis VikelidisThessaloniki
  22. Levski SofiaHamrun Spartans1-2 (0-0, 1-2) 1-4p
    21:00Vivacom Arena – Georgi AsparuchovSofia
  23. Lech PoznanVíkingur Reykjavík4-1 (2-0, 2-1) e förl
    20:30Stadion MiejskiPoznan
  24. Rapid WienNeftçi Baku2-0 (0-0, 1-0) e förl
    20:30Allianz StadionWien
  25. St. Patrick’s AthleticCSKA Sofia0-2 (0-1)
    19:45Tallaght StadiumDublin
  26. BSC Young BoysKuPS3-0 (2-0)
    21:00Stadion WankdorfBern
  27. AZDundee United7-0 (5-0)
    21:00AFAS StadionAlkmaar
  28. Gil Vicente FCRiga FC4-0 (3-0)
    20:00Estádio Cidade de BarcelosBarcelos
  29. Kisvárda Master GoodMolde FK2-1 (2-0)
    21:00Nagyerdei StadionDebrecen

2022-08-17 Play-off

  1. Djurgårdens IFAPOEL Nicosia3-0 (1-0)
    18:45Tele2 ArenaStockholm

2022-08-18 Play-off

  1. Raków CzestochowaSlavia Prag2-1 (1-0)
    18:00Miejski Stadion Pilkarski RakówCzestochowa
  2. FK RFSLinfield2-2 (0-1)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  3. CSKA SofiaFC Basel1-0 (0-0)
    20:00Vasil Levski StadionSofia
  4. Maccabi Tel AvivOGC Nice1-0 (0-0)
    20:00BloomfieldTel Aviv
  5. BSC Young BoysAnderlecht0-1 (0-0)
    19:00Stadion WankdorfBern
  6. 1.FC SlováckoAIK3-0 (1-0)
    19:00Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  7. Molde FKRZ Pellets WAC0-1 (0-1)
    19:00Aker StadionMolde
  8. Universitatea CraiovaHapoel Beer Sheva1-1 (0-0)
    20:30Stadionul Ion OblemencoCraiova
  9. Istanbul BasaksehirAntwerp1-1 (0-0)
    20:45Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  10. HSK ZrinjskiSlovan Bratislava1-0 (0-0)
    20:00Bijeli Brijeg StadiumMostar
  11. FC VaduzRapid Wien1-1 (1-0)
    20:00Rheinpark StadionVaduz
  12. NK MariborCFR 1907 Cluj0-0 (0-0)
    20:15Ljudski vrtMaribor
  13. Lech PoznanF91 Diddeleng2-0 (1-0)
    20:30Stadion MiejskiPoznan
  14. FCSBViking FK1-2 (1-2)
    21:30Arena NationalaBukarest
  15. 1. FC KölnMOL Fehérvár FC1-2 (1-2)
    20:30RheinEnergieStadionKöln
  16. Villarreal CFHajduk Split4-2 (4-1)
    20:45Ciudad de ValenciaValencia
  17. West Ham UnitedViborg FF3-1 (1-0)
    19:45London StadiumLondon
  18. FK ShkupiBallkani1-2 (1-1)
    21:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  19. Partizan BelgradHamrun Spartans4-1 (3-0)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad
  20. FiorentinaFC Twente2-1 (2-0)
    21:00Stadio Artemio FranchiFirenze
  21. AZGil Vicente FC4-0 (1-0)
    21:00AFAS StadionAlkmaar

2022-08-23 Play-off

  1. APOEL NicosiaDjurgårdens IF3-2 (2-0)
    19:00GSP StadiumNicosia

2022-08-25 Play-off

  1. CFR 1907 ClujNK Maribor1-0 (0-0)
    20:00Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  2. FC BaselCSKA Sofia2-0 (0-0)
    19:00Sankt Jakob-ParkBasel
  3. Slavia PragRaków Czestochowa2-0 (0-0, 1-0) e förl
    19:00Fortuna ArenaPrag
  4. Hapoel Beer ShevaUniversitatea Craiova1-1 (0-0, 0-0) 4-3p
    20:00Turner StadiumBe’er Sheva
  5. Viking FKFCSB1-3 (1-1)
    19:00SR-Bank ArenaStavanger
  6. FC TwenteFiorentina0-0 (0-0)
    19:00De Grolsch VesteEnschede
  7. MOL Fehérvár FC1. FC Köln0-3 (0-1)
    19:00MOL Aréna SóstóSzékesfehérvár
  8. Viborg FFWest Ham United0-3 (0-1)
    19:00Energi Viborg ArenaViborg
  9. AIK1.FC Slovácko0-1 (0-0)
    19:00Friends ArenaSolna
  10. RZ Pellets WACMolde FK0-4 (0-2)
    19:00Wörthersee StadionKlagenfurt
  11. BallkaniFK Shkupi1-0 (0-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  12. OGC NiceMaccabi Tel Aviv2-0 (1-0, 1-0) e förl
    20:00Allianz RivieraNice
  13. Hamrun SpartansPartizan Belgrad3-3 (1-1)
    20:00National StadiumTa’ Qali
  14. AnderlechtBSC Young Boys0-1 (0-1, 0-1) 3-1p
    20:00Lotto ParkBryssel
  15. F91 DiddelengLech Poznan1-1 (1-0)
    20:30Stade de LuxembourgLuxemburg
  16. Slovan BratislavaHSK Zrinjski2-1 (0-0, 1-0) 6-5p
    20:30Tehelné PoleBratislava
  17. LinfieldFK RFS1-1 (0-0, 0-0) 2-4p
    19:45Windsor ParkBelfast
  18. AntwerpIstanbul Basaksehir1-3 (0-1)
    20:45BosuilstadionDeurne
  19. Rapid WienFC Vaduz0-1 (0-1)
    21:00Allianz StadionWien
  20. Hajduk SplitVillarreal CF0-2 (0-1)
    21:00Stadion PoljudSplit
  21. Gil Vicente FCAZ1-2 (0-0)
    20:00Estádio Cidade de BarcelosBarcelos

2022-09-08 Grupp A

  1. FiorentinaFK RFS1-1 (0-0)
    18:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  2. Heart of MidlothianIstanbul Basaksehir0-4 (0-1)
    17:45Tynecastle ParkEdinburgh
  3. AnderlechtSilkeborg1-0 (0-0)
    18:45Lotto ParkBryssel
  4. Austria WienHapoel Beer Sheva0-0 (0-0)
    18:45Generali ArenaWien
  5. Villarreal CFLech Poznan4-3 (3-1)
    18:45Ciudad de ValenciaValencia
  6. OGC Nice1. FC Köln1-1 (0-1)
    18:45Allianz RivieraNice
  7. 1.FC SlováckoPartizan Belgrad3-3 (2-0)
    18:45Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  8. BallkaniCFR 1907 Cluj1-1 (0-0)
    18:45Fadil Vokrri StadiumPristina
  9. West Ham UnitedFCSB3-1 (0-1)
    20:00London StadiumLondon
  10. FC VaduzApollon Limassol0-0 (0-0)
    21:00Rheinpark StadionVaduz
  11. SC Dnipro-1AZ0-1 (0-0)
    21:00Košická futbalová arénaKošice
  12. Molde FKKAA Gent0-0 (0-0)
    21:00Aker StadionMolde
  13. Shamrock RoversDjurgårdens IF0-0 (0-0)
    20:00Tallaght StadiumDublin
  14. SivassporSlavia Prag1-1 (1-1)
    22:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  15. Slovan BratislavaZalgiris Vilnius0-0 (0-0)
    21:00Tehelné PoleBratislava
  16. FC BaselFC Pyunik3-1 (1-1)
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2022-09-15 Grupp E

  1. AZFC Vaduz4-1 (1-1)
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  2. Apollon LimassolSC Dnipro-11-3 (0-3)
    19:45GSP StadiumNicosia
  3. KAA GentShamrock Rovers3-0 (2-0)
    18:45Ghelamco ArenaGent
  4. Djurgårdens IFMolde FK3-2 (0-1)
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  5. CFR 1907 ClujSivasspor0-1 (0-1)
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  6. Slavia PragBallkani3-2 (3-2)
    18:45Fortuna ArenaPrag
  7. Zalgiris VilniusFC Basel0-1 (0-0)
    19:45LFF StadiumVilnius
  8. FC PyunikSlovan Bratislava2-0 (2-0)
    20:45Republican StadiumJerevan
  9. Istanbul BasaksehirFiorentina3-0 (0-0)
    22:00Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  10. FK RFSHeart of Midlothian0-2 (0-1)
    22:00Stadionas SkontoRiga
  11. SilkeborgWest Ham United2-3 (1-3)
    21:00JYSK ParkSilkeborg
  12. FCSBAnderlecht0-0 (0-0)
    22:00Arena NationalaBukarest
  13. Lech PoznanAustria Wien4-1 (1-1)
    21:00Stadion MiejskiPoznan
  14. Hapoel Beer ShevaVillarreal CF1-2 (0-1)
    22:00Turner StadiumBe’er Sheva
  15. 1. FC Köln1.FC Slovácko4-2 (2-0)
    21:00RheinEnergieStadionKöln
  16. Partizan BelgradOGC Nice1-1 (0-1)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad

2022-10-06 Grupp B

  1. SilkeborgFCSB
    18:45JYSK ParkSilkeborg
  2. AnderlechtWest Ham United
    18:45Lotto ParkBryssel
  3. Lech PoznanHapoel Beer Sheva
    18:45Stadion MiejskiPoznan
  4. 1.FC SlováckoOGC Nice
    18:45Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  5. SC Dnipro-1FC Vaduz
    18:45Košická futbalová arénaKošice
  6. Molde FKShamrock Rovers
    18:45Aker StadionMolde
  7. SivassporBallkani
    19:45Yeni 4 Eylül StadiSivas
  8. FC PyunikZalgiris Vilnius
    20:45Republican StadiumJerevan
  9. FK RFSIstanbul Basaksehir
    22:00Stadionas SkontoRiga
  10. Heart of MidlothianFiorentina
    20:00Tynecastle ParkEdinburgh
  11. Villarreal CFAustria Wien
    21:00Ciudad de ValenciaValencia
  12. 1. FC KölnPartizan Belgrad
    21:00RheinEnergieStadionKöln
  13. AZApollon Limassol
    21:00AFAS StadionAlkmaar
  14. KAA GentDjurgårdens IF
    21:00Ghelamco ArenaGent
  15. Slavia PragCFR 1907 Cluj
    21:00Fortuna ArenaPrag
  16. FC BaselSlovan Bratislava
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2022-10-13 Grupp A

  1. FiorentinaHeart of Midlothian
    18:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  2. Istanbul BasaksehirFK RFS
    19:45Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  3. Austria WienVillarreal CF
    18:45Generali ArenaWien
  4. Partizan Belgrad1. FC Köln
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  5. Apollon LimassolAZ
    19:45GSP StadiumNicosia
  6. Djurgårdens IFKAA Gent
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  7. CFR 1907 ClujSlavia Prag
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  8. Slovan BratislavaFC Basel
    18:45Tehelné PoleBratislava
  9. West Ham UnitedAnderlecht
    20:00London StadiumLondon
  10. FCSBSilkeborg
    22:00Arena NationalaBukarest
  11. Hapoel Beer ShevaLech Poznan
    22:00Turner StadiumBe’er Sheva
  12. OGC Nice1.FC Slovácko
    21:00Allianz RivieraNice
  13. FC VaduzSC Dnipro-1
    21:00Rheinpark StadionVaduz
  14. Shamrock RoversMolde FK
    20:00Tallaght StadiumDublin
  15. BallkaniSivasspor
    21:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  16. Zalgiris VilniusFC Pyunik
    22:00LFF StadiumVilnius

2022-10-27 Grupp A

  1. FiorentinaIstanbul Basaksehir
    18:45Stadio Artemio FranchiFirenze
  2. AnderlechtFCSB
    18:45Lotto ParkBryssel
  3. Austria WienLech Poznan
    18:45Generali ArenaWien
  4. Villarreal CFHapoel Beer Sheva
    18:45Ciudad de ValenciaValencia
  5. OGC NicePartizan Belgrad
    18:45Allianz RivieraNice
  6. 1.FC Slovácko1. FC Köln
    18:45Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  7. FC VaduzAZ
    18:45Rheinpark StadionVaduz
  8. Heart of MidlothianFK RFS
    20:00Tynecastle ParkEdinburgh
  9. West Ham UnitedSilkeborg
    20:00London StadiumLondon
  10. SC Dnipro-1Apollon Limassol
    21:00Košická futbalová arénaKošice
  11. Shamrock RoversKAA Gent
    20:00Tallaght StadiumDublin
  12. Molde FKDjurgårdens IF
    21:00Aker StadionMolde
  13. SivassporCFR 1907 Cluj
    22:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  14. BallkaniSlavia Prag
    21:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  15. Slovan BratislavaFC Pyunik
    21:00Tehelné PoleBratislava
  16. FC BaselZalgiris Vilnius
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2022-11-03 Grupp A

  1. FK RFSFiorentina
    17:30Stadionas SkontoRiga
  2. Istanbul BasaksehirHeart of Midlothian
    18:30Basaksehir Fatih Terim StadyumuIstanbul
  3. Apollon LimassolFC Vaduz
    19:45GSP StadiumNicosia
  4. AZSC Dnipro-1
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  5. KAA GentMolde FK
    18:45Ghelamco ArenaGent
  6. Djurgårdens IFShamrock Rovers
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  7. CFR 1907 ClujBallkani
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  8. Slavia PragSivasspor
    18:45Fortuna ArenaPrag
  9. Zalgiris VilniusSlovan Bratislava
    19:45LFF StadiumVilnius
  10. FC PyunikFC Basel
    21:45Republican StadiumJerevan
  11. FCSBWest Ham United
    22:00Arena NationalaBukarest
  12. SilkeborgAnderlecht
    21:00JYSK ParkSilkeborg
  13. Lech PoznanVillarreal CF
    21:00Stadion MiejskiPoznan
  14. Hapoel Beer ShevaAustria Wien
    22:00Turner StadiumBe’er Sheva
  15. 1. FC KölnOGC Nice
    21:00RheinEnergieStadionKöln
  16. Partizan Belgrad1.FC Slovácko
    21:00Stadion PartizanaBelgrad

2023-02-16 Knockout-playoffs

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00

2023-02-23 Knockout-playoffs

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00

2023-03-09 1/8-delsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00

2023-03-16 1/8-delsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00
  5. 00:00
  6. 00:00
  7. 00:00
  8. 00:00

2023-04-13 Kvartsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00

2023-04-20 Kvartsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00

2023-05-11 Semifinal

  1. 00:00
  2. 00:00

2023-05-18 Semifinal

  1. 00:00
  2. 00:00

2023-06-07 Final

  1. 00:00Sinobo StadiumPrag

Lämna en kommentar