Spelschema UEFA Europa Conference League 2021/2022

Kommande matcher

2022-03-10

  1. PAOKKAA Gent
    19:45Toumba StadiumThessaloniki
  2. VitesseAS Roma
    18:45GelreDomeArnhem
  3. Slavia PrahaLASK
    18:45Sinobo StadiumPrag
  4. Partizan BelgradFeyenoord
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  5. Olympique de MarseilleFC Basel
    21:00Orange VélodromeMarseille
  6. Leicester CityStade Rennais
    20:00King Power StadiumLeicester
  7. PSVFC Köpenhamn
    21:00Philips StadionEindhoven
  8. FK Bodø/GlimtAZ
    21:00Aspmyra StadionBodø

2022-03-17

  1. FC BaselOlympique de Marseille
    18:45Sankt Jakob-ParkBasel
  2. Stade RennaisLeicester City
    18:45Roazhon ParkRennes
  3. FC KöpenhamnPSV
    18:45ParkenKöpenhamn
  4. AZFK Bodø/Glimt
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  5. KAA GentPAOK
    21:00Ghelamco ArenaGent
  6. AS RomaVitesse
    21:00Stadio OlimpicoRom
  7. LASKSlavia Praha
    21:00NV ArenaSankt Pölten
  8. FeyenoordPartizan Belgrad
    21:00De KuipRotterdam

2022-04-07

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00

Spelschema UEFA Europa Conference League

2021-07-06 Kvalomgång 1

  1. MostaSpartak Trnava3-2 (3-1)
    17:45Centenary StadiumTa’ Qali
  2. Mons Calpe SCFC Santa Coloma1-1 (0-1)
    17:50Victoria StadiumGibraltar
  3. FK PodgoricaLaçi1-0 (0-0)
    20:30DG ArenaPodgorica

2021-07-08 Kvalomgång 1

  1. FC NoahKuPS1-0 (0-0)
    18:00Republican StadiumJerevan
  2. FK SileksPetrocub-Hîncesti1-1 (1-1)
    16:00Training Centre Petar MiloševskiSkopje
  3. FK LiepajaFK Struga1-1 (1-0)
    17:00Daugava LiepajaLiepaja
  4. FC InterPuskás Akadémia FC1-1 (0-0)
    18:30Veritas StadionÅbo
  5. FK RFS2-3 (0-2)
    19:00Slokas StadionsJurmala
  6. UE Sant JuliàGzira United0-0 (0-0)
    18:00Estadi NacionalAndorra la Vella
  7. Suduva MarijampoleValmiera FC2-1 (1-1)
    19:00ARVI futbolo arenaMarijampole
  8. FC HonkaNSÍ Runavík0-0 (0-0)
    19:00Bolt ArenaHelsingfors
  9. FCI Levadia TallinnSaint Joseph’s FC3-1 (2-0)
    19:30A. Le Coq ArenaTallinn
  10. MSK ZilinaDila Gori5-1 (2-0)
    18:45Štadión pod DubnomŽilina
  11. DundalkNewtown4-0 (2-0)
    17:45Oriel ParkDundalk
  12. MilsamiFK Sarajevo0-0 (0-0)
    20:00CSR OrheiOrhei
  13. Racing FC Union LuxembourgBreiðablik2-3 (2-1)
    19:00Stade Josy BarthelLuxemburg
  14. GlentoranThe New Saints1-1 (0-1)
    18:45The OvalBelfast
  15. FK ShkupiLlapi2-0 (1-0)
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  16. FHSligo Rovers1-0 (0-0)
    18:00KaplakrikavöllurHafnarfjörður
  17. MOL Fehérvár FCFC Ararat1-1 (0-0)
    20:00MOL Aréna SóstóSzékesfehérvár
  18. Paide LinnameeskondSlask Wroclaw1-2 (0-0)
    21:00Pärnu RannastaadionPärnu
  19. NK DomzaleSwift Hesperange1-0 (0-0)
    20:00Športni ParkDomžale
  20. Bala TownLarne0-1 (0-1)
    19:00Park HallOswestry
  21. Europa FCKauno Zalgiris0-0 (0-0)
    20:00Victoria StadiumGibraltar
  22. BirkirkaraLa Fiorita1-0 (1-0)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  23. DritaDecic2-1 (1-1)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  24. PartizaniSfîntul Gheorghe5-2 (2-1)
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  25. Velez MostarColeraine2-1 (1-1)
    20:30GrbavicaSarajevo
  26. SutjeskaFC Gagra1-0 (1-0)
    20:30DG ArenaPodgorica
  27. NK MariborFC Urartu1-0 (0-0)
    20:45Ljudski vrtMaribor
  28. Tre PenneDinamo Batumi0-4 (0-3)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  29. Siroki BrijegVllaznia3-1 (1-0)
    21:00Pecara StadiumSiroki Brijeg
  30. StjarnanBohemians1-1 (1-0)
    19:45Samsung völlurinnGarðabær

2021-07-13 Kvalomgång 1

  1. NewtownDundalk0-1 (0-0)
    17:45Park HallOswestry

2021-07-15 Kvalomgång 1

  1. FC AraratMOL Fehérvár FC2-0 (1-0)
    17:00Gyumri City StadiumGyumri
  2. FK StrugaFK Liepaja1-4 (0-1)
    17:00Training Centre Petar MiloševskiSkopje
  3. FC GagraSutjeska1-1 (0-0)
    20:00Mikheil Meskhi StadiumTbilisi
  4. KuPSFC Noah5-0 (4-0)
    19:00Savon Sanomat AreenaKuopio
  5. Valmiera FCSuduva Marijampole0-0 (0-0)
    19:00Daugava StadiumRiga
  6. FC UrartuNK Maribor0-1 (0-0)
    20:00Urartu StadiumJerevan
  7. Kauno ZalgirisEuropa FC2-0 (1-0)
    19:00SuduvaMarijampole
  8. Dinamo BatumiTre Penne3-0 (1-0)
    20:30Batumi StadiumBatumi
  9. Saint Joseph’s FCFCI Levadia Tallinn1-1 (1-0)
    18:30Victoria StadiumGibraltar
  10. FC Santa ColomaMons Calpe SC4-0 (3-0)
    18:30Estadi NacionalAndorra la Vella
  11. Sfîntul GheorghePartizani2-3 (2-2)
    20:00CSR OrheiOrhei
  12. Sligo RoversFH1-2 (0-1)
    18:00ShowgroundsSligo
  13. Petrocub-HîncestiFK Sileks1-0 (0-0)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  14. Dila GoriMSK Zilina2-1 (0-1)
    21:00Tengiz Burjanadze StadiumGori
  15. NSÍ RunavíkFC Honka1-3 (0-1)
    18:00Svangaskard StadiumToftir
  16. The New SaintsGlentoran2-0 (2-0)
    18:15Park HallOswestry
  17. LlapiFK Shkupi1-1 (0-0)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  18. LaçiFK Podgorica3-0 (0-0, 1-0) e förl
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  19. Puskás Akadémia FCFC Inter2-0 (1-0)
    20:00Pancho ArenaFelcsút
  20. Gzira UnitedUE Sant Julià1-1 (0-1, 1-1) 5-3p
    20:00Victor TedescoHamrun
  21. Swift HesperangeNK Domzale1-1 (1-0)
    20:00Stade Josy BarthelLuxemburg
  22. LarneBala Town1-0 (0-0)
    19:30Inver ParkLarne
  23. La FioritaBirkirkara1-1 (0-0)
    20:45San Marino StadiumSerravalle
  24. DecicDrita0-1 (0-0)
    20:45Stadion Pod GoricomPodgorica
  25. BohemiansStjarnan3-0 (1-0)
    19:45Aviva StadiumDublin
  26. Spartak TrnavaMosta2-0 (2-0)
    20:45Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  27. FK SarajevoMilsami0-1 (0-1)
    21:00Asim Ferhatovic HaseSarajevo
  28. Slask WroclawPaide Linnameeskond2-0 (1-0)
    21:00Stadion MiejskiWroclaw
  29. ColeraineVelez Mostar1-2 (1-0)
    20:00Mourneview ParkLurgan
  30. FK RFS2-4 (2-3, 2-3) e förl
    20:00Djúpumýra StadiumKlaksvík
  31. VllazniaSiroki Brijeg3-0 (0-0)
    21:00Loro BoriciShkodër
  32. BreiðablikRacing FC Union Luxembourg2-0 (0-0)
    19:00KopavogsvollurKópavogur

2021-07-20 Kvalomgång 2

  1. NK DomzaleFC Honka1-1 (0-0)
    17:55Športni ParkDomžale
  2. PrishtinaConnah’s Quay Nomads4-1 (1-0)
    18:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  3. Kauno ZalgirisThe New Saints0-5 (0-4)
    19:00ARVI futbolo arenaMarijampole
  4. FolgoreHibernians1-3 (1-2)
    21:00San Marino StadiumSerravalle

2021-07-21 Kvalomgång 2

  1. CukarickiSumqayit FK0-0 (0-0)
    20:00Cukaricki StadiumBelgrad

2021-07-22 Kvalomgång 2

  1. FC AstanaAris Thessaloniki2-0 (1-0)
    19:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. FC AraratSlask Wroclaw2-4 (0-1)
    17:00Gyumri City StadiumGyumri
  3. FK PanevežysVojvodina Novi Sad0-1 (0-0)
    18:30Aukstaitija StadiumPanevežys
  4. KuPSVorskla Poltava2-2 (1-1)
    19:00Savon Sanomat AreenaKuopio
  5. FK RFSPuskás Akadémia FC3-0 (3-0)
    19:00Slokas StadionsJurmala
  6. Qarabag FKAshdod0-0 (0-0)
    20:00Tofiq Bahramov StadiumBaku
  7. Molde FKServette FC3-0 (2-0)
    18:00Aker StadionMolde
  8. Austria WienBreiðablik1-1 (1-0)
    18:00Generali ArenaWien
  9. PFC SochiKeshla FK3-0 (1-0)
    19:00Fisht StadiumSotji
  10. Olimpija LjubljanaBirkirkara1-0 (0-0)
    18:00Stadion StožiceLjubljana
  11. Dinamo TbilisiMaccabi Haifa1-2 (0-1)
    20:30Boris Paichadze Dinamo ArenaTbilisi
  12. F91 DudelangeBohemians0-1 (0-1)
    18:30Stade Jos NosbaumDudelange
  13. IF ElfsborgMilsami4-0 (3-0)
    18:45Borås ArenaBorås
  14. Hammarby IFNK Maribor3-1 (0-0)
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  15. TeutaInter Club d’Escaldes0-2 (0-1)
    19:00Niko Dovana StadiumDurrës
  16. Riga FCKF Shkëndija2-0 (1-0)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  17. Gzira UnitedHNK Rijeka0-2 (0-0)
    19:00Centenary StadiumTa’ Qali
  18. Viktoria PlzenDynamo Brest2-1 (2-0)
    19:00Doosan ArenaPlzen
  19. FC KöpenhamnTorpedo-BelAZ4-1 (1-0)
    19:00ParkenKöpenhamn
  20. Petrocub-HîncestiSivasspor0-1 (0-1)
    20:00Stadionul ZimbruChisinau
  21. Dinamo BatumiBATE Borisov0-1 (0-0)
    21:00Batumi StadiumBatumi
  22. Lokomotiv Plovdiv1.FC Slovácko1-0 (0-0)
    20:00Lokomotiv StadiumPlovdiv
  23. Apollon LimassolMSK Zilina1-3 (1-2)
    20:00AEK ArenaLarnaca
  24. AEL LimassolVllaznia1-0 (1-0)
    20:00Tsirion StadiumLimassol
  25. Suduva MarijampoleRaków Czestochowa0-0 (0-0)
    20:00ARVI futbolo arenaMarijampole
  26. CSKA SofiaFK Liepaja0-0 (0-0)
    20:00Balgarska Armiya StadionSofia
  27. LaçiUniversitatea Craiova1-0 (1-0)
    19:00Elbasan ArenaElbasan
  28. Spartak TrnavaSepsi OSK0-0 (0-0)
    19:00Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  29. HBBuducnost Podgorica4-0 (1-0)
    19:00GundadalurTórshavn
  30. FK ShkupiSanta Clara0-3 (0-1)
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  31. ArdaHapoel Beer Sheva0-2 (0-0)
    21:00Arda ArenaKardzhali
  32. FC BaselPartizani3-0 (1-0)
    20:15Sankt Jakob-ParkBasel
  33. SutjeskaMaccabi Tel Aviv0-0 (0-0)
    20:30DG ArenaPodgorica
  34. Velez MostarAEK2-1 (1-1)
    20:30GrbavicaSarajevo
  35. FCSBFC Shakhter Karagandy1-0 (1-0)
    21:30Arena NationalaBukarest
  36. LarneÅrhus2-1 (2-0)
    19:30Inver ParkLarne
  37. KAA GentVålerenga Fotball4-0 (2-0)
    20:30Ghelamco ArenaGent
  38. LinfieldBorac Banja Luka4-0 (2-0)
    19:45Windsor ParkBelfast
  39. HibernianFC Santa Coloma3-0 (1-0)
    19:45Easter RoadEdinburgh
  40. AberdeenBK Häcken5-1 (2-0)
    19:45Pittodrie StadiumAberdeen
  41. ValurFK Bodø/Glimt0-3 (0-1)
    19:00OrigovöllurinnReykjavík
  42. DritaFeyenoord0-0 (0-0)
    21:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  43. FHRosenborg BK0-2 (0-0)
    19:00KaplakrikavöllurHafnarfjörður
  44. Pogon SzczecinNK Osijek0-0 (0-0)
    21:00Stadion Miejski w SzczecinieSzczecin
  45. Újpest FCFC Vaduz2-1 (1-0)
    21:00Szusza Ferenc-StadionBudapest
  46. Partizan BelgradDAC Dunajská Streda1-0 (1-0)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad
  47. Hajduk SplitFC Tobol2-0 (1-0)
    21:00Stadion PoljudSplit
  48. DundalkFCI Levadia Tallinn2-2 (2-2)
    20:00Oriel ParkDundalk
  49. Shakhter SoligorskCS Fola Esch1-2 (0-2)
    21:30Stadion DiósgyöriMiskolc

2021-07-27 Kvalomgång 2

  1. Inter Club d’EscaldesTeuta0-3 (0-1, 0-2) e förl
    17:45Estadi NacionalAndorra la Vella
  2. Buducnost PodgoricaHB0-2 (0-1)
    20:00Stadion Pod GoricomPodgorica
  3. HiberniansFolgore4-2 (1-2)
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali

2021-07-29 Kvalomgång 2

  1. FC Shakhter KaragandyFCSB2-1 (1-0, 2-1) 5-3p
    17:00Republican StadiumJerevan
  2. FK LiepajaCSKA Sofia0-0 (0-0, 0-0) 1-3p
    17:00Daugava LiepajaLiepaja
  3. FC TobolHajduk Split4-1 (0-0, 3-1) e förl
    21:00TsentralnyKustanai
  4. FK Bodø/GlimtValur3-0 (1-0)
    18:00Aspmyra StadionBodø
  5. Vorskla PoltavaKuPS2-3 (0-0, 2-2) e förl
    19:00Oleksiy Butovskyi Vorskla StadionPoltava
  6. Dynamo BrestViktoria Plzen1-2 (0-1)
    20:00Yerevan Football Academy StadiumJerevan
  7. FC VaduzÚjpest FC1-3 (1-1)
    18:00Sportpark Eschen/MaurenEschen
  8. FC HonkaNK Domzale0-1 (0-1)
    19:00Bolt ArenaHelsingfors
  9. Sumqayit FKCukaricki0-2 (0-2)
    20:00Kapital Bank ArenaSumqayit
  10. Keshla FKPFC Sochi2-4 (1-2)
    20:00ASK ArenaBaku
  11. BirkirkaraOlimpija Ljubljana1-0 (1-0, 1-0) 4-5p
    18:00Centenary StadiumTa’ Qali
  12. FC Santa ColomaHibernian1-2 (0-0)
    18:30Estadi NacionalAndorra la Vella
  13. FCI Levadia TallinnDundalk1-2 (1-1)
    19:30A. Le Coq ArenaTallinn
  14. Sepsi OSKSpartak Trnava1-1 (1-0, 1-1) 3-4p
    19:30Stadionul MunicipalSfântu Gheorghe
  15. BK HäckenAberdeen2-0 (0-0)
    18:30Bravida ArenaGöteborg
  16. MSK ZilinaApollon Limassol2-2 (1-1)
    18:45Štadión pod DubnomŽilina
  17. Maccabi HaifaDinamo Tbilisi5-1 (2-1)
    20:00Sammy Ofer StadiumHaifa
  18. MilsamiIF Elfsborg0-5 (0-3)
    20:00CSR OrheiOrhei
  19. Rosenborg BKFH4-1 (0-0)
    19:00Lerkendal StadionTrondheim
  20. AshdodQarabag FK0-1 (0-1)
    20:00Yud-Alef StadiumAshdod
  21. Torpedo-BelAZFC Köpenhamn0-5 (0-1)
    20:00Central StadiumKazan
  22. Hapoel Beer ShevaArda4-0 (2-0)
    20:00HaMoshava StadiumPetach-Tikva
  23. SivassporPetrocub-Hîncesti1-0 (0-0)
    20:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  24. BATE BorisovDinamo Batumi1-4 (1-0)
    20:00Borisov ArenaBorisov
  25. ÅrhusLarne1-1 (0-1)
    19:00Ceres ParkAarhus
  26. 1.FC SlováckoLokomotiv Plovdiv1-0 (1-0, 1-0) 2-3p
    19:00Mestský fotbalový stadion Miroslava ValentyUherske Hradiste
  27. Vålerenga FotballKAA Gent2-0 (1-0)
    19:00Intility ArenaOslo
  28. Raków CzestochowaSuduva Marijampole0-0 (0-0, 0-0) 4-3p
    19:00Stadion Miejski w Bielsku-BialejBielsko-Biala
  29. The New SaintsKauno Zalgiris5-1 (3-0)
    18:15Park HallOswestry
  30. CS Fola EschShakhter Soligorsk1-0 (0-0)
    19:30Stade Émile MayrischEsch-sur-Alzette
  31. Maccabi Tel AvivSutjeska3-1 (2-0)
    20:30BloomfieldTel Aviv
  32. BreiðablikAustria Wien2-1 (2-0)
    17:30KopavogsvollurKópavogur
  33. KF ShkëndijaRiga FC0-1 (0-0)
    20:00National Arena Tose ProeskiSkopje
  34. Borac Banja LukaLinfield0-0 (0-0)
    20:00Gradski stadion Banja LukaBanja Luka
  35. Connah’s Quay NomadsPrishtina4-2 (1-2)
    19:00Park AvenueAberystwyth
  36. HNK RijekaGzira United1-0 (1-0)
    20:00Stadion RujevicaRijeka
  37. AEKVelez Mostar1-0 (0-0, 1-0) 2-3p
    21:00Olimpiako StadioAten
  38. FeyenoordDrita3-2 (1-2)
    20:00De KuipRotterdam
  39. Puskás Akadémia FCFK RFS0-2 (0-0)
    20:00Pancho ArenaFelcsút
  40. PartizaniFC Basel0-2 (0-1)
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  41. Vojvodina Novi SadFK Panevežys1-0 (0-0)
    20:00Stadion KaradjordjeNovi Sad
  42. Slask WroclawFC Ararat3-3 (1-2)
    20:00Stadion MiejskiWroclaw
  43. Aris ThessalonikiFC Astana2-1 (1-0, 2-0) e förl
    21:30Kleanthis VikelidisThessaloniki
  44. Servette FCMolde FK2-0 (1-0)
    20:30Stade de GenèveGenève
  45. Universitatea CraiovaLaçi0-0 (0-0)
    21:30Stadionul Ion OblemencoCraiova
  46. NK MariborHammarby IF0-1 (0-1)
    20:45Ljudski vrtMaribor
  47. DAC Dunajská StredaPartizan Belgrad0-2 (0-1)
    20:45MOL ArénaDunajská Streda
  48. BohemiansF91 Dudelange3-0 (1-0)
    19:45Aviva StadiumDublin
  49. NK OsijekPogon Szczecin1-0 (1-0)
    21:00Gradski VrtOsijek
  50. VllazniaAEL Limassol0-1 (0-1)
    21:00Loro BoriciShkodër
  51. Santa ClaraFK Shkupi2-0 (2-0)
    20:00Estádio de Sâo MiguelPonta Delgada

2021-08-03 Kvalomgång 3

  1. LinfieldCS Fola Esch1-2 (1-0)
    19:45Windsor ParkBelfast
  2. BohemiansPAOK2-1 (1-0)
    19:45Aviva StadiumDublin

2021-08-05 Kvalomgång 3

  1. KuPSFC Astana1-1 (0-0)
    19:00Bolt ArenaHelsingfors
  2. PFC SochiPartizan Belgrad1-1 (0-0)
    19:00Fisht StadiumSotji
  3. Lokomotiv PlovdivFC Köpenhamn1-1 (0-0)
    19:00Lokomotiv StadiumPlovdiv
  4. FC TobolMSK Zilina0-1 (0-1)
    22:00Astana ArenaNur-Sultan
  5. IF ElfsborgVelez Mostar1-1 (1-1)
    18:45Borås ArenaBorås
  6. Maccabi HaifaHB7-2 (3-1)
    20:00Sammy Ofer StadiumHaifa
  7. Riga FCHibernians0-1 (0-0)
    20:00Daugava StadiumRiga
  8. Dinamo BatumiSivasspor1-2 (0-0)
    21:00Batumi StadiumBatumi
  9. CSKA SofiaNK Osijek4-2 (3-1)
    20:00Vasil Levski StadionSofia
  10. Vojvodina Novi SadLASK0-1 (0-0)
    19:00Stadion KaradjordjeNovi Sad
  11. AEL LimassolQarabag FK1-1 (0-0)
    20:00AEK ArenaLarnaca
  12. Rosenborg BKNK Domzale6-1 (4-1)
    19:00Lerkendal StadionTrondheim
  13. LaçiAnderlecht0-3 (0-2)
    19:00Elbasan ArenaElbasan
  14. VitesseDundalk2-2 (1-0)
    19:00GelreDomeArnhem
  15. TrabzonsporMolde FK3-3 (1-1)
    20:30Medical Park StadyumuTrabzon
  16. PrishtinaFK Bodø/Glimt2-1 (1-1)
    20:00Fadil Vokrri StadiumPristina
  17. Slask WroclawHapoel Beer Sheva2-1 (2-1)
    20:00Stadion MiejskiWroclaw
  18. Kolos KovalivkaFC Shakhter Karagandy0-0 (0-0)
    21:00Kolos StadiumKovalivka
  19. FC Paços de FerreiraLarne4-0 (1-0)
    19:00Estádio Capital do MóvelPaços de Ferreira
  20. Spartak TrnavaMaccabi Tel Aviv0-0 (0-0)
    20:15Štadión Antona Malatinského City ArenaTrnava
  21. FC LuzernFeyenoord0-3 (0-2)
    20:30SwissporarenaLuzern
  22. KAA GentFK RFS2-2 (0-2)
    20:30Ghelamco ArenaGent
  23. HibernianHNK Rijeka1-1 (0-0)
    19:45Easter RoadEdinburgh
  24. The New SaintsViktoria Plzen4-2 (2-0)
    19:45Cardiff City StadiumCardiff
  25. Shamrock RoversTeuta1-0 (0-0)
    20:00Tallaght StadiumDublin
  26. Újpest FCFC Basel1-2 (1-0)
    21:00Szusza Ferenc-StadionBudapest
  27. BreiðablikAberdeen2-3 (2-2)
    19:00LaugardalsvöllurReykjavík
  28. Raków CzestochowaRubin Kazan0-0 (0-0)
    21:00Stadion Miejski w Bielsku-BialejBielsko-Biala
  29. CukarickiHammarby IF3-1 (2-1)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad
  30. Santa ClaraOlimpija Ljubljana2-0 (2-0)
    20:30Estádio de Sâo MiguelPonta Delgada

2021-08-10 Kvalomgång 3

  1. FC Shakhter KaragandyKolos Kovalivka0-0 (0-0, 0-0) 3-1p
    20:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. NK DomzaleRosenborg BK1-2 (1-0)
    20:00Stadion StožiceLjubljana

2021-08-12 Kvalomgång 3

  1. FC AstanaKuPS3-4 (2-0)
    19:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. FK Bodø/GlimtPrishtina2-0 (1-0)
    18:00Aspmyra StadionBodø
  3. Molde FKTrabzonspor1-1 (0-0, 1-1) 3-4p
    18:00Aker StadionMolde
  4. Rubin KazanRaków Czestochowa0-1 (0-0, 0-0) e förl
    19:00Ak Bars ArenaKazan
  5. Qarabag FKAEL Limassol1-0 (0-0)
    20:00Tofiq Bahramov StadiumBaku
  6. Hammarby IFCukaricki5-1 (3-0)
    18:45Tele2 ArenaStockholm
  7. MSK ZilinaFC Tobol5-0 (2-0)
    18:45Štadión pod DubnomŽilina
  8. Hapoel Beer ShevaSlask Wroclaw4-0 (2-0)
    20:00HaMoshava StadiumPetach-Tikva
  9. FK RFSKAA Gent0-1 (0-0)
    20:00Daugava StadiumRiga
  10. PAOKBohemians2-0 (2-0)
    20:00Toumba StadiumThessaloniki
  11. Viktoria PlzenThe New Saints3-1 (0-1, 3-1) 4-1p
    19:00Doosan ArenaPlzen
  12. CS Fola EschLinfield2-1 (0-0)
    19:30Stade Josy BarthelLuxemburg
  13. FC BaselÚjpest FC4-0 (2-0)
    19:30Sankt Jakob-ParkBasel
  14. Maccabi Tel AvivSpartak Trnava1-0 (1-0)
    20:30BloomfieldTel Aviv
  15. TeutaShamrock Rovers0-2 (0-1)
    20:00Elbasan ArenaElbasan
  16. HiberniansRiga FC1-4 (0-0, 1-2) e förl
    20:00Centenary StadiumTa’ Qali
  17. SivassporDinamo Batumi1-1 (0-0, 0-1) e förl
    21:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  18. Olimpija LjubljanaSanta Clara0-1 (0-0)
    20:00Stadion StožiceLjubljana
  19. Velez MostarIF Elfsborg1-4 (0-2)
    20:00GrbavicaSarajevo
  20. FeyenoordFC Luzern3-0 (2-0)
    20:00De KuipRotterdam
  21. HNK RijekaHibernian4-1 (1-0)
    20:00Stadion RujevicaRijeka
  22. FC KöpenhamnLokomotiv Plovdiv4-2 (3-1)
    20:00ParkenKöpenhamn
  23. AnderlechtLaçi2-1 (1-0)
    20:00Lotto ParkBryssel
  24. LarneFC Paços de Ferreira1-0 (0-0)
    19:30Inver ParkLarne
  25. HBMaccabi Haifa1-0 (1-0)
    19:45TórsvøllurTórshavn
  26. AberdeenBreiðablik2-1 (0-0)
    19:45Pittodrie StadiumAberdeen
  27. Partizan BelgradPFC Sochi2-2 (0-1, 2-2) 4-2p
    21:00Stadion PartizanaBelgrad
  28. LASKVojvodina Novi Sad6-1 (1-1)
    21:00Wörthersee StadionKlagenfurt
  29. DundalkVitesse1-2 (0-2)
    20:00Tallaght StadiumDublin
  30. NK OsijekCSKA Sofia1-1 (1-1)
    21:15Gradski VrtOsijek

2021-08-19 Play-off

  1. FC Shakhter KaragandyMaccabi Tel Aviv1-2 (0-0)
    19:00Astana ArenaNur-Sultan
  2. FC FloraShamrock Rovers4-2 (2-1)
    19:00A. Le Coq ArenaTallinn
  3. Qarabag FKAberdeen1-0 (1-0)
    20:00Tofiq Bahramov StadiumBaku
  4. KuPS1. FC Union Berlin0-4 (0-3)
    19:00Olympiastadion HelsinkiHelsingfors
  5. Raków CzestochowaKAA Gent1-0 (0-0)
    18:00Stadion Miejski w Bielsku-BialejBielsko-Biala
  6. Zalgiris VilniusFK Bodø/Glimt2-2 (1-0)
    20:00LFF StadiumVilnius
  7. Neftçi BakuMaccabi Haifa3-3 (0-1)
    21:00Bakcell ArenaBaku
  8. Riga FCLincoln Red Imps FC1-1 (0-0)
    20:00Stadionas SkontoRiga
  9. Viktoria PlzenCSKA Sofia2-0 (1-0)
    19:00Doosan ArenaPlzen
  10. LASKSt. Johnstone1-1 (0-1)
    19:00Wörthersee StadionKlagenfurt
  11. Hapoel Beer ShevaAnorthosis Famagusta0-0 (0-0)
    20:00Turner StadiumBe’er Sheva
  12. CS Fola EschFC Kairat1-4 (1-3)
    19:30Stade Josy BarthelLuxemburg
  13. FC BaselHammarby IF3-1 (1-0)
    19:30Sankt Jakob-ParkBasel
  14. TrabzonsporAS Roma1-2 (0-0)
    20:30Medical Park StadyumuTrabzon
  15. Stade RennaisRosenborg BK2-0 (1-0)
    20:00Roazhon ParkRennes
  16. PAOKHNK Rijeka1-1 (0-1)
    21:00Toumba StadiumThessaloniki
  17. AnderlechtVitesse3-3 (2-1)
    20:00Lotto ParkBryssel
  18. FeyenoordIF Elfsborg5-0 (3-0)
    20:00De KuipRotterdam
  19. SivassporFC Köpenhamn1-2 (0-0)
    21:00Yeni 4 Eylül StadiSivas
  20. FK JablonecMSK Zilina5-1 (4-0)
    20:00Stadion StrelniceJablonec nad Nisou
  21. FC Paços de FerreiraTottenham Hotspur1-0 (1-0)
    19:30Estádio Capital do MóvelPaços de Ferreira
  22. Santa ClaraPartizan Belgrad2-1 (1-0)
    20:30Estádio de Sâo MiguelPonta Delgada

2021-08-26 Play-off

  1. FC KairatCS Fola Esch3-1 (3-1)
    20:00Ortalyk TsentralnyiAlmaty
  2. FK Bodø/GlimtZalgiris Vilnius1-0 (0-0)
    18:00Aspmyra StadionBodø
  3. Lincoln Red Imps FCRiga FC3-1 (1-1, 1-1) e förl
    18:00Victoria StadiumGibraltar
  4. MSK ZilinaFK Jablonec0-3 (0-1)
    18:00Štadión pod DubnomŽilina
  5. Maccabi HaifaNeftçi Baku4-0 (2-0)
    20:00Sammy Ofer StadiumHaifa
  6. Rosenborg BKStade Rennais1-3 (0-2)
    19:00Lerkendal StadionTrondheim
  7. Hammarby IFFC Basel3-1 (0-0, 2-0) 3-4p
    19:00Tele2 ArenaStockholm
  8. VitesseAnderlecht2-1 (1-0)
    19:00GelreDomeArnhem
  9. CSKA SofiaViktoria Plzen3-0 (1-0, 2-0) e förl
    20:00Vasil Levski StadionSofia
  10. IF ElfsborgFeyenoord3-1 (1-0)
    19:00Borås ArenaBorås
  11. FC KöpenhamnSivasspor5-0 (2-0)
    19:00ParkenKöpenhamn
  12. AS RomaTrabzonspor3-0 (1-0)
    19:00Stadio OlimpicoRom
  13. Anorthosis FamagustaHapoel Beer Sheva3-1 (1-1)
    20:00Antonis Papadopoulos StadiumLarnaca
  14. Maccabi Tel AvivFC Shakhter Karagandy2-0 (2-0)
    20:30BloomfieldTel Aviv
  15. HNK RijekaPAOK0-2 (0-1)
    20:00Stadion RujevicaRijeka
  16. St. JohnstoneLASK0-2 (0-0)
    19:00McDiarmid ParkPerth
  17. KAA GentRaków Czestochowa3-0 (1-0)
    20:00Ghelamco ArenaGent
  18. 1. FC Union BerlinKuPS0-0 (0-0)
    20:15OlympiastadionBerlin
  19. Shamrock RoversFC Flora0-1 (0-0)
    19:45Tallaght StadiumDublin
  20. AberdeenQarabag FK1-3 (0-2)
    19:45Pittodrie StadiumAberdeen
  21. Tottenham HotspurFC Paços de Ferreira3-0 (2-0)
    19:45Tottenham Hotspur StadiumLondon
  22. Partizan BelgradSanta Clara2-0 (2-0)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad

2021-09-14 Grupp A

  1. Maccabi Tel AvivFC Alashkert4-1 (3-1)
    17:30BloomfieldTel Aviv
  2. Maccabi HaifaFeyenoord0-0 (0-0)
    17:30Sammy Ofer StadiumHaifa

2021-09-16 Grupp H

  1. FC KairatOmonia Nicosia0-0 (0-0)
    20:30Ortalyk TsentralnyiAlmaty
  2. HJKLASK0-2 (0-1)
    19:45Bolt ArenaHelsingfors
  3. FC FloraKAA Gent0-1 (0-0)
    19:45A. Le Coq ArenaTallinn
  4. Slavia Prag1. FC Union Berlin3-1 (1-0)
    18:45Sinobo StadiumPrag
  5. Lincoln Red Imps FCPAOK0-2 (0-1)
    18:45Victoria StadiumGibraltar
  6. Slovan BratislavaFC Köpenhamn1-3 (1-2)
    18:45Tehelné PoleBratislava
  7. NŠ MuraVitesse0-2 (0-1)
    18:45Ljudski vrtMaribor
  8. Stade RennaisTottenham Hotspur2-2 (1-1)
    18:45Roazhon ParkRennes
  9. Qarabag FKFC Basel0-0 (0-0)
    20:45Bakus OlympiastadionBaku
  10. Anorthosis FamagustaPartizan Belgrad0-2 (0-1)
    22:00GSP StadiumNicosia
  11. FK Bodø/GlimtZorya Luhansk3-1 (0-0)
    21:00Aspmyra StadionBodø
  12. AS RomaCSKA Sofia5-1 (2-1)
    21:00Stadio OlimpicoRom
  13. RandersAZ2-2 (1-2)
    21:00Cepheus Park RandersRanders
  14. FK JablonecCFR 1907 Cluj1-0 (0-0)
    21:00Stadion StrelniceJablonec nad Nisou

2021-09-30 Grupp A

  1. LASKMaccabi Tel Aviv1-1 (1-0)
    18:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  2. FC AlashkertHJK2-4 (1-1)
    20:45Republican StadiumJerevan
  3. Partizan BelgradFC Flora2-0 (2-0)
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  4. KAA GentAnorthosis Famagusta2-0 (1-0)
    18:45Ghelamco ArenaGent
  5. CSKA SofiaFK Bodø/Glimt0-0 (0-0)
    19:45Vasil Levski StadionSofia
  6. Zorya LuhanskAS Roma0-3 (0-1)
    19:45Slavutych-ArenaZaporozhye
  7. CFR 1907 ClujRanders1-1 (0-1)
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  8. AZFK Jablonec1-0 (0-0)
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  9. 1. FC Union BerlinMaccabi Haifa3-0 (1-0)
    21:00OlympiastadionBerlin
  10. FeyenoordSlavia Prag2-1 (2-0)
    21:00De KuipRotterdam
  11. FC KöpenhamnLincoln Red Imps FC3-1 (2-1)
    21:00ParkenKöpenhamn
  12. PAOKSlovan Bratislava1-1 (1-1)
    22:00Toumba StadiumThessaloniki
  13. VitesseStade Rennais1-2 (1-0)
    21:00GelreDomeArnhem
  14. Tottenham HotspurNŠ Mura5-1 (2-0)
    20:00Tottenham Hotspur StadiumLondon
  15. Omonia NicosiaQarabag FK1-4 (1-0)
    22:00GSP StadiumNicosia
  16. FC BaselFC Kairat4-2 (3-0)
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2021-10-21 Grupp A

  1. HJKMaccabi Tel Aviv0-5 (0-1)
    17:30Bolt ArenaHelsingfors
  2. FC AlashkertLASK0-3 (0-1)
    20:45Republican StadiumJerevan
  3. Anorthosis FamagustaFC Flora2-2 (2-1)
    19:45GSP StadiumNicosia
  4. FK Bodø/GlimtAS Roma6-1 (2-1)
    18:45Aspmyra StadionBodø
  5. Maccabi HaifaSlavia Prag1-0 (1-0)
    19:45Sammy Ofer StadiumHaifa
  6. Feyenoord1. FC Union Berlin3-1 (2-1)
    18:45De KuipRotterdam
  7. FC KöpenhamnPAOK1-2 (0-2)
    18:45ParkenKöpenhamn
  8. VitesseTottenham Hotspur1-0 (0-0)
    18:45GelreDomeArnhem
  9. NŠ MuraStade Rennais1-2 (1-2)
    18:45Ljudski vrtMaribor
  10. Qarabag FKFC Kairat2-1 (0-1)
    20:45Tofiq Bahramov StadiumBaku
  11. Partizan BelgradKAA Gent0-1 (0-0)
    21:00Stadion PartizanaBelgrad
  12. CSKA SofiaZorya Luhansk0-1 (0-0)
    22:00Vasil Levski StadionSofia
  13. CFR 1907 ClujAZ0-1 (0-1)
    22:00Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  14. FK JablonecRanders2-2 (1-1)
    21:00Stadion StrelniceJablonec nad Nisou
  15. Slovan BratislavaLincoln Red Imps FC2-0 (0-0)
    21:00Tehelné PoleBratislava
  16. FC BaselOmonia Nicosia3-1 (2-1)
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2021-11-04 Grupp B

  1. FC FloraAnorthosis Famagusta2-2 (0-2)
    17:30A. Le Coq ArenaTallinn
  2. FC KairatQarabag FK1-2 (0-0)
    21:30Ortalyk TsentralnyiAlmaty
  3. LASKFC Alashkert2-0 (1-0)
    18:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  4. Maccabi Tel AvivHJK3-0 (1-0)
    19:45BloomfieldTel Aviv
  5. KAA GentPartizan Belgrad1-1 (0-0)
    18:45Ghelamco ArenaGent
  6. Zorya LuhanskCSKA Sofia2-0 (0-0)
    19:45Slavutych-ArenaZaporozhye
  7. RandersFK Jablonec2-2 (0-0)
    18:45Cepheus Park RandersRanders
  8. AZCFR 1907 Cluj2-0 (1-0)
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  9. Lincoln Red Imps FCSlovan Bratislava1-4 (1-2)
    18:45Victoria StadiumGibraltar
  10. Omonia NicosiaFC Basel1-1 (1-0)
    19:45GSP StadiumNicosia
  11. AS RomaFK Bodø/Glimt2-2 (0-1)
    21:00Stadio OlimpicoRom
  12. 1. FC Union BerlinFeyenoord1-2 (1-1)
    21:00OlympiastadionBerlin
  13. Slavia PragMaccabi Haifa1-0 (0-0)
    21:00Sinobo StadiumPrag
  14. PAOKFC Köpenhamn1-2 (1-1)
    22:00Toumba StadiumThessaloniki
  15. Tottenham HotspurVitesse3-2 (3-2)
    20:00Tottenham Hotspur StadiumLondon
  16. Stade RennaisNŠ Mura1-0 (0-0)
    21:00Roazhon ParkRennes

2021-11-25 Grupp B

  1. FC FloraPartizan Belgrad1-0 (1-0)
    17:30A. Le Coq ArenaTallinn
  2. FC KairatFC Basel2-3 (1-1)
    21:30Ortalyk TsentralnyiAlmaty
  3. HJKFC Alashkert1-0 (0-0)
    19:45Bolt ArenaHelsingfors
  4. Maccabi Haifa1. FC Union Berlin0-1 (0-0)
    19:45Sammy Ofer StadiumHaifa
  5. Slavia PragFeyenoord2-2 (1-1)
    18:45Sinobo StadiumPrag
  6. Lincoln Red Imps FCFC Köpenhamn0-4 (0-2)
    18:45Victoria StadiumGibraltar
  7. Slovan BratislavaPAOK0-0 (0-0)
    18:45Tehelné PoleBratislava
  8. NŠ MuraTottenham Hotspur2-1 (1-0)
    18:45Ljudski vrtMaribor
  9. Stade RennaisVitesse3-3 (2-1)
    18:45Roazhon ParkRennes
  10. Qarabag FKOmonia Nicosia2-2 (0-1)
    21:45Tofiq Bahramov StadiumBaku
  11. Maccabi Tel AvivLASK0-1 (0-0)
    22:00BloomfieldTel Aviv
  12. Anorthosis FamagustaKAA Gent1-0 (1-0)
    22:00GSP StadiumNicosia
  13. FK Bodø/GlimtCSKA Sofia2-0 (1-0)
    21:00Aspmyra StadionBodø
  14. AS RomaZorya Luhansk4-0 (2-0)
    21:00Stadio OlimpicoRom
  15. RandersCFR 1907 Cluj2-1 (0-0)
    21:00Cepheus Park RandersRanders
  16. FK JablonecAZ1-1 (1-1)
    21:00Stadion StrelniceJablonec nad Nisou

2021-12-09 Grupp A

  1. LASKHJK3-0 (1-0)
    18:45Wörthersee StadionKlagenfurt
  2. FC AlashkertMaccabi Tel Aviv1-1 (0-0)
    21:45Republican StadiumJerevan
  3. Partizan BelgradAnorthosis Famagusta1-1 (1-1)
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  4. KAA GentFC Flora1-0 (0-0)
    18:45Ghelamco ArenaGent
  5. CSKA SofiaAS Roma2-3 (0-2)
    19:45Vasil Levski StadionSofia
  6. Zorya LuhanskFK Bodø/Glimt1-1 (1-0)
    19:45Slavutych-ArenaZaporozhye
  7. CFR 1907 ClujFK Jablonec2-0 (1-0)
    19:45Stadionul Dr. Constantin RadulescuCluj-Napoca
  8. AZRanders1-0 (0-0)
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  9. 1. FC Union BerlinSlavia Prag1-1 (0-0)
    21:00OlympiastadionBerlin
  10. FeyenoordMaccabi Haifa2-1 (1-0)
    21:00De KuipRotterdam
  11. FC KöpenhamnSlovan Bratislava2-0 (1-0)
    21:00ParkenKöpenhamn
  12. PAOKLincoln Red Imps FC2-0 (1-0)
    22:00Toumba StadiumThessaloniki
  13. VitesseNŠ Mura3-1 (3-0)
    21:00GelreDomeArnhem
  14. Tottenham HotspurStade Rennais0-3 Tilld.
    20:00Tottenham Hotspur StadiumLondon
  15. Omonia NicosiaFC Kairat0-0 (0-0)
    22:00GSP StadiumNicosia
  16. FC BaselQarabag FK3-0 (1-0)
    21:00Sankt Jakob-ParkBasel

2022-02-17 Knockout-playoffs

  1. PSVMaccabi Tel Aviv1-0 (1-0)
    18:45Philips StadionEindhoven
  2. FenerbahçeSlavia Prag2-3 (0-1)
    20:45Sükrü SaraçogluIstanbul
  3. MidtjyllandPAOK1-0 (1-0)
    18:45MCH ArenaHerning
  4. Rapid WienVitesse2-1 (2-0)
    18:45Allianz StadionWien
  5. Olympique de MarseilleQarabag FK3-1 (2-0)
    21:00Orange VélodromeMarseille
  6. Leicester CityRanders4-1 (1-1)
    20:00King Power StadiumLeicester
  7. CelticFK Bodø/Glimt1-3 (0-1)
    20:00Celtic ParkGlasgow
  8. Sparta PragPartizan Belgrad0-1 (0-0)
    21:00Generali Ceská pojištovna ArenaPrag

2022-02-24 Knockout-playoffs

  1. Qarabag FKOlympique de Marseille0-3 (0-1)
    21:45Tofiq Bahramov StadiumBaku
  2. Maccabi Tel AvivPSV1-1 (0-0)
    19:45BloomfieldTel Aviv
  3. RandersLeicester City1-3 (0-1)
    18:45Cepheus Park RandersRanders
  4. FK Bodø/GlimtCeltic2-0 (1-0)
    18:45Aspmyra StadionBodø
  5. Partizan BelgradSparta Prag2-1 (2-0)
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  6. Slavia PragFenerbahçe3-2 (2-1)
    21:00Sinobo StadiumPrag
  7. PAOKMidtjylland2-1 (2-0, 2-1) 5-3p
    22:00Toumba StadiumThessaloniki
  8. VitesseRapid Wien2-0 (2-0)
    21:00GelreDomeArnhem

2022-03-10 Åttondelsfinal

  1. PAOKKAA Gent
    19:45Toumba StadiumThessaloniki
  2. VitesseAS Roma
    18:45GelreDomeArnhem
  3. Slavia PrahaLASK
    18:45Sinobo StadiumPrag
  4. Partizan BelgradFeyenoord
    18:45Stadion PartizanaBelgrad
  5. Olympique de MarseilleFC Basel
    21:00Orange VélodromeMarseille
  6. Leicester CityStade Rennais
    20:00King Power StadiumLeicester
  7. PSVFC Köpenhamn
    21:00Philips StadionEindhoven
  8. FK Bodø/GlimtAZ
    21:00Aspmyra StadionBodø

2022-03-17 Åttondelsfinal

  1. FC BaselOlympique de Marseille
    18:45Sankt Jakob-ParkBasel
  2. Stade RennaisLeicester City
    18:45Roazhon ParkRennes
  3. FC KöpenhamnPSV
    18:45ParkenKöpenhamn
  4. AZFK Bodø/Glimt
    18:45AFAS StadionAlkmaar
  5. KAA GentPAOK
    21:00Ghelamco ArenaGent
  6. AS RomaVitesse
    21:00Stadio OlimpicoRom
  7. LASKSlavia Praha
    21:00NV ArenaSankt Pölten
  8. FeyenoordPartizan Belgrad
    21:00De KuipRotterdam

2022-04-07 Kvartsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00

2022-04-14 Kvartsfinal

  1. 00:00
  2. 00:00
  3. 00:00
  4. 00:00

2022-04-28 Semifinal

  1. 00:00
  2. 00:00

2022-05-05 Semifinal

  1. 00:00
  2. 00:00

2022-05-25 Final

  1. 00:00Air Albania StadiumTirana

Lämna en kommentar