Spelschema Champions Hockey League 2024/2025

Tabell Champions Hockey League 2024/2025

Kommande matcher

2024-09-05

  1. Dynamo PardubiceHydro Fehérvár AV19
    17:00Enteria ArenaPardubice
  2. IlvesRe-Plast Unia Oswiecim
    18:30Nokia ArenaTammerfors
  3. Växjö Lakers HCEisbären Berlin
    19:00Vida ArenaVäxjö
  4. Storhamar HockeyZSC Lions
    19:00CC AmfiHamar
  5. HC Sparta PrahaTappara
    19:30O2 ArenaPrag
  6. HC Fribourg-GottéronSheffield Steelers
    19:45BCF ArenaFribourg

2024-09-06

  1. PelicansFärjestad BK
    18:30Isku AreenaLahti
  2. Straubing TigersSønderjyskE
    19:30Eisstadion am PulverturmStraubing
  3. Pinguins BremerhavenGenève-Servette HC
    19:30Eisarena BremerhavenBremerhaven
  4. Lausanne HCOcelári Trinec
    19:45Vaudoise ArénaLausanne
  5. Dragons de RouenEC-KAC
    20:00Patinoire Nathalie PéchalatRouen
  6. EC Red Bull SalzburgSkellefteå AIK
    20:20Eisarena SalzburgSalzburg

2024-09-07

  1. Växjö Lakers HCSheffield Steelers
    15:00Vida ArenaVäxjö
  2. Storhamar HockeyHC Fribourg-Gottéron
    16:00CC AmfiHamar
  3. IlvesZSC Lions
    17:00Nokia ArenaTammerfors
  4. Dynamo PardubiceTappara
    16:30Enteria ArenaPardubice
  5. Re-Plast Unia OswiecimEisbären Berlin
    17:30Hala Lodowa MOSiROswiecim
  6. HC Sparta PrahaHydro Fehérvár AV19
    18:30O2 ArenaPrag

Spelschema Champions Hockey League

2024-09-05 Seriespel

  1. Dynamo PardubiceHydro Fehérvár AV19
    17:00Enteria ArenaPardubice
  2. IlvesRe-Plast Unia Oswiecim
    18:30Nokia ArenaTammerfors
  3. Växjö Lakers HCEisbären Berlin
    19:00Vida ArenaVäxjö
  4. Storhamar HockeyZSC Lions
    19:00CC AmfiHamar
  5. HC Sparta PrahaTappara
    19:30O2 ArenaPrag
  6. HC Fribourg-GottéronSheffield Steelers
    19:45BCF ArenaFribourg

2024-09-06 Seriespel

  1. PelicansFärjestad BK
    18:30Isku AreenaLahti
  2. Straubing TigersSønderjyskE
    19:30Eisstadion am PulverturmStraubing
  3. Pinguins BremerhavenGenève-Servette HC
    19:30Eisarena BremerhavenBremerhaven
  4. Lausanne HCOcelári Trinec
    19:45Vaudoise ArénaLausanne
  5. Dragons de RouenEC-KAC
    20:00Patinoire Nathalie PéchalatRouen
  6. EC Red Bull SalzburgSkellefteå AIK
    20:20Eisarena SalzburgSalzburg

2024-09-07 Seriespel

  1. Växjö Lakers HCSheffield Steelers
    15:00Vida ArenaVäxjö
  2. Storhamar HockeyHC Fribourg-Gottéron
    16:00CC AmfiHamar
  3. IlvesZSC Lions
    17:00Nokia ArenaTammerfors
  4. Dynamo PardubiceTappara
    16:30Enteria ArenaPardubice
  5. Re-Plast Unia OswiecimEisbären Berlin
    17:30Hala Lodowa MOSiROswiecim
  6. HC Sparta PrahaHydro Fehérvár AV19
    18:30O2 ArenaPrag

2024-09-08 Seriespel

  1. Straubing TigersSkellefteå AIK
    14:30Eisstadion am PulverturmStraubing
  2. EC Red Bull SalzburgSønderjyskE
    15:00Eisarena SalzburgSalzburg
  3. Färjestad BKEC-KAC
    15:00Löfbergs ArenaKarlstad
  4. PelicansGenève-Servette HC
    16:00Isku AreenaLahti
  5. Dragons de RouenOcelári Trinec
    16:00Patinoire Nathalie PéchalatRouen
  6. Pinguins BremerhavenLausanne HC
    18:00Eisarena BremerhavenBremerhaven

2024-09-12 Seriespel

  1. Ocelári TrinecVäxjö Lakers HC
    17:00Werk ArenaTrinec
  2. TapparaDragons de Rouen
    18:30Nokia ArenaTammerfors
  3. SønderjyskEPinguins Bremerhaven
    19:00Sydjysk Sparekasse ArenaVojens
  4. Hydro Fehérvár AV19Färjestad BK
    19:30Alba ArénaSzékesfehérvár
  5. Genève-Servette HCStorhamar Hockey
    19:45Patinoire des VernetsGenève
  6. Lausanne HCIlves
    19:45Vaudoise ArénaLausanne
  7. EC-KACHC Fribourg-Gottéron
    20:20Eissportzentrum KlagenfurtKlagenfurt

2024-09-13 Seriespel

  1. Re-Plast Unia OswiecimEC Red Bull Salzburg
    17:30Hala Lodowa MOSiROswiecim
  2. Skellefteå AIKPelicans
    19:00Skellefteå Kraft ArenaSkellefteå
  3. Eisbären BerlinDynamo Pardubice
    19:30Uber ArenaBerlin
  4. ZSC LionsStraubing Tigers
    19:45Kunsteisbahn DübendorfDübendorf
  5. Sheffield SteelersHC Sparta Praha
    19:00Sheffield

2024-09-14 Seriespel

  1. TapparaFärjestad BK
    17:00Nokia ArenaTammerfors
  2. Hydro Fehérvár AV19Lausanne HC
    16:00Alba ArénaSzékesfehérvár
  3. Ocelári TrinecHC Fribourg-Gottéron
    17:00Werk ArenaTrinec
  4. Genève-Servette HCIlves
    17:00Patinoire des VernetsGenève
  5. Storhamar HockeyVäxjö Lakers HC
    18:00CC AmfiHamar
  6. Pinguins BremerhavenDragons de Rouen
    19:00Eisarena BremerhavenBremerhaven

2024-09-15 Seriespel

  1. EC-KACRe-Plast Unia Oswiecim
    15:00Eissportzentrum KlagenfurtKlagenfurt
  2. ZSC LionsEC Red Bull Salzburg
    15:45Kunsteisbahn DübendorfDübendorf
  3. Straubing TigersDynamo Pardubice
    16:30Eisstadion am PulverturmStraubing
  4. Sheffield SteelersSkellefteå AIK
    16:00Sheffield
  5. SønderjyskEPelicans
    18:30Sydjysk Sparekasse ArenaVojens
  6. Eisbären BerlinHC Sparta Praha
    19:00Uber ArenaBerlin

2024-10-08 Seriespel

  1. Färjestad BKOcelári Trinec
    19:00Löfbergs ArenaKarlstad
  2. Skellefteå AIKHydro Fehérvár AV19
    19:00Skellefteå Kraft ArenaSkellefteå
  3. Växjö Lakers HCEC Red Bull Salzburg
    19:00Vida ArenaVäxjö
  4. SønderjyskETappara
    19:00Sydjysk Sparekasse ArenaVojens
  5. HC Fribourg-GottéronEisbären Berlin
    19:45BCF ArenaFribourg
  6. ZSC LionsSheffield Steelers
    19:45Kunsteisbahn DübendorfDübendorf

2024-10-09 Seriespel

  1. Dynamo PardubicePelicans
    17:00Enteria ArenaPardubice
  2. Re-Plast Unia OswiecimStraubing Tigers
    17:00Hala Lodowa MOSiROswiecim
  3. HC Sparta PrahaPinguins Bremerhaven
    19:30O2 ArenaPrag
  4. Genève-Servette HCEC-KAC
    19:45Patinoire des VernetsGenève
  5. Lausanne HCStorhamar Hockey
    19:45Vaudoise ArénaLausanne
  6. Dragons de RouenIlves
    20:00Patinoire Nathalie PéchalatRouen

2024-10-15 Seriespel

  1. IlvesVäxjö Lakers HC
    18:30Nokia ArenaTammerfors
  2. Hydro Fehérvár AV19Genève-Servette HC
    18:30Alba ArénaSzékesfehérvár
  3. Färjestad BKStorhamar Hockey
    19:00Löfbergs ArenaKarlstad
  4. Skellefteå AIKPinguins Bremerhaven
    19:00Skellefteå Kraft ArenaSkellefteå
  5. HC Fribourg-GottéronStraubing Tigers
    19:45BCF ArenaFribourg
  6. EC Red Bull SalzburgHC Sparta Praha
    20:20Eisarena SalzburgSalzburg

2024-10-16 Seriespel

  1. Ocelári TrinecRe-Plast Unia Oswiecim
    17:00Werk ArenaTrinec
  2. TapparaLausanne HC
    18:30Nokia ArenaTammerfors
  3. PelicansDragons de Rouen
    18:30Isku AreenaLahti
  4. Eisbären BerlinSønderjyskE
    19:30Uber ArenaBerlin
  5. Sheffield SteelersDynamo Pardubice
    19:00Sheffield
  6. EC-KACZSC Lions
    20:20Eissportzentrum KlagenfurtKlagenfurt

Lämna en kommentar