Spelschema, resultat och nyheter hos Sporten.nu

Dagens matcher 2023-02-07

  1. HockeyAllsvenskan-logo 

    HockeyAllsvenskan

    Ishockey Herrar

  2. Kristianstads IK-logo 
    Kristianstads IK
    19:00
    Västerås IK-logo 
    Västerås IK
    Kristianstads Ishall Kristianstad
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. Klubblags-VM-logo 

    Klubblags-VM

    Fotboll Herrar


  2. Flamengo
    20:00
    Al Hilal-logo 
    Al Hilal
    Stade Ibn Batouta Tanger
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. NBA-logo 

    NBA

    Basket Herrar

  2. Detroit Pistons-logo 
    Detroit Pistons
    99 – 111
    (25-26, 28-34, 19-30, 27-21)
    Boston Celtics-logo 
    Boston Celtics
    Little Caesars Arena Detroit, MI
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Washington Wizards-logo 
    Washington Wizards
    91 – 114
    (25-37, 21-29, 26-30, 19-18)
    Cleveland Cavaliers-logo 
    Cleveland Cavaliers
    Capital One Arena Washington
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  4. Brooklyn Nets-logo 
    Brooklyn Nets
    116 – 124
    (27-29, 26-26, 35-36, 28-33)
    LA Clippers-logo 
    LA Clippers
    Barclays Center Brooklyn, NY
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  5. Chicago Bulls-logo 
    Chicago Bulls
    128 – 104
    (39-28, 23-31, 28-26, 38-19)
    San Antonio Spurs-logo 
    San Antonio Spurs
    United Center Chicago, IL
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  6. Houston Rockets-logo 
    Houston Rockets
    120 – 140
    (24-31, 24-34, 40-34, 32-41)
    Sacramento Kings-logo 
    Sacramento Kings
    Toyota Center Houston, TX
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  7. Utah Jazz-logo 
    Utah Jazz
    111 – 124
    (37-25, 25-35, 23-29, 26-35)
    Dallas Mavericks-logo 
    Dallas Mavericks
    Vivint Arena Salt Lake City, UT
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  8. Golden State Warriors-logo 
    Golden State Warriors
    141 – 114
    (31-37, 29-16, 44-26, 37-35)
    Oklahoma City Thunder-logo 
    Oklahoma City Thunder
    Chase Center San Francisco
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  9. Portland Trail Blazers-logo 
    Portland Trail Blazers
    108 – 127
    (22-30, 26-28, 23-37, 37-32)
    Milwaukee Bucks-logo 
    Milwaukee Bucks
    Moda Center Portland, OR
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. NHL-logo 

    NHL

    Ishockey Herrar

  2. Philadelphia Flyers-logo 
    Philadelphia Flyers
    1 – 2
    (0-1, 1-1, 0-0)
    New York Islanders-logo 
    New York Islanders
    Wells Fargo Center Philadelphia, PA
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Florida Panthers-logo 
    Florida Panthers
    7 – 1
    (1-0, 3-1, 3-0)
    Tampa Bay Lightning-logo 
    Tampa Bay Lightning
    FLA Live Arena Sunrise, FL
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  4. New York Rangers-logo 
    New York Rangers
    5 – 4
    (1-1, 2-1, 1-2, 1-0)
    Calgary Flames-logo 
    Calgary Flames
    Madison Square Garden New York, NY
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  5. New Jersey Devils-logo 
    New Jersey Devils
    5 – 4
    (1-1, 3-2, 0-1, 1-0)
    Vancouver Canucks-logo 
    Vancouver Canucks
    Prudential Center Newark, NJ
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  6. Dallas Stars-logo 
    Dallas Stars
    3 – 2
    (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 1-0)
    Anaheim Ducks-logo 
    Anaheim Ducks
    American Airlines Center Dallas, TX
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  7. Arizona Coyotes-logo 
    Arizona Coyotes
    3 – 2
    (0-0, 1-1, 2-1)
    Minnesota Wild-logo 
    Minnesota Wild
    Mullett Arena Tempe, AZ
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. SBL Herr-logo 

    SBL Herr

    Basket Herrar

  2. Uppsala Basket-logo 
    Uppsala Basket
    19:04
    Fryshuset Basket-logo 
    Fryshuset Basket
    Uppsala
  1. Serie A-logo 

    Serie A

    Fotboll Herrar

  2. Salernitana-logo 
    Salernitana
    20:45
    Juventus-logo 
    Juventus
    Stadio Arechi Salerno
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. SHE-logo 

    SHE

    Handboll Damer

  2. BK Heid-logo 
    BK Heid
    19:00
    Kungälvs HK-logo 
    Kungälvs HK
    Göteborg
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. SHL-logo 

    SHL

    Ishockey Herrar

  2. Luleå HF-logo 
    Luleå HF
    19:00
    HV71-logo 
    HV71
    Coop Norrbotten Arena Luleå
  1. Sky Bet Championship-logo 

    Sky Bet Championship

    Fotboll Herrar

  2. Blackpool-logo 
    Blackpool
    20:45
    Huddersfield Town-logo 
    Huddersfield Town
    Bloomfield Road Blackpool
  1. Sky Bet League One-logo 

    Sky Bet League One

    Fotboll Herrar

  2. Port Vale-logo 
    Port Vale
    20:45
    Accrington Stanley-logo 
    Accrington Stanley
    Vale Park Stoke-on-Trent
  1. Sky Bet League Two-logo 

    Sky Bet League Two

    Fotboll Herrar

  2. Crewe Alexandra-logo 
    Crewe Alexandra
    20:45
    Leyton Orient-logo 
    Leyton Orient
    Mornflake Stadium Crewe
  3. Doncaster Rovers-logo 
    Doncaster Rovers
    20:45
    Tranmere Rovers-logo 
    Tranmere Rovers
    Eco-Power Stadium Doncaster
  1. Torneo Binance-logo 

    Torneo Binance

    Fotboll Herrar

  2. Huracán-logo 
    Huracán
    3 – 2
    (3-1)
    Banfield-logo 
    Banfield
    Estadio Tomás Adolfo Ducó Buenos Aires
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

Välj liga för kommande matcher

    Tidigare resultat

    1. 3F Superliga-logo 

      3F Superliga

      Fotboll Herrar

    2. Silkeborg-logo 
      Silkeborg
      0 – 2
      (0-0)
      Lyngby BK-logo 
      Lyngby BK
      2022-11-12 16:00 JYSK Park Silkeborg
    3. Århus-logo 
      Århus
      0 – 2
      (0-0)
      FC Köpenhamn-logo 
      FC Köpenhamn
      2022-11-13 14:00 Ceres Park Aarhus
    4. AC Horsens-logo 
      AC Horsens
      3 – 3
      (2-2)
      Odense-logo 
      Odense
      2022-11-13 14:00 Casa Arena Horsens Horsens
    5. Bröndby-logo 
      Bröndby
      0 – 2
      (0-1)
      Viborg FF-logo 
      Viborg FF
      2022-11-13 16:00 Brøndby Stadion Brøndby
    6. Nordsjälland-logo 
      Nordsjälland
      5 – 1
      (1-0)
      Ålborg-logo 
      Ålborg
      2022-11-13 18:00 Right to Dream Park Farum
    7. Randers-logo 
      Randers
      0 – 0
      (0-0)
      Midtjylland-logo 
      Midtjylland
      2022-11-13 20:00 Cepheus Park Randers Randers
    1. Bundesliga-logo 

      Bundesliga

      Fotboll Herrar

    2. FC Augsburg-logo 
      FC Augsburg
      1 – 0
      (0-0)
      Bayer 04 Leverkusen-logo 
      Bayer 04 Leverkusen
      2023-02-03 20:30 WWK ARENA Augsburg
    3. VfL Bochum-logo 
      VfL Bochum
      5 – 2
      (3-0)
      TSG 1899 Hoffenheim-logo 
      TSG 1899 Hoffenheim
      2023-02-04 15:30 Vonovia Ruhrstadion Bochum
    4. 1. FC Köln-logo 
      1. FC Köln
      0 – 0
      (0-0)
      RB Leipzig-logo 
      RB Leipzig
      2023-02-04 15:30 RheinEnergieStadion Köln
    5. Eintracht Frankfurt-logo 
      Eintracht Frankfurt
      3 – 0
      (2-0)
      Hertha BSC-logo 
      Hertha BSC
      2023-02-04 15:30 Deutsche Bank Park Frankfurt
    6. 1. FC Union Berlin-logo 
      1. FC Union Berlin
      2 – 1
      (1-0)
      1. FSV Mainz 05-logo 
      1. FSV Mainz 05
      2023-02-04 15:30 Stadion An der Alten Försterei Berlin
    7. Borussia Dortmund-logo 
      Borussia Dortmund
      5 – 1
      (1-1)
      SC Freiburg-logo 
      SC Freiburg
      2023-02-04 15:30 Signal Iduna Park Dortmund
    8. Borussia Mönchengladbach-logo 
      Borussia Mönchengladbach
      0 – 0
      (0-0)
      FC Schalke 04-logo 
      FC Schalke 04
      2023-02-04 18:30 Borussia-Park Mönchengladbach
    9. VfB Stuttgart-logo 
      VfB Stuttgart
      0 – 2
      (0-0)
      Werder Bremen-logo 
      Werder Bremen
      2023-02-05 15:30 Mercedes-Benz Arena Stuttgart
    10. VfL Wolfsburg-logo 
      VfL Wolfsburg
      2 – 4
      (1-3)
      FC Bayern München-logo 
      FC Bayern München
      2023-02-05 17:30 Volkswagen Arena Wolfsburg
    1. Copa del Rey-logo 

      Copa del Rey

      Fotboll Herrar

    2. UD Logroñés-logo 
      UD Logroñés
      0 – 1
      (0-1)
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      2023-01-04 19:00 Estadio Las Gaunas Logroño
    3. Pontevedra CF-logo 
      Pontevedra CF
      0 – 2
      (0-0, 0-0) e förl
      RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      2023-01-04 19:00 Estadio Municipal de Pasarón Pontevedra
    4. Real Oviedo-logo 
      Real Oviedo
      0 – 2
      (0-1)
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2023-01-04 20:00 Estadio Municipal Carlos Tartiere Oviedo
    5. CF Intercity-logo 
      CF Intercity
      3 – 4
      (0-1, 3-3) e förl
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      2023-01-04 21:00 Estadio José Rico Pérez Alicante
    6. Deportivo Alavés-logo 
      Deportivo Alavés
      1 – 0
      (1-0)
      Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      2023-01-04 21:00 Mendizorroza Vitoria-Gasteiz
    7. Ibiza Islas Pitiusas-logo 
      Ibiza Islas Pitiusas
      1 – 4
      (1-0)
      Real Betis-logo 
      Real Betis
      2023-01-05 16:00 Estadio Municipal de Can Misses Ibiza
    8. Nàstic-logo 
      Nàstic
      1 – 2
      (0-1, 1-1) e förl
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      2023-01-05 16:00 Nou Estadi Tarragona
    9. CD Eldense-logo 
      CD Eldense
      1 – 6
      (0-2)
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      2023-01-05 21:00 Elda
    10. Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      1 – 0
      (1-0)
      RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      2023-01-17 19:00 Reale Arena San Sebastián
    11. Deportivo Alavés-logo 
      Deportivo Alavés
      0 – 1
      (0-0)
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2023-01-17 21:00 Mendizorroza Vitoria-Gasteiz
    12. Real Sporting-logo 
      Real Sporting
      0 – 4
      (0-3)
      Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      2023-01-18 19:00 Estadio El Molinón Gijón
    13. Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      1 – 0
      (1-0)
      RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      2023-01-18 20:00 San Mamés Bilbao
    14. Levante UD-logo 
      Levante UD
      0 – 2
      (0-0)
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2023-01-18 21:00 Ciudad de Valencia Valencia
    15. Real Betis-logo 
      Real Betis
      2 – 2
      (0-0, 1-1) 2-4p
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      2023-01-18 21:00 Estadio Benito Villamarin Sevilla
    16. AD Ceuta-logo 
      AD Ceuta
      0 – 5
      (0-1)
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      2023-01-19 20:00 Estadio Municipal Alfonso Murube Ceuta
    17. Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2 – 3
      (2-0)
      Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      2023-01-19 21:00 Estadio de la Cerámica Villarreal
    18. FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      1 – 0
      (0-0)
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      2023-01-25 21:00 Spotify Camp Nou Barcelona
    19. CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      2 – 1
      (0-0, 1-1) e förl
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2023-01-25 22:00 Estadio El Sadar Pamplona
    20. Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      1 – 3
      (1-2)
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      2023-01-26 20:00 Estadio de Mestalla Valencia
    21. Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      3 – 1
      (0-1, 1-1) e förl
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2023-01-26 21:00 Bernabéu Madrid
    1. Coppa Italia-logo 

      Coppa Italia

      Fotboll Herrar

    2. Internazionale-logo 
      Internazionale
      2 – 1
      (0-1, 1-1) e förl
      Parma-logo 
      Parma
      2023-01-10 21:00 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    3. AC Milan-logo 
      AC Milan
      0 – 1
      (0-0, 0-0) e förl
      Torino-logo 
      Torino
      2023-01-11 21:00 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    4. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      1 – 0
      (1-0)
      Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      2023-01-12 18:00 Stadio Artemio Franchi Firenze
    5. AS Roma-logo 
      AS Roma
      1 – 0
      (0-0)
      Genoa-logo 
      Genoa
      2023-01-12 21:00 Stadio Olimpico Rom
    6. Napoli-logo 
      Napoli
      2 – 2
      (2-1, 2-2) 4-5p
      Cremonese-logo 
      Cremonese
      2023-01-17 21:00 Stadio Diego Armando Maradona Neapel
    7. Atalanta-logo 
      Atalanta
      5 – 2
      (3-2)
      Spezia-logo 
      Spezia
      2023-01-19 15:00 Gewiss Stadium Bergamo
    8. SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      1 – 0
      (1-0)
      Bologna-logo 
      Bologna
      2023-01-19 18:00 Stadio Olimpico Rom
    9. Juventus-logo 
      Juventus
      2 – 1
      (1-1)
      Monza-logo 
      Monza
      2023-01-19 21:00 Allianz Stadium Turin
    10. Internazionale-logo 
      Internazionale
      1 – 0
      (0-0)
      Atalanta-logo 
      Atalanta
      2023-01-31 21:00 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    11. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2 – 1
      (0-0)
      Torino-logo 
      Torino
      2023-02-01 18:00 Stadio Artemio Franchi Firenze
    12. AS Roma-logo 
      AS Roma
      1 – 2
      (0-1)
      Cremonese-logo 
      Cremonese
      2023-02-01 21:00 Stadio Olimpico Rom
    13. Juventus-logo 
      Juventus
      1 – 0
      (1-0)
      SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2023-02-02 21:00 Allianz Stadium Turin
    1. Eliteserien-logo 

      Eliteserien

      Fotboll Herrar

    2. Vålerenga Fotball-logo 
      Vålerenga Fotball
      1 – 2
      (1-0)
      Molde FK-logo 
      Molde FK
      2022-11-13 17:00 Intility Arena Oslo
    3. Kristiansund BK-logo 
      Kristiansund BK
      1 – 1
      (1-1)
      FK Jerv-logo 
      FK Jerv
      2022-11-13 17:00 Kristiansund stadion Kristiansund
    4. Strømsgodset IF-logo 
      Strømsgodset IF
      2 – 4
      (1-1)
      FK Bodø/Glimt-logo 
      FK Bodø/Glimt
      2022-11-13 17:00 Marienlyst Stadion Drammen
    5. Sandefjord Fotball-logo 
      Sandefjord Fotball
      2 – 2
      (0-2)
      FK Haugesund-logo 
      FK Haugesund
      2022-11-13 17:00 Release Arena Sandefjord
    6. Tromsø IL-logo 
      Tromsø IL
      2 – 2
      (1-2)
      Aalesunds FK-logo 
      Aalesunds FK
      2022-11-13 17:00 Alfheim Stadion Tromsø
    7. Viking FK-logo 
      Viking FK
      1 – 1
      (1-0)
      Odds BK-logo 
      Odds BK
      2022-11-13 17:00 SR-Bank Arena Stavanger
    8. Lillestrøm SK-logo 
      Lillestrøm SK
      3 – 1
      (1-1)
      HamKam Fotball-logo 
      HamKam Fotball
      2022-11-13 17:00 Åråsen Lillestrøm
    9. Rosenborg BK-logo 
      Rosenborg BK
      2 – 3
      (1-2)
      Sarpsborg 08-logo 
      Sarpsborg 08
      2022-11-13 17:00 Lerkendal Stadion Trondheim
    1. EM-kval-logo 

      EM-kval

      Basket Damer

    2. Sverige-logo 
      Sverige
      68 – 75
      (14-14, 16-13, 15-28, 23-20)
      Israel-logo 
      Israel
      2022-11-24 19:05 Uppsala
    3. Lettland-logo 
      Lettland
      79 – 73
      (19-21, 15-16, 24-24, 21-12)
      Israel-logo 
      Israel
      2022-11-27 14:00 Riga
    1. Engelska Ligacupen-logo 

      Engelska Ligacupen

      Fotboll Herrar

    2. West Ham United-logo 
      West Ham United
      2 – 2
      (1-1, 2-2) 9-10p
      Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      2022-11-09 20:45 London Stadium London
    3. Liverpool-logo 
      Liverpool
      0 – 0
      (0-0, 0-0) 3-2p
      Derby County-logo 
      Derby County
      2022-11-09 21:00 Anfield Liverpool
    4. Manchester City-logo 
      Manchester City
      2 – 0
      (0-0)
      Chelsea-logo 
      Chelsea
      2022-11-09 21:00 Etihad Stadium Manchester
    5. Manchester United-logo 
      Manchester United
      4 – 2
      (0-0)
      Aston Villa-logo 
      Aston Villa
      2022-11-10 21:00 Old Trafford Manchester
    6. Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      2 – 0
      (0-0)
      Gillingham-logo 
      Gillingham
      2022-12-20 20:45 Molineux Wolverhampton
    7. Southampton-logo 
      Southampton
      2 – 1
      (1-1)
      Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      2022-12-20 20:45 St. Mary’s Stadium Southampton
    8. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      1 – 0
      (0-0)
      Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      2022-12-20 20:45 St James’ Park Newcastle
    9. Milton Keynes Dons-logo 
      Milton Keynes Dons
      0 – 3
      (0-2)
      Leicester City-logo 
      Leicester City
      2022-12-20 20:45 Stadium MK Milton Keynes
    10. Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      0 – 0
      (0-0, 0-0) 4-3p
      Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      2022-12-21 20:45 The Valley London
    11. Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      1 – 4
      (1-1)
      Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      2022-12-21 21:00 Ewood Park Blackburn
    12. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2 – 0
      (1-0)
      Burnley-logo 
      Burnley
      2022-12-21 21:00 Old Trafford Manchester
    13. Manchester City-logo 
      Manchester City
      3 – 2
      (1-1)
      Liverpool-logo 
      Liverpool
      2022-12-22 21:00 Etihad Stadium Manchester
    14. Manchester United-logo 
      Manchester United
      3 – 0
      (1-0)
      Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      2023-01-10 21:00 Old Trafford Manchester
    15. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      2 – 0
      (0-0)
      Leicester City-logo 
      Leicester City
      2023-01-10 21:00 St James’ Park Newcastle
    16. Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      1 – 1
      (1-0, 1-1) 4-3p
      Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      2023-01-11 20:45 City Ground Nottingham
    17. Southampton-logo 
      Southampton
      2 – 0
      (2-0)
      Manchester City-logo 
      Manchester City
      2023-01-11 21:00 St. Mary’s Stadium Southampton
    18. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      2 – 1
      (2-1)
      Southampton-logo 
      Southampton
      2023-01-31 21:00 St James’ Park Newcastle
    19. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2 – 0
      (0-0)
      Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      2023-02-01 21:00 Old Trafford Manchester
    1. Europamästerskapet-logo 

      Europamästerskapet

      Handboll Damer

    2. Ungern-logo 
      Ungern
      29 – 25
      (14-13)
      Slovenien-logo 
      Slovenien
      2022-11-16 15:30 Ljubljana
    3. Rumänien-logo 
      Rumänien
      28 – 32
      (14-16)
      Tyskland-logo 
      Tyskland
      2022-11-16 15:30 Skopje
    4. Kroatien-logo 
      Kroatien
      27 – 31
      (11-17)
      Sverige-logo 
      Sverige
      2022-11-16 18:00 Ljubljana
    5. Frankrike-logo 
      Frankrike
      36 – 23
      (17-9)
      Spanien-logo 
      Spanien
      2022-11-16 20:30 Skopje
    6. Sverige-logo 
      Sverige
      37 – 32
      (21-16)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2022-11-18 15:00 Ljubljana
    7. Montenegro-logo 
      Montenegro
      27 – 25
      (13-12, 22-22, 5-3)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-11-20 17:45 Ljubljana
    8. Danmark-logo 
      Danmark
      25 – 27
      (15-12)
      Norge-logo 
      Norge
      2022-11-20 20:30 Ljubljana
    1. Handbollsligan-logo 

      Handbollsligan

      Handboll Herrar

    2. IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      32 – 34
      (13-15)
      Eskilstuna Guif IF-logo 
      Eskilstuna Guif IF
      2023-01-28 16:00 Skövde
    3. Alingsås HK-logo 
      Alingsås HK
      27 – 27
      (15-10)
      Redbergslids IK-logo 
      Redbergslids IK
      2023-02-01 19:00 Alingsås
    4. Ystads IF HF-logo 
      Ystads IF HF
      40 – 25
      (21-15)
      Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      2023-02-04 15:00 Ystad
    5. Eskilstuna Guif IF-logo 
      Eskilstuna Guif IF
      34 – 28
      (17-16)
      IF Hallby HK-logo 
      IF Hallby HK
      2023-02-04 16:00 Eskilstuna
    6. HK Aranäs-logo 
      HK Aranäs
      34 – 34
      (17-17)
      IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      2023-02-04 16:00 Kungsbacka
    7. IFK Kristianstad-logo 
      IFK Kristianstad
      32 – 25
      (14-14)
      Alingsås HK-logo 
      Alingsås HK
      2023-02-04 16:00 Kristianstad
    8. Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      23 – 25
      (13-13)
      OV Helsingborg HK-logo 
      OV Helsingborg HK
      2023-02-04 16:15 Lund
    9. HK Malmö-logo 
      HK Malmö
      24 – 25
      (12-14)
      Hammarby IF HF-logo 
      Hammarby IF HF
      2023-02-05 16:30 Malmö
    1. HockeyAllsvenskan-logo 

      HockeyAllsvenskan

      Ishockey Herrar

    2. IF Björklöven-logo 
      IF Björklöven
      1 – 2
      (0-0, 1-0, 0-1, 0-1)
      Kristianstads IK-logo 
      Kristianstads IK
      2023-02-03 19:00 Winpos Arena Umeå
    3. Östersunds IK-logo 
      Östersunds IK
      1 – 3
      (1-0, 0-3, 0-0)
      Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      2023-02-03 19:00 Östersund Arena Östersund
    4. BIK Karlskoga-logo 
      BIK Karlskoga
      3 – 2
      (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)
      MoDo Hockey-logo 
      MoDo Hockey
      2023-02-03 19:00 Nobelhallen Karlskoga
    5. Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      2 – 1
      (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)
      HC Vita Hästen-logo 
      HC Vita Hästen
      2023-02-03 19:00 Upplands Bilforum Arena Uppsala
    6. Västerviks IK-logo 
      Västerviks IK
      1 – 3
      (0-1, 0-1, 1-1)
      Mora IK-logo 
      Mora IK
      2023-02-03 19:00 Plivit Arena Västervik
    7. Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      4 – 3
      (2-2, 2-0, 0-1)
      Södertälje SK-logo 
      Södertälje SK
      2023-02-04 15:00 Hovet Stockholm
    8. Västerås IK-logo 
      Västerås IK
      1 – 5
      (0-1, 1-1, 0-3)
      AIK-logo 
      AIK
      2023-02-04 18:00 ABB Arena Nord Västerås
    9. HC Vita Hästen-logo 
      HC Vita Hästen
      6 – 1
      (2-0, 2-1, 2-0)
      Mora IK-logo 
      Mora IK
      2023-02-05 15:00 Himmelstalundshallen Norrköping
    1. JVM-logo 

      JVM

      Ishockey Herrar

    2. Finland-logo 
      Finland
      2 – 3
      (1-1, 0-0, 1-2)
      Sverige-logo 
      Sverige
      2023-01-02 17:00 Moncton
    3. Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      9 – 1
      (3-1, 4-0, 2-0)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      2023-01-02 19:30 Halifax
    4. USA-logo 
      USA
      11 – 1
      (3-0, 5-0, 3-1)
      Tyskland-logo 
      Tyskland
      2023-01-02 22:00 Moncton
    5. Kanada-logo 
      Kanada
      4 – 3
      (1-0, 2-2, 0-1, 1-0)
      Slovakien-logo 
      Slovakien
      2023-01-03 00:30 Halifax
    6. Österrike-logo 
      Österrike
      2 – 4
      (0-1, 0-2, 2-1)
      Lettland-logo 
      Lettland
      2023-01-04 16:00 Halifax
    7. USA-logo 
      USA
      8 – 7
      (1-0, 4-5, 2-2, 1-0)
      Sverige-logo 
      Sverige
      2023-01-05 20:30 Halifax
    8. Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      2 – 3
      (0-1, 0-1, 2-0, 0-1)
      Kanada-logo 
      Kanada
      2023-01-06 00:30 Halifax
    1. Klubblags-VM-logo 

      Klubblags-VM

      Fotboll Herrar

    2. Al Ahly-logo 
      Al Ahly
      3 – 0
      (1-0)
      Auckland City-logo 
      Auckland City
      2023-02-01 20:00 Stade Ibn Batouta Tanger
    3. Wydad Athletic Club-logo 
      Wydad Athletic Club
      1 – 1
      (0-0, 1-1) 3-5p
      Al Hilal-logo 
      Al Hilal
      2023-02-04 15:30 Complexe Sportif Prince Moulay Abdellah Rabat
    4. Seattle Sounders FC-logo 
      Seattle Sounders FC
      0 – 1
      (0-0)
      Al Ahly-logo 
      Al Ahly
      2023-02-04 18:00 Stade Ibn Batouta Tanger
    1. Kval till Allsvenskan-logo 

      Kval till Allsvenskan

      Fotboll Herrar

    2. Varbergs BoIS FC-logo 
      Varbergs BoIS FC
      2 – 1
      (1-0)
      Östers IF-logo 
      Östers IF
      2022-11-13 15:00 Varberg Energi Arena Varberg
    1. La Liga-logo 

      La Liga

      Fotboll Herrar

    2. Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      4 – 1
      (3-1)
      Cádiz CF-logo 
      Cádiz CF
      2023-02-03 21:00 San Mamés Bilbao
    3. RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      1 – 1
      (0-1)
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      2023-02-04 14:00 RCDE Stadium Cornellà de Llobregat
    4. Elche CF-logo 
      Elche CF
      3 – 1
      (2-1)
      Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2023-02-04 16:15 Estadio Martínez Valero Elche
    5. Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      1 – 1
      (0-0)
      Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      2023-02-04 18:30 Cívitas Metropolitano Madrid
    6. Real Betis-logo 
      Real Betis
      3 – 4
      (2-2)
      RC Celta-logo 
      RC Celta
      2023-02-04 21:00 Estadio Benito Villamarin Sevilla
    7. RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      1 – 0
      (1-0)
      Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      2023-02-05 14:00 Visit Mallorca Estadi Palma de Mallorca
    8. Girona FC-logo 
      Girona FC
      1 – 0
      (0-0)
      Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      2023-02-05 16:15 Estadio Montilivi Girona
    9. Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      0 – 1
      (0-0)
      Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      2023-02-05 18:30 Reale Arena San Sebastián
    10. FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      3 – 0
      (0-0)
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2023-02-05 21:00 Spotify Camp Nou Barcelona
    11. Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      2 – 0
      (0-0)
      UD Almería-logo 
      UD Almería
      2023-02-06 21:00 Vallecas Madrid
    1. Liga Portugal Bwin-logo 

      Liga Portugal Bwin

      Fotboll Herrar

    2. Santa Clara-logo 
      Santa Clara
      2 – 2
      (0-1)
      Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      2023-02-04 16:30 Estádio de Sâo Miguel Ponta Delgada
    3. Benfica-logo 
      Benfica
      3 – 0
      (2-0)
      Casa Pia AC-logo 
      Casa Pia AC
      2023-02-04 19:00 Estádio da Luz Lissabon
    4. Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      0 – 1
      (0-1)
      Vitória Guimarães-logo 
      Vitória Guimarães
      2023-02-04 21:30 António Coimbra de Mota Estoril
    5. GD Chaves-logo 
      GD Chaves
      2 – 1
      (2-1)
      CS Marítimo-logo 
      CS Marítimo
      2023-02-05 16:30 Estádio Municipal de Chaves Chaves
    6. SC Braga-logo 
      SC Braga
      4 – 1
      (1-0)
      FC Famalicão-logo 
      FC Famalicão
      2023-02-05 16:30 Estádio Municipal de Braga Braga
    7. FC Porto-logo 
      FC Porto
      2 – 0
      (1-0)
      FC Vizela-logo 
      FC Vizela
      2023-02-05 19:00 Estádio do Dragão Porto
    8. Gil Vicente FC-logo 
      Gil Vicente FC
      1 – 1
      (1-1)
      FC Arouca-logo 
      FC Arouca
      2023-02-05 21:30 Estádio Cidade de Barcelos Barcelos
    9. Portimonense-logo 
      Portimonense
      1 – 0
      (0-0)
      FC Paços de Ferreira-logo 
      FC Paços de Ferreira
      2023-02-06 20:00 Estádio Municipal de Portimão Portimão
    10. Rio Ave FC-logo 
      Rio Ave FC
      0 – 1
      (0-0)
      Sporting CP-logo 
      Sporting CP
      2023-02-06 22:15 Estádio dos Arcos Vila do Conde
    1. NBA-logo 

      NBA

      Basket Herrar

    2. Detroit Pistons-logo 
      Detroit Pistons
      100 – 116
      (27-30, 22-28, 27-30, 24-28)
      Phoenix Suns-logo 
      Phoenix Suns
      2023-02-05 01:00 Little Caesars Arena Detroit, MI
    3. Milwaukee Bucks-logo 
      Milwaukee Bucks
      123 – 115
      (34-26, 28-36, 32-30, 29-23)
      Miami Heat-logo 
      Miami Heat
      2023-02-05 02:00 Fiserv Forum Milwaukee, WI
    4. Denver Nuggets-logo 
      Denver Nuggets
      128 – 108
      (35-30, 35-22, 27-34, 31-22)
      Atlanta Hawks-logo 
      Atlanta Hawks
      2023-02-05 03:00 Ball Arena Denver, CO
    5. Charlotte Hornets-logo 
      Charlotte Hornets
      113 – 119
      (37-28, 21-34, 27-28, 28-29)
      Orlando Magic-logo 
      Orlando Magic
      2023-02-05 19:00 Spectrum Center Charlotte, NC
    6. Indiana Pacers-logo 
      Indiana Pacers
      103 – 122
      (25-27, 21-35, 38-36, 19-24)
      Cleveland Cavaliers-logo 
      Cleveland Cavaliers
      2023-02-05 23:00 Gainbridge Fieldhouse Indianapolis, IN
    7. Memphis Grizzlies-logo 
      Memphis Grizzlies
      103 – 106
      (31-28, 31-31, 24-19, 17-28)
      Toronto Raptors-logo 
      Toronto Raptors
      2023-02-06 00:00 FedExForum Memphis, TN
    8. New York Knicks-logo 
      New York Knicks
      108 – 97
      (24-35, 27-18, 25-26, 32-18)
      Philadelphia 76ers-logo 
      Philadelphia 76ers
      2023-02-06 00:00 Madison Square Garden New York, NY
    9. Minnesota Timberwolves-logo 
      Minnesota Timberwolves
      128 – 98
      (32-21, 31-22, 31-28, 34-27)
      Denver Nuggets-logo 
      Denver Nuggets
      2023-02-06 01:00 Target Center Minneapolis, MN
    10. New Orleans Pelicans-logo 
      New Orleans Pelicans
      136 – 104
      (34-26, 36-26, 34-24, 32-28)
      Sacramento Kings-logo 
      Sacramento Kings
      2023-02-06 01:00 Smoothie King Center New Orleans, LA
    11. Detroit Pistons-logo 
      Detroit Pistons
      99 – 111
      (25-26, 28-34, 19-30, 27-21)
      Boston Celtics-logo 
      Boston Celtics
      2023-02-07 01:00 Little Caesars Arena Detroit, MI
    12. Washington Wizards-logo 
      Washington Wizards
      91 – 114
      (25-37, 21-29, 26-30, 19-18)
      Cleveland Cavaliers-logo 
      Cleveland Cavaliers
      2023-02-07 01:00 Capital One Arena Washington
    13. Brooklyn Nets-logo 
      Brooklyn Nets
      116 – 124
      (27-29, 26-26, 35-36, 28-33)
      LA Clippers-logo 
      LA Clippers
      2023-02-07 01:30 Barclays Center Brooklyn, NY
    14. Chicago Bulls-logo 
      Chicago Bulls
      128 – 104
      (39-28, 23-31, 28-26, 38-19)
      San Antonio Spurs-logo 
      San Antonio Spurs
      2023-02-07 02:00 United Center Chicago, IL
    15. Houston Rockets-logo 
      Houston Rockets
      120 – 140
      (24-31, 24-34, 40-34, 32-41)
      Sacramento Kings-logo 
      Sacramento Kings
      2023-02-07 02:00 Toyota Center Houston, TX
    16. Utah Jazz-logo 
      Utah Jazz
      111 – 124
      (37-25, 25-35, 23-29, 26-35)
      Dallas Mavericks-logo 
      Dallas Mavericks
      2023-02-07 03:00 Vivint Arena Salt Lake City, UT
    17. Golden State Warriors-logo 
      Golden State Warriors
      141 – 114
      (31-37, 29-16, 44-26, 37-35)
      Oklahoma City Thunder-logo 
      Oklahoma City Thunder
      2023-02-07 04:00 Chase Center San Francisco
    18. Portland Trail Blazers-logo 
      Portland Trail Blazers
      108 – 127
      (22-30, 26-28, 23-37, 37-32)
      Milwaukee Bucks-logo 
      Milwaukee Bucks
      2023-02-07 04:00 Moda Center Portland, OR
    1. NHL-logo 

      NHL

      Ishockey Herrar

    2. New York Islanders-logo 
      New York Islanders
      2 – 1
      (0-0, 1-1, 0-0, 1-0)
      Vegas Golden Knights-logo 
      Vegas Golden Knights
      2023-01-29 01:30 UBS Arena Elmont, NY
    3. Seattle Kraken-logo 
      Seattle Kraken
      3 – 1
      (1-0, 1-1, 1-0)
      Columbus Blue Jackets-logo 
      Columbus Blue Jackets
      2023-01-29 04:00 Climate Pledge Arena Seattle, WA
    4. Edmonton Oilers-logo 
      Edmonton Oilers
      7 – 3
      (1-0, 4-1, 2-2)
      Chicago Blackhawks-logo 
      Chicago Blackhawks
      2023-01-29 04:00 Rogers Place Edmonton
    5. Winnipeg Jets-logo 
      Winnipeg Jets
      4 – 2
      (0-0, 0-1, 4-1)
      St. Louis Blues-logo 
      St. Louis Blues
      2023-01-31 02:00 Canada Life Centre Winnipeg
    6. Carolina Hurricanes-logo 
      Carolina Hurricanes
      5 – 4
      (1-0, 0-4, 3-0, 1-0)
      Los Angeles Kings-logo 
      Los Angeles Kings
      2023-02-01 01:00 PNC Arena Raleigh, NC
    7. Montreal Canadiens-logo 
      Montreal Canadiens
      4 – 5
      (1-2, 1-1, 2-2)
      Ottawa Senators-logo 
      Ottawa Senators
      2023-02-01 01:00 Bell Centre Montreal
    8. Columbus Blue Jackets-logo 
      Columbus Blue Jackets
      3 – 4
      (1-2, 1-1, 1-0, 0-1)
      Washington Capitals-logo 
      Washington Capitals
      2023-02-01 01:00 Nationwide Arena Columbus, OH
    9. Buffalo Sabres-logo 
      Buffalo Sabres
      1 – 5
      (1-3, 0-0, 0-2)
      Carolina Hurricanes-logo 
      Carolina Hurricanes
      2023-02-02 01:30 KeyBank Center Buffalo, NY
    10. Toronto Maple Leafs-logo 
      Toronto Maple Leafs
      2 – 5
      (0-0, 1-2, 1-3)
      Boston Bruins-logo 
      Boston Bruins
      2023-02-02 01:30 Scotiabank Arena Toronto
    11. Philadelphia Flyers-logo 
      Philadelphia Flyers
      1 – 2
      (0-1, 1-1, 0-0)
      New York Islanders-logo 
      New York Islanders
      2023-02-07 01:00 Wells Fargo Center Philadelphia, PA
    12. Florida Panthers-logo 
      Florida Panthers
      7 – 1
      (1-0, 3-1, 3-0)
      Tampa Bay Lightning-logo 
      Tampa Bay Lightning
      2023-02-07 01:00 FLA Live Arena Sunrise, FL
    13. New York Rangers-logo 
      New York Rangers
      5 – 4
      (1-1, 2-1, 1-2, 1-0)
      Calgary Flames-logo 
      Calgary Flames
      2023-02-07 01:30 Madison Square Garden New York, NY
    14. New Jersey Devils-logo 
      New Jersey Devils
      5 – 4
      (1-1, 3-2, 0-1, 1-0)
      Vancouver Canucks-logo 
      Vancouver Canucks
      2023-02-07 01:30 Prudential Center Newark, NJ
    15. Dallas Stars-logo 
      Dallas Stars
      3 – 2
      (1-0, 1-0, 0-2, 0-0, 1-0)
      Anaheim Ducks-logo 
      Anaheim Ducks
      2023-02-07 02:30 American Airlines Center Dallas, TX
    16. Arizona Coyotes-logo 
      Arizona Coyotes
      3 – 2
      (0-0, 1-1, 2-1)
      Minnesota Wild-logo 
      Minnesota Wild
      2023-02-07 03:00 Mullett Arena Tempe, AZ
    1. NordicBet LIGA-logo 

      NordicBet LIGA

      Fotboll Herrar

    2. Nykøbing FC-logo 
      Nykøbing FC
      1 – 1
      (0-0)
      Næstved BK-logo 
      Næstved BK
      2022-11-12 15:00 Lollands Bank Park Nykøbing Falster
    3. Fremad Amager-logo 
      Fremad Amager
      2 – 3
      (1-2)
      Vendsyssel FF-logo 
      Vendsyssel FF
      2022-11-12 17:00 Sundby Idrætspark Köpenhamn
    4. FC Fredericia-logo 
      FC Fredericia
      4 – 1
      (2-1)
      FC Helsingør-logo 
      FC Helsingør
      2022-11-13 14:00 Monjasa Park Fredericia
    5. Köge-logo 
      Köge
      1 – 3
      (0-0)
      Hvidovre IF-logo 
      Hvidovre IF
      2022-11-13 15:00 Capelli Sport Stadion Køge
    6. SønderjyskE-logo 
      SønderjyskE
      0 – 1
      (0-0)
      Vejle BK-logo 
      Vejle BK
      2022-11-14 19:00 Sydbank Park Haderslev
    1. Premier League-logo 

      Premier League

      Fotboll Herrar

    2. Chelsea-logo 
      Chelsea
      0 – 0
      (0-0)
      Fulham-logo 
      Fulham
      2023-02-03 21:00 Stamford Bridge London
    3. Everton-logo 
      Everton
      1 – 0
      (0-0)
      Arsenal-logo 
      Arsenal
      2023-02-04 13:30 Goodison Park Liverpool
    4. Aston Villa-logo 
      Aston Villa
      2 – 4
      (2-3)
      Leicester City-logo 
      Leicester City
      2023-02-04 16:00 Villa Park Birmingham
    5. Brentford-logo 
      Brentford
      3 – 0
      (2-0)
      Southampton-logo 
      Southampton
      2023-02-04 16:00 Brentford Community Stadium London
    6. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2 – 1
      (1-0)
      Crystal Palace-logo 
      Crystal Palace
      2023-02-04 16:00 Old Trafford Manchester
    7. Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      1 – 0
      (0-0)
      Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      2023-02-04 16:00 Amex Stadium Brighton
    8. Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      3 – 0
      (2-0)
      Liverpool-logo 
      Liverpool
      2023-02-04 16:00 Molineux Wolverhampton
    9. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      1 – 1
      (1-1)
      West Ham United-logo 
      West Ham United
      2023-02-04 18:30 St James’ Park Newcastle
    10. Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      1 – 0
      (1-0)
      Leeds United-logo 
      Leeds United
      2023-02-05 15:00 City Ground Nottingham
    11. Tottenham Hotspur-logo 
      Tottenham Hotspur
      1 – 0
      (1-0)
      Manchester City-logo 
      Manchester City
      2023-02-05 17:30 Tottenham Hotspur Stadium London
    1. SBL Herr-logo 

      SBL Herr

      Basket Herrar

    2. Umeå BSKT-logo 
      Umeå BSKT
      93 – 99
      (21-17, 24-26, 17-26, 31-30)
      Uppsala Basket-logo 
      Uppsala Basket
      2023-01-27 18:04 Umeå
    3. Köping Stars-logo 
      Köping Stars
      80 – 64
      (22-7, 25-9, 19-14, 14-34)
      Norrköping Dolphins-logo 
      Norrköping Dolphins
      2023-01-30 19:04 Köping
    4. Södertälje BBK-logo 
      Södertälje BBK
      80 – 93
      (28-23, 17-28, 15-17, 20-25)
      BC Luleå-logo 
      BC Luleå
      2023-01-31 19:04 Södertälje
    5. Borås Basket-logo 
      Borås Basket
      93 – 68
      (20-16, 22-19, 24-20, 27-13)
      Nässjö Basket-logo 
      Nässjö Basket
      2023-01-31 19:04 Borås
    6. Fryshuset Basket-logo 
      Fryshuset Basket
      45 – 73
      (9-10, 10-23, 10-23, 16-17)
      Jämtland Basket-logo 
      Jämtland Basket
      2023-01-31 19:04 Stockholm
    7. Uppsala Basket-logo 
      Uppsala Basket
      95 – 83
      (16-19, 25-17, 27-18, 27-29)
      Kalmar Saints-logo 
      Kalmar Saints
      2023-01-31 19:04 Uppsala
    1. Serie A-logo 

      Serie A

      Fotboll Herrar

    2. Lecce-logo 
      Lecce
      1 – 2
      (1-2)
      Salernitana-logo 
      Salernitana
      2023-01-27 20:45 Stadio Via del Mare Lecce
    3. Juventus-logo 
      Juventus
      0 – 2
      (0-2)
      Monza-logo 
      Monza
      2023-01-29 15:00 Allianz Stadium Turin
    4. Cremonese-logo 
      Cremonese
      0 – 2
      (0-0)
      Lecce-logo 
      Lecce
      2023-02-04 15:00 Stadio Giovanni Zini Cremona
    5. AS Roma-logo 
      AS Roma
      2 – 0
      (2-0)
      Empoli-logo 
      Empoli
      2023-02-04 18:00 Stadio Olimpico Rom
    6. Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      1 – 0
      (0-0)
      Atalanta-logo 
      Atalanta
      2023-02-04 20:45 Mapei Stadium Reggio Emilia
    7. Spezia-logo 
      Spezia
      0 – 3
      (0-0)
      Napoli-logo 
      Napoli
      2023-02-05 12:30 Stadio Alberto Picco La Spezia
    8. Torino-logo 
      Torino
      1 – 0
      (0-0)
      Udinese-logo 
      Udinese
      2023-02-05 15:00 Stadio Olimpico Grande Torino Turin
    9. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      1 – 2
      (1-1)
      Bologna-logo 
      Bologna
      2023-02-05 18:00 Stadio Artemio Franchi Firenze
    10. Internazionale-logo 
      Internazionale
      1 – 0
      (1-0)
      AC Milan-logo 
      AC Milan
      2023-02-05 20:45 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    11. Hellas Verona-logo 
      Hellas Verona
      1 – 1
      (0-1)
      SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2023-02-06 18:30 Stadio Marc Antonio Bentegodi Verona
    12. Monza-logo 
      Monza
      2 – 2
      (1-1)
      Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      2023-02-06 20:45 U-Power Stadium Monza
    1. Serie A Femminile TIM-logo 

      Serie A Femminile TIM

      Fotboll Damer


    2. Como
      0 – 1
      (0-1)
      AS Roma-logo 
      AS Roma
      2023-02-04 12:30 Como
    3. Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      1 – 4
      (0-2)
      Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2023-02-04 12:30 Genova
    4. Pomigliano-logo 
      Pomigliano
      0 – 0
      (0-0)

      Parma
      2023-02-04 14:30 Pomigliano d’Arco
    5. Juventus-logo 
      Juventus
      1 – 2
      (0-1)
      AC Milan-logo 
      AC Milan
      2023-02-04 14:30 Juventus Training Center Vinovo
    6. Internazionale-logo 
      Internazionale
      3 – 0
      (0-0)
      Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      2023-02-05 14:30 Milano
    1. Serie BKT-logo 

      Serie BKT

      Fotboll Herrar

    2. Modena-logo 
      Modena
      2 – 0
      (1-0)
      Cagliari-logo 
      Cagliari
      2023-02-03 20:30 Stadio Alberto Braglia Modena
    3. SPAL-logo 
      SPAL
      3 – 4
      (0-2)
      Bari-logo 
      Bari
      2023-02-04 14:00 Stadio Paolo Mazza Ferrara
    4. Cittadella-logo 
      Cittadella
      3 – 0
      (1-0)
      Ascoli-logo 
      Ascoli
      2023-02-04 14:00 Stadio Piercesare Tombolato Cittadella
    5. Perugia-logo 
      Perugia
      4 – 0
      (1-0)
      Brescia-logo 
      Brescia
      2023-02-04 14:00 Stadio Renato Curi Perugia
    6. Cosenza-logo 
      Cosenza
      0 – 0
      (0-0)
      Ternana-logo 
      Ternana
      2023-02-04 14:00 Stadio San Vito-Gigi Marulla Cosenza
    7. Pisa-logo 
      Pisa
      0 – 1
      (0-1)
      FC Südtirol-logo 
      FC Südtirol
      2023-02-04 14:00 Stadio Arena Garibaldi Pisa
    8. Benevento-logo 
      Benevento
      1 – 2
      (1-1)
      Venezia-logo 
      Venezia
      2023-02-04 14:00 Stadio Ciro Vigorito Benevento
    9. Como-logo 
      Como
      0 – 2
      (0-2)
      Frosinone-logo 
      Frosinone
      2023-02-04 16:15 Giuseppe Sinigaglia Como
    10. Palermo-logo 
      Palermo
      2 – 1
      (0-0)
      Reggina-logo 
      Reggina
      2023-02-05 16:15 Stadio Renzo Barbera Palermo
    11. Parma-logo 
      Parma
      2 – 0
      (1-0)
      Genoa-logo 
      Genoa
      2023-02-05 16:15 Stadio Ennio Tardini Parma
    1. SHE-logo 

      SHE

      Handboll Damer

    2. Kungälvs HK-logo 
      Kungälvs HK
      31 – 26
      (14-13)

      IF Hallby HK
      2023-01-28 15:00 Kungälv
    3. BK Heid-logo 
      BK Heid
      16 – 34
      (4-16)
      Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      2023-02-01 19:00 Göteborg
    4. Kristianstad HK-logo 
      Kristianstad HK
      26 – 32
      (15-18)

      IF Hallby HK
      2023-02-03 19:00 Kristianstad
    5. VästeråsIrsta HF-logo 
      VästeråsIrsta HF
      23 – 26
      (9-10)
      Skövde HF-logo 
      Skövde HF
      2023-02-04 14:00 Västerås
    6. Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      24 – 26
      (11-10)
      Skuru IK-logo 
      Skuru IK
      2023-02-04 14:00 Lund
    7. Skara HF-logo 
      Skara HF
      24 – 26
      (10-19)
      Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      2023-02-05 14:45 Skara
    8. IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      26 – 22
      (11-11)
      Höörs HK H 65-logo 
      Höörs HK H 65
      2023-02-06 19:00 Partille
    1. SHL-logo 

      SHL

      Ishockey Herrar

    2. Luleå HF-logo 
      Luleå HF
      0 – 5
      (0-1, 0-2, 0-2)
      IK Oskarshamn-logo 
      IK Oskarshamn
      2023-02-04 15:15 Coop Norrbotten Arena Luleå
    3. Skellefteå AIK-logo 
      Skellefteå AIK
      4 – 1
      (1-1, 3-0, 0-0)
      Linköping HC-logo 
      Linköping HC
      2023-02-04 15:15 Skellefteå Kraft Arena Skellefteå
    4. Brynäs IF-logo 
      Brynäs IF
      1 – 2
      (0-1, 1-0, 0-1)
      Rögle BK-logo 
      Rögle BK
      2023-02-04 15:15 Monitor ERP Arena Gävle
    5. HV71-logo 
      HV71
      5 – 1
      (2-0, 1-0, 2-1)
      IF Malmö Redhawks-logo 
      IF Malmö Redhawks
      2023-02-04 15:15 Husqvarna Garden Jönköping
    6. Timrå IK-logo 
      Timrå IK
      3 – 1
      (0-0, 2-1, 1-0)
      Frölunda HC-logo 
      Frölunda HC
      2023-02-04 18:00 NHC Arena Timrå
    7. Örebro HK-logo 
      Örebro HK
      3 – 4
      (1-0, 1-1, 1-3)
      Leksands IF-logo 
      Leksands IF
      2023-02-04 18:00 Behrn Arena Örebro
    8. Växjö Lakers HC-logo 
      Växjö Lakers HC
      4 – 0
      (3-0, 1-0, 0-0)
      Färjestad BK-logo 
      Färjestad BK
      2023-02-04 18:00 Vida Arena Växjö
    1. Sky Bet Championship-logo 

      Sky Bet Championship

      Fotboll Herrar

    2. West Bromwich Albion-logo 
      West Bromwich Albion
      1 – 0
      (1-0)
      Coventry City-logo 
      Coventry City
      2023-02-03 21:00 The Hawthorns West Bromwich
    3. Rotherham United-logo 
      Rotherham United
      0 – 0
      (0-0)
      Sheffield United-logo 
      Sheffield United
      2023-02-04 13:30 AESSEAL New York Stadium Rotherham
    4. Norwich City-logo 
      Norwich City
      0 – 3
      (0-1)
      Burnley-logo 
      Burnley
      2023-02-04 13:30 Carrow Road Norwich
    5. Swansea City-logo 
      Swansea City
      3 – 4
      (2-1)
      Birmingham City-logo 
      Birmingham City
      2023-02-04 16:00 Swansea.com Stadium Swansea
    6. Reading-logo 
      Reading
      2 – 2
      (0-1)
      Watford-logo 
      Watford
      2023-02-04 16:00 Select Car Leasing Stadium Reading
    7. Preston North End-logo 
      Preston North End
      1 – 2
      (0-2)
      Bristol City-logo 
      Bristol City
      2023-02-04 16:00 Deepdale Preston
    8. Millwall-logo 
      Millwall
      1 – 1
      (0-0)
      Sunderland-logo 
      Sunderland
      2023-02-04 16:00 The Den London
    9. Luton Town-logo 
      Luton Town
      1 – 0
      (1-0)
      Stoke City-logo 
      Stoke City
      2023-02-04 16:00 Kenilworth Road Luton
    10. Hull City-logo 
      Hull City
      1 – 0
      (0-0)
      Cardiff City-logo 
      Cardiff City
      2023-02-04 16:00 MKM Stadium Hull
    11. Huddersfield Town-logo 
      Huddersfield Town
      1 – 1
      (1-1)
      Queens Park Rangers-logo 
      Queens Park Rangers
      2023-02-04 16:00 John Smith’s Stadium Huddersfield
    12. Middlesbrough-logo 
      Middlesbrough
      3 – 0
      (1-0)
      Blackpool-logo 
      Blackpool
      2023-02-04 16:00 Riverside Stadium Middlesbrough
    13. Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      0 – 0
      (0-0)
      Wigan Athletic-logo 
      Wigan Athletic
      2023-02-06 21:00 Ewood Park Blackburn
    1. Sky Bet League One-logo 

      Sky Bet League One

      Fotboll Herrar

    2. Exeter City-logo 
      Exeter City
      1 – 2
      (1-2)
      Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      2023-02-04 16:00 St. James Park Exeter
    3. Accrington Stanley-logo 
      Accrington Stanley
      0 – 3
      (0-1)
      Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      2023-02-04 16:00 Crown Ground Accrington
    4. Forest Green Rovers-logo 
      Forest Green Rovers
      0 – 2
      (0-0)
      Peterborough United-logo 
      Peterborough United
      2023-02-04 16:00 The New Lawn Nailsworth
    5. Oxford United-logo 
      Oxford United
      0 – 1
      (0-0)
      Shrewsbury Town-logo 
      Shrewsbury Town
      2023-02-04 16:00 Kassam Stadium Oxford
    6. Port Vale-logo 
      Port Vale
      0 – 3
      (0-1)
      Wycombe Wanderers-logo 
      Wycombe Wanderers
      2023-02-04 16:00 Vale Park Stoke-on-Trent
    7. Sheffield Wednesday-logo 
      Sheffield Wednesday
      1 – 0
      (1-0)
      Plymouth Argyle-logo 
      Plymouth Argyle
      2023-02-04 16:00 Hillsborough Sheffield
    8. Bristol Rovers-logo 
      Bristol Rovers
      0 – 2
      (0-1)
      Milton Keynes Dons-logo 
      Milton Keynes Dons
      2023-02-04 16:00 Memorial Stadium Bristol
    9. Portsmouth-logo 
      Portsmouth
      1 – 1
      (0-0)
      Barnsley-logo 
      Barnsley
      2023-02-04 16:00 Fratton Park Portsmouth
    10. Fleetwood Town-logo 
      Fleetwood Town
      2 – 3
      (0-0)
      Burton Albion-logo 
      Burton Albion
      2023-02-04 16:00 Highbury Stadium Fleetwood
    11. Bolton Wanderers-logo 
      Bolton Wanderers
      1 – 0
      (0-0)
      Cheltenham Town-logo 
      Cheltenham Town
      2023-02-04 16:00 University of Bolton Stadium Bolton
    12. Cambridge United-logo 
      Cambridge United
      1 – 1
      (1-0)
      Ipswich Town-logo 
      Ipswich Town
      2023-02-04 16:00 Abbey Stadium Cambridge
    13. Derby County-logo 
      Derby County
      5 – 0
      (1-0)
      Morecambe-logo 
      Morecambe
      2023-02-04 16:00 Pride Park Derby
    1. Sky Bet League Two-logo 

      Sky Bet League Two

      Fotboll Herrar

    2. Newport County-logo 
      Newport County
      2 – 1
      (0-0)
      Swindon Town-logo 
      Swindon Town
      2023-02-04 13:45 Rodney Parade Newport
    3. Leyton Orient-logo 
      Leyton Orient
      1 – 0
      (0-0)
      AFC Wimbledon-logo 
      AFC Wimbledon
      2023-02-04 16:00 The Breyer Group Stadium London
    4. Bradford City-logo 
      Bradford City
      1 – 1
      (1-0)
      Mansfield Town-logo 
      Mansfield Town
      2023-02-04 16:00 Utilita Energy Stadium Bradford
    5. Carlisle United-logo 
      Carlisle United
      0 – 1
      (0-0)
      Harrogate Town-logo 
      Harrogate Town
      2023-02-04 16:00 Brunton Park Carlisle
    6. Colchester United-logo 
      Colchester United
      1 – 1
      (0-0)
      Barrow-logo 
      Barrow
      2023-02-04 16:00 JobServe Community Stadium Colchester
    7. Crewe Alexandra-logo 
      Crewe Alexandra
      0 – 3
      (0-2)
      Grimsby Town-logo 
      Grimsby Town
      2023-02-04 16:00 Mornflake Stadium Crewe
    8. Gillingham-logo 
      Gillingham
      1 – 0
      (0-0)
      Crawley Town-logo 
      Crawley Town
      2023-02-04 16:00 MEMS Priestfield Stadium Gillingham
    9. Northampton Town-logo 
      Northampton Town
      0 – 0
      (0-0)
      Walsall-logo 
      Walsall
      2023-02-04 16:00 Sixfields Stadium Northampton
    10. Salford City-logo 
      Salford City
      2 – 1
      (1-0)
      Rochdale-logo 
      Rochdale
      2023-02-04 16:00 Peninsula Stadium Salford
    11. Stockport County-logo 
      Stockport County
      3 – 2
      (2-1)
      Tranmere Rovers-logo 
      Tranmere Rovers
      2023-02-04 16:00 Edgeley Park Stockport
    12. Sutton United-logo 
      Sutton United
      0 – 0
      (0-0)
      Stevenage-logo 
      Stevenage
      2023-02-04 16:00 Borough Sports Ground Sutton
    13. Doncaster Rovers-logo 
      Doncaster Rovers
      0 – 1
      (0-0)
      Hartlepool United-logo 
      Hartlepool United
      2023-02-04 16:00 Eco-Power Stadium Doncaster
    1. Spor Toto Süper Lig-logo 

      Spor Toto Süper Lig

      Fotboll Herrar

    2. Kasimpasa-logo 
      Kasimpasa
      5 – 1
      (3-1)
      Giresunspor-logo 
      Giresunspor
      2023-02-01 15:00 Recep Tayyip Erdogan Stadi Istanbul
    3. Galatasaray-logo 
      Galatasaray
      3 – 2
      (1-2)
      Ümraniyespor-logo 
      Ümraniyespor
      2023-02-01 18:00 Nef Stadyumu Istanbul
    4. Kayserispor-logo 
      Kayserispor
      1 – 0
      (0-0)
      Istanbul Basaksehir-logo 
      Istanbul Basaksehir
      2023-02-02 15:00 RHG Enertürk Enerji Stadyumu Kayseri
    5. Konyaspor-logo 
      Konyaspor
      0 – 1
      (0-0)
      Istanbulspor-logo 
      Istanbulspor
      2023-02-02 15:00 Konya Büyüksehir Belediye Stadyumu Konya
    6. Adana Demirspor-logo 
      Adana Demirspor
      1 – 1
      (0-0)
      Fenerbahçe-logo 
      Fenerbahçe
      2023-02-02 18:00 Yeni Adana Stadyumu Adana
    7. MKE Ankaragücü-logo 
      MKE Ankaragücü
      0 – 2
      (0-1)
      Fatih Karagümrük-logo 
      Fatih Karagümrük
      2023-02-04 11:30 Eryaman Stadyumu Ankara
    8. Sivasspor-logo 
      Sivasspor
      1 – 0
      (1-0)
      Besiktas-logo 
      Besiktas
      2023-02-04 14:00 Yeni 4 Eylül Stadi Sivas
    9. Antalyaspor-logo 
      Antalyaspor
      1 – 0
      (1-0)
      Gaziantep FK-logo 
      Gaziantep FK
      2023-02-04 17:00 Corendon Airlines Park Antalya
    10. Istanbulspor-logo 
      Istanbulspor
      2 – 1
      (0-0)
      Alanyaspor-logo 
      Alanyaspor
      2023-02-05 11:30 Esenyurt Necmi Kadioglu Stadyumu Istanbul
    11. Hatayspor-logo 
      Hatayspor
      1 – 0
      (0-0)
      Kasimpasa-logo 
      Kasimpasa
      2023-02-05 14:00 Yeni Hatay Stadyumu Antakya
    12. Galatasaray-logo 
      Galatasaray
      2 – 1
      (1-1)
      Trabzonspor-logo 
      Trabzonspor
      2023-02-05 17:00 Nef Stadyumu Istanbul
    1. SSL Dam

      Innebandy Damer


    2. Västerås Rönnby IBK
      5 – 10
      (1-3, 0-4, 4-3)

      Thorengruppen IBK
      2023-01-21 13:00 Västerås

    3. Endre IF
      1 – 2
      (0-0, 0-2, 1-0)

      Pixbo Wallenstam IBK
      2023-01-22 12:30 Visby

    4. Karlstad IBF
      5 – 9
      (0-4, 3-4, 2-1)

      Täby FC IBK
      2023-01-28 13:00 Karlstad

    5. Malmö FBC
      4 – 5
      (0-2, 2-2, 2-0, 0-1)

      Åkersberga IBF
      2023-01-28 15:00 Malmö

    6. FBC Kalmarsund
      7 – 4
      (1-1, 3-2, 3-1)

      IBF Falun
      2023-01-28 15:30 Kalmar

    7. IBK Lund Elit
      5 – 6
      (0-2, 1-2, 4-1, 0-0, 0-1)

      Nacka IBK
      2023-01-28 16:15 Lund

    8. Pixbo Wallenstam IBK
      9 – 5
      (2-1, 2-3, 5-1)

      IK Sirius FBC
      2023-01-28 17:00 Mölnlycke

    9. Warberg IC
      3 – 10
      (1-4, 1-3, 1-3)

      Västerås Rönnby IBK
      2023-01-29 16:00 Varberg
    1. SSL Herr

      Innebandy Herrar


    2. Pixbo Wallenstam IBK
      11 – 6
      (2-1, 4-1, 5-4)

      AIK IBF
      2023-01-28 14:00 Mölnlycke

    3. Växjö IBK
      6 – 8
      (1-3, 3-0, 2-5)

      Mullsjö AIS
      2023-01-28 15:30 Växjö

    4. IBF Falun
      6 – 1
      (2-1, 2-0, 2-0)

      FBC Kalmarsund
      2023-01-28 18:00 Falun

    5. FC Helsingborg
      3 – 5
      (1-1, 1-0, 1-4)

      Linköping IBK
      2023-01-29 15:00 Helsingborg

    6. Team Thorengruppen SK
      4 – 6
      (1-2, 0-3, 3-1)

      Storvreta IBK
      2023-01-29 16:00 Umeå

    7. Jönköpings IK
      12 – 8
      (3-5, 6-1, 3-2)

      IBK Dalen
      2023-01-29 16:00 Jönköping

    8. Hagunda IF
      5 – 3
      (1-1, 1-1, 3-1)

      Gävle GIK
      2023-02-01 19:00 Uppsala
    1. Torneo Binance-logo 

      Torneo Binance

      Fotboll Herrar

    2. Tigre-logo 
      Tigre
      2 – 2
      (1-1)
      Rosario Central-logo 
      Rosario Central
      2023-02-04 00:00 Estadio Don José Dellagiovanna Victoria
    3. Newell's Old Boys-logo 
      Newell’s Old Boys
      1 – 0
      (0-0)
      Vélez Sársfield-logo 
      Vélez Sársfield
      2023-02-04 00:00 Estadio Marcelo Bielsa Rosario
    4. Arsenal-logo 
      Arsenal
      1 – 1
      (1-1)
      Estudiantes-logo 
      Estudiantes
      2023-02-04 21:00 Estadio Julio Humberto Grondona Avellaneda
    5. Sarmiento-logo 
      Sarmiento
      3 – 5
      (1-2)
      Barracas Central-logo 
      Barracas Central
      2023-02-04 21:00 Estadio Eva Perón Junín
    6. Belgrano-logo 
      Belgrano
      2 – 1
      (1-0)
      River Plate-logo 
      River Plate
      2023-02-04 23:15 Estadio Julio César Villagra Córdoba
    7. Argentinos Juniors-logo 
      Argentinos Juniors
      1 – 0
      (0-0)
      Racing Club-logo 
      Racing Club
      2023-02-05 01:30 Estadio Diego Armando Maradona Buenos Aires
    8. Lanús-logo 
      Lanús
      2 – 1
      (2-0)
      San Lorenzo-logo 
      San Lorenzo
      2023-02-05 01:30 Estadio Ciudad de Lanús Lanús
    9. Independiente-logo 
      Independiente
      1 – 2
      (0-1)
      Platense-logo 
      Platense
      2023-02-05 21:00 Estadio Libertadores de América Avellaneda
    10. Boca Juniors-logo 
      Boca Juniors
      0 – 0
      (0-0)
      Central Córdoba (SE)-logo 
      Central Córdoba (SE)
      2023-02-05 23:15 La Bombonera Buenos Aires
    11. Godoy Cruz-logo 
      Godoy Cruz
      1 – 0
      (0-0)
      Colón-logo 
      Colón
      2023-02-06 01:30 Estadio Malvinas Argentinas Mendoza
    12. Atlético Tucumán-logo 
      Atlético Tucumán
      0 – 2
      (0-0)
      Talleres-logo 
      Talleres
      2023-02-06 01:30 Estadio Monumental José Fierro San Miguel de Tucumán
    13. Unión-logo 
      Unión
      0 – 2
      (0-2)
      Instituto-logo 
      Instituto
      2023-02-06 01:30 Estadio 15 de Abril Santa Fe
    14. Gimnasia La Plata-logo 
      Gimnasia La Plata
      0 – 2
      (0-0)
      Defensa y Justicia-logo 
      Defensa y Justicia
      2023-02-06 22:00 Juan Carmelo Zerillo La Plata
    15. Huracán-logo 
      Huracán
      3 – 2
      (3-1)
      Banfield-logo 
      Banfield
      2023-02-07 01:30 Estadio Tomás Adolfo Ducó Buenos Aires
    1. Träningslandskamper-logo 

      Träningslandskamper

      Fotboll Herrar


    2. DR Kongo
      3 – 1

      Libyen
      2023-01-07 15:00 Tunis

    3. Algeriet
      0 – 0
      (0-0)
      Ghana-logo 
      Ghana
      2023-01-07 17:00 Nelson Mandela Stadium Baraki

    4. Mali
      0 – 0
      (0-0)

      Uganda
      2023-01-08 15:00
    5. Marocko-logo 
      Marocko
      2 – 1
      (2-0)

      Etiopien
      2023-01-09 12:00 Salé

    6. Kongo
      0 – 1
      Senegal-logo 
      Senegal
      2023-01-09 14:00 Tabarqah

    7. Madagaskar
      0 – 0
      (0-0)

      Niger
      2023-01-09 15:00 Tabarqah
    8. Kamerun-logo 
      Kamerun
      2 – 0

      Sudan
      2023-01-09 15:15 Jemmal

    9. Elfenbenskusten
      0 – 3

      Mauretanien
      2023-01-09 18:00 Tunis

    10. Mali
      1 – 0

      DR Kongo
      2023-01-10 15:00 Hammam-Sousse
    11. Finland-logo 
      Finland
      0 – 1
      (0-0)
      Estland-logo 
      Estland
      2023-01-12 17:00 Estadio da Nora Ferreiras
    12. Sverige-logo 
      Sverige
      2 – 1
      (0-1)
      Island-logo 
      Island
      2023-01-12 19:00 Estádio Algarve Faro

    13. Niger
      0 – 2

      Mauretanien
      2023-01-14 17:00 Tabarqah
    14. USA-logo 
      USA
      1 – 2
      (1-1)
      Serbien-logo 
      Serbien
      2023-01-26 04:00 Banc of California Stadium Los Angeles
    15. USA-logo 
      USA
      0 – 0
      (0-0)
      Colombia-logo 
      Colombia
      2023-01-29 01:30 Dignity Health Sports Park Carson, CA

    16. Trinidad och Tobago
      2 – 0

      St Martin
      2023-01-29 23:00 Hasely Crawford Stadium Port of Spain
    1. Världsmästerskapen

      Handboll Herrar

    2. Kroatien-logo 
      Kroatien
      43 – 32
      (17-16)

      Bahrain
      2023-01-23 18:00 Malmö
    3. Serbien-logo 
      Serbien
      32 – 30
      (15-17)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2023-01-23 18:00 Katowice

    4. Uruguay
      33 – 34
      (17-16)

      Algeriet
      2023-01-25 13:00 Plock

    5. Saudiarabien
      32 – 30
      (18-11)

      Marocko
      2023-01-25 15:30 Plock

    6. Sydkorea
      33 – 36
      (19-20)
      Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      2023-01-25 18:00 Plock

    7. Chile
      26 – 38
      (10-24)

      Tunisien
      2023-01-25 20:30 Plock
    8. Tyskland-logo 
      Tyskland
      28 – 24
      (16-13)
      Norge-logo 
      Norge
      2023-01-29 13:00 Stockholm

    9. Egypten
      36 – 35
      (17-11, 28-28, 1-1, 2-2, 2-2, 3-2)
      Ungern-logo 
      Ungern
      2023-01-29 15:30 Stockholm
    10. Sverige-logo 
      Sverige
      36 – 39
      (20-17)
      Spanien-logo 
      Spanien
      2023-01-29 18:00 Stockholm
    11. Frankrike-logo 
      Frankrike
      29 – 34
      (15-16)
      Danmark-logo 
      Danmark
      2023-01-29 21:00 Stockholm
    1. Världsmästerskapet-logo 

      Världsmästerskapet

      Fotboll Herrar

    2. Ghana-logo 
      Ghana
      0 – 2
      (0-2)
      Uruguay-logo 
      Uruguay
      2022-12-02 16:00 Al Janoub Stadium Al Wakrah
    3. Serbien-logo 
      Serbien
      2 – 3
      (2-2)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      2022-12-02 20:00 Stadium 974 Doha
    4. Kamerun-logo 
      Kamerun
      1 – 0
      (0-0)
      Brasilien-logo 
      Brasilien
      2022-12-02 20:00 Lusail Stadium Lusail
    5. Nederländ.-logo 
      Nederländ.
      3 – 1
      (2-0)
      USA-logo 
      USA
      2022-12-03 16:00 Khalifa International Stadium Al Rayyan
    6. Argentina-logo 
      Argentina
      2 – 1
      (1-0)
      Australien-logo 
      Australien
      2022-12-03 20:00 Ahmad Bin Ali Stadium Al Rayyan
    7. Frankrike-logo 
      Frankrike
      3 – 1
      (1-0)
      Polen-logo 
      Polen
      2022-12-04 16:00 Al Thumama Stadium Doha
    8. England-logo 
      England
      3 – 0
      (2-0)
      Senegal-logo 
      Senegal
      2022-12-04 20:00 Al Bayt Stadium Al Khor
    9. Japan-logo 
      Japan
      1 – 1
      (1-0, 1-1) 1-3p
      Kroatien-logo 
      Kroatien
      2022-12-05 16:00 Al Janoub Stadium Al Wakrah
    10. Brasilien-logo 
      Brasilien
      4 – 1
      (4-0)
      Sydkorea-logo 
      Sydkorea
      2022-12-05 20:00 Stadium 974 Doha
    11. Marocko-logo 
      Marocko
      0 – 0
      (0-0, 0-0) 3-0p
      Spanien-logo 
      Spanien
      2022-12-06 16:00 Education City Stadium Al Rayyan
    12. Portugal-logo 
      Portugal
      6 – 1
      (2-0)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      2022-12-06 20:00 Lusail Stadium Lusail
    13. Kroatien-logo 
      Kroatien
      1 – 1
      (0-0, 0-0) 4-2p
      Brasilien-logo 
      Brasilien
      2022-12-09 16:00 Education City Stadium Al Rayyan
    14. Nederländ.-logo 
      Nederländ.
      2 – 2
      (0-1, 2-2) 3-4p
      Argentina-logo 
      Argentina
      2022-12-09 20:00 Lusail Stadium Lusail
    15. Marocko-logo 
      Marocko
      1 – 0
      (1-0)
      Portugal-logo 
      Portugal
      2022-12-10 16:00 Al Thumama Stadium Doha
    16. England-logo 
      England
      1 – 2
      (0-1)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-12-10 20:00 Al Bayt Stadium Al Khor
    17. Kroatien-logo 
      Kroatien
      2 – 1
      (2-1)
      Marocko-logo 
      Marocko
      2022-12-17 16:00 Khalifa International Stadium Al Rayyan
    18. Argentina-logo 
      Argentina
      3 – 3
      (2-0, 2-2) 4-2p
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-12-18 16:00 Lusail Stadium Lusail

    Kommande matcher

    1. 3F Superliga-logo 

      3F Superliga

      Fotboll Herrar

    2. Ålborg-logo 
      Ålborg
      2023-02-17
      19:00
      Århus-logo 
      Århus
      Aalborg Portland Park Aalborg
    3. Odense-logo 
      Odense
      2023-02-19
      14:00
      Randers-logo 
      Randers
      Nature Energy Park Odense
      Se matchen hos
    4. Lyngby BK-logo 
      Lyngby BK
      2023-02-19
      14:00
      Nordsjälland-logo 
      Nordsjälland
      Lyngby Stadion Lyngby
      Se matchen hos
    5. Silkeborg-logo 
      Silkeborg
      2023-02-19
      16:00
      FC Köpenhamn-logo 
      FC Köpenhamn
      JYSK Park Silkeborg
      Se matchen hos
    6. Bröndby-logo 
      Bröndby
      2023-02-19
      18:00
      AC Horsens-logo 
      AC Horsens
      Brøndby Stadion Brøndby
      Se matchen hos
    7. Viborg FF-logo 
      Viborg FF
      2023-02-20
      19:00
      Midtjylland-logo 
      Midtjylland
      Energi Viborg Arena Viborg
      Se matchen hos
    1. Allsvenskan

      Fotboll Herrar

    2. Malmö FF-logo 
      Malmö FF
      2023-04-01
      15:00
      Kalmar FF-logo 
      Kalmar FF
      Eleda Stadion Malmö
    3. Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      2023-04-01
      17:30
      IF Brommapojkarna-logo 
      IF Brommapojkarna
      Tele2 Arena Stockholm
    4. IFK Norrköping-logo 
      IFK Norrköping
      2023-04-02
      15:00
      IK Sirius-logo 
      IK Sirius
      Platinumcars Arena Norrköping
    5. Hammarby IF-logo 
      Hammarby IF
      2023-04-02
      15:00
      Degerfors IF-logo 
      Degerfors IF
      Tele2 Arena Stockholm
    6. IFK Göteborg-logo 
      IFK Göteborg
      2023-04-02
      17:30
      IFK Värnamo-logo 
      IFK Värnamo
      Gamla Ullevi Göteborg
    7. Halmstads BK-logo 
      Halmstads BK
      2023-04-02
      17:30
      AIK-logo 
      AIK
      Örjans vall Halmstad
    8. Mjällby AIF-logo 
      Mjällby AIF
      2023-04-03
      19:00
      Varbergs BoIS FC-logo 
      Varbergs BoIS FC
      Strandvallen Hällevik
    9. IF Elfsborg-logo 
      IF Elfsborg
      2023-04-03
      19:10
      BK Häcken-logo 
      BK Häcken
      Borås Arena Borås
    1. Bundesliga-logo 

      Bundesliga

      Fotboll Herrar

    2. FC Schalke 04-logo 
      FC Schalke 04
      2023-02-10
      20:30
      VfL Wolfsburg-logo 
      VfL Wolfsburg
      Veltins-Arena Gelsenkirchen
      Se matchen hos Viaplay
    3. SC Freiburg-logo 
      SC Freiburg
      2023-02-11
      15:30
      VfB Stuttgart-logo 
      VfB Stuttgart
      Europa-Park Stadion Freiburg
      Se matchen hos Viaplay
    4. 1. FSV Mainz 05-logo 
      1. FSV Mainz 05
      2023-02-11
      15:30
      FC Augsburg-logo 
      FC Augsburg
      MEWA ARENA Mainz
    5. Werder Bremen-logo 
      Werder Bremen
      2023-02-11
      15:30
      Borussia Dortmund-logo 
      Borussia Dortmund
      wohninvest Weserstadion Bremen
      Se matchen hos
    6. TSG 1899 Hoffenheim-logo 
      TSG 1899 Hoffenheim
      2023-02-11
      15:30
      Bayer 04 Leverkusen-logo 
      Bayer 04 Leverkusen
      PreZero Arena Sinsheim
    7. FC Bayern München-logo 
      FC Bayern München
      2023-02-11
      15:30
      VfL Bochum-logo 
      VfL Bochum
      Allianz Arena München
      Se matchen hos Viaplay
    8. RB Leipzig-logo 
      RB Leipzig
      2023-02-11
      18:30
      1. FC Union Berlin-logo 
      1. FC Union Berlin
      Red Bull Arena Leipzig
    9. Hertha BSC-logo 
      Hertha BSC
      2023-02-12
      15:30
      Borussia Mönchengladbach-logo 
      Borussia Mönchengladbach
      Olympiastadion Berlin
      Se matchen hos
    10. 1. FC Köln-logo 
      1. FC Köln
      2023-02-12
      17:30
      Eintracht Frankfurt-logo 
      Eintracht Frankfurt
      RheinEnergieStadion Köln
      Se matchen hos
    1. Copa del Rey-logo 

      Copa del Rey

      Fotboll Herrar

    2. CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      2023-03-01
      21:00
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      Estadio El Sadar Pamplona
    3. Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      2023-03-02
      21:00
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      Bernabéu Madrid
    1. Coppa Italia-logo 

      Coppa Italia

      Fotboll Herrar

    2. Juventus-logo 
      Juventus
      2023-04-05
      02:00
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      Allianz Stadium Turin
    3. Cremonese-logo 
      Cremonese
      2023-04-05
      02:00
      Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      Stadio Giovanni Zini Cremona
    4. Vinnare SF 1-logo 
      Vinnare SF 1
      2023-05-24
      02:00
      Vinnare SF 2-logo 
      Vinnare SF 2
      Stadio Olimpico Rom
    1. Eliteserien

      Fotboll Herrar

    2. Rosenborg BK-logo 
      Rosenborg BK
      2023-04-10
      14:30
      Viking FK-logo 
      Viking FK
      Lerkendal Stadion Trondheim
    3. Aalesunds FK-logo 
      Aalesunds FK
      2023-04-10
      17:00
      Vålerenga Fotball-logo 
      Vålerenga Fotball
      Color Line Stadion Ålesund
    4. HamKam Fotball-logo 
      HamKam Fotball
      2023-04-10
      17:00
      Sandefjord Fotball-logo 
      Sandefjord Fotball
      Briskeby Hamar
    5. Lillestrøm SK-logo 
      Lillestrøm SK
      2023-04-10
      17:00
      Strømsgodset IF-logo 
      Strømsgodset IF
      Åråsen Lillestrøm
    6. Sarpsborg 08-logo 
      Sarpsborg 08
      2023-04-10
      17:00
      FK Bodø/Glimt-logo 
      FK Bodø/Glimt
      Sarpsborg Stadion Sarpsborg

    7. Stabæk Fotball
      2023-04-10
      17:00
      Odds BK-logo 
      Odds BK
      Nadderud Stadion Bekkestua
    8. Tromsø IL-logo 
      Tromsø IL
      2023-04-10
      17:00
      Molde FK-logo 
      Molde FK
      Alfheim Stadion Tromsø

    9. SK Brann
      2023-04-10
      19:15
      FK Haugesund-logo 
      FK Haugesund
      Brann Stadion Bergen
    1. EM-kval-logo 

      EM-kval

      Basket Damer

    2. Israel-logo 
      Israel
      2023-02-09
      17:00
      Sverige-logo 
      Sverige
      Rishon LeZion
    3. Sverige-logo 
      Sverige
      2023-02-12
      16:35
      Lettland-logo 
      Lettland
      Stockholm
    1. EM-kval-logo 

      EM-kval

      Handboll Herrar

    2. Georgien-logo 
      Georgien
      2023-03-08
      15:00
      Litauen-logo 
      Litauen
      Tbilisi
    3. Polen-logo 
      Polen
      2023-03-08
      18:00
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      Gdansk
    4. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      2023-03-08
      19:00
      Turkiet-logo 
      Turkiet
      Luxemburg
    5. Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2023-03-08
      19:30
      Kroatien-logo 
      Kroatien
      Eindhoven
    6. Färoarna-logo 
      Färoarna
      2023-03-08
      20:00
      Rumänien-logo 
      Rumänien
      Tórshavn
    7. Belgien-logo 
      Belgien
      2023-03-08
      20:10
      Grekland-logo 
      Grekland
      Hasselt
    8. Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      2023-03-08
      20:15
      Island-logo 
      Island
      Brno
    9. Kosovo-logo 
      Kosovo
      2023-03-08
      20:15
      Bosnien-Hercegovina-logo 
      Bosnien-Hercegovina
      Pristina
    10. Serbien-logo 
      Serbien
      2023-03-09
      18:00
      Norge-logo 
      Norge
      Novi Sad
    11. Finland-logo 
      Finland
      2023-03-09
      18:00
      Slovakien-logo 
      Slovakien
      Vantaa
    12. Estland-logo 
      Estland
      2023-03-09
      18:00
      Israel-logo 
      Israel
      Tallinn
    13. Montenegro-logo 
      Montenegro
      2023-03-09
      18:00
      Slovenien-logo 
      Slovenien
      Podgorica
    14. Italien-logo 
      Italien
      2023-03-09
      18:00
      Lettland-logo 
      Lettland
      Pescara
    15. Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      2023-03-09
      19:00
      Portugal-logo 
      Portugal
      Skopje
    16. Ukraina-logo 
      Ukraina
      2023-03-09
      19:00
      Österrike-logo 
      Österrike
      Coburg
    17. Schweiz-logo 
      Schweiz
      2023-03-09
      19:00
      Ungern-logo 
      Ungern
      Schaffhausen
    1. Engelska Ligacupen-logo 

      Engelska Ligacupen

      Fotboll Herrar

    2. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2023-02-26
      17:30
      Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      Wembley Stadium London
    1. Handbollsligan-logo 

      Handbollsligan

      Handboll Herrar

    2. Redbergslids IK-logo 
      Redbergslids IK
      2023-02-08
      19:00
      IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      Göteborg
      Se matchen hos C More
    3. OV Helsingborg HK-logo 
      OV Helsingborg HK
      2023-02-10
      19:00
      HK Malmö-logo 
      HK Malmö
      Helsingborg
      Se matchen hos C More
    4. Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      2023-02-11
      14:00
      Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      Göteborg
      Se matchen hos C More
    5. IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      2023-02-11
      16:00
      IFK Kristianstad-logo 
      IFK Kristianstad
      Skövde
      Se matchen hos C More
    6. Hammarby IF HF-logo 
      Hammarby IF HF
      2023-02-11
      17:00
      IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      Stockholm
    7. IF Hallby HK-logo 
      IF Hallby HK
      2023-02-11
      17:30
      Redbergslids IK-logo 
      Redbergslids IK
      Jönköping
      Se matchen hos C More
    8. Eskilstuna Guif IF-logo 
      Eskilstuna Guif IF
      2023-02-15
      19:00
      HK Aranäs-logo 
      HK Aranäs
      Eskilstuna
    9. Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      2023-02-15
      20:00
      Alingsås HK-logo 
      Alingsås HK
      Lund
    10. Ystads IF HF-logo 
      Ystads IF HF
      2023-02-18
      15:00
      IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      Ystad
    1. HockeyAllsvenskan-logo 

      HockeyAllsvenskan

      Ishockey Herrar

    2. MoDo Hockey-logo 
      MoDo Hockey
      2023-02-08
      19:00
      Västerviks IK-logo 
      Västerviks IK
      Hägglunds Arena Örnsköldsvik
      Se matchen hos C More
    3. Östersunds IK-logo 
      Östersunds IK
      2023-02-08
      19:00
      AIK-logo 
      AIK
      Östersund Arena Östersund
      Se matchen hos
    4. BIK Karlskoga-logo 
      BIK Karlskoga
      2023-02-08
      19:00
      IF Björklöven-logo 
      IF Björklöven
      Nobelhallen Karlskoga
      Se matchen hos C More
    5. Södertälje SK-logo 
      Södertälje SK
      2023-02-08
      19:00
      Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      Scaniarinken Södertälje
      Se matchen hos C More
    6. Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      2023-02-08
      19:00
      Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      Dackehallen Tingsryd
      Se matchen hos
    7. Mora IK-logo 
      Mora IK
      2023-02-10
      19:00
      Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      Smidjegrav Arena Mora
      Se matchen hos C More
    8. Västerås IK-logo 
      Västerås IK
      2023-02-10
      19:00
      Södertälje SK-logo 
      Södertälje SK
      ABB Arena Nord Västerås
      Se matchen hos C More
    9. Västerviks IK-logo 
      Västerviks IK
      2023-02-10
      19:00
      HC Vita Hästen-logo 
      HC Vita Hästen
      Plivit Arena Västervik
      Se matchen hos C More
    10. Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      2023-02-10
      19:00
      Kristianstads IK-logo 
      Kristianstads IK
      Dackehallen Tingsryd
      Se matchen hos C More
    1. JVM-logo 

      JVM

      Ishockey Herrar

    2. Lettland-logo 
      Lettland
      2023-01-05
      16:00
      Österrike-logo 
      Österrike
      Halifax
    1. Klubblags-VM-logo 

      Klubblags-VM

      Fotboll Herrar

    2. Al Ahly-logo 
      Al Ahly
      2023-02-08
      20:00
      Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      Complexe Sportif Prince Moulay Abdellah Rabat
      Se matchen hos
    3. Förlorare SF 2-logo 
      Förlorare SF 2
      2023-02-11
      16:30
      Förlorare SF 1-logo 
      Förlorare SF 1
      Complexe Sportif Prince Moulay Abdellah Rabat
    4. Vinnare SF 2-logo 
      Vinnare SF 2
      2023-02-11
      20:00
      Vinnare SF 1-logo 
      Vinnare SF 1
      Complexe Sportif Prince Moulay Abdellah Rabat
    1. La Liga-logo 

      La Liga

      Fotboll Herrar

    2. Cádiz CF-logo 
      Cádiz CF
      2023-02-10
      21:00
      Girona FC-logo 
      Girona FC
      Nuevo Mirandilla Cádiz
      Se matchen hos C More
    3. UD Almería-logo 
      UD Almería
      2023-02-11
      16:15
      Real Betis-logo 
      Real Betis
      Power Horse Stadium Almería
      Se matchen hos C More
    4. Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2023-02-11
      18:30
      RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      Estadio Ramón Sánchez Pizjuan Sevilla
      Se matchen hos C More
    5. Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      2023-02-11
      21:00
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      Estadio de Mestalla Valencia
      Se matchen hos C More
    6. Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      2023-02-12
      14:00
      Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      Coliseum Alfonso Pérez Getafe
      Se matchen hos C More
    7. RC Celta-logo 
      RC Celta
      2023-02-12
      16:15
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      Estadio Abanca-Balaídos Vigo
      Se matchen hos C More
    8. Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      2023-02-12
      18:30
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      Estadio Municipal José Zorrilla Valladolid
      Se matchen hos C More
    9. Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2023-02-12
      21:00
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      Estadio de la Cerámica Villarreal
      Se matchen hos C More
    10. RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      2023-02-13
      21:00
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      RCDE Stadium Cornellà de Llobregat
      Se matchen hos C More
    11. Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      2023-02-15
      21:00
      Elche CF-logo 
      Elche CF
      Bernabéu Madrid
      Se matchen hos
    1. Liga Portugal Bwin-logo 

      Liga Portugal Bwin

      Fotboll Herrar

    2. Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      2023-02-09
      19:00
      Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      António Coimbra de Mota Estoril
    3. FC Vizela-logo 
      FC Vizela
      2023-02-10
      21:15
      GD Chaves-logo 
      GD Chaves
      Estádio do FC Vizela Vizela
      Se matchen hos
    4. FC Arouca-logo 
      FC Arouca
      2023-02-11
      19:00
      Santa Clara-logo 
      Santa Clara
      Estádio Municipal de Arouca Arouca
      Se matchen hos
    5. Vitória Guimarães-logo 
      Vitória Guimarães
      2023-02-11
      21:30
      Portimonense-logo 
      Portimonense
      Estádio D. Afonso Henriques Guimarães
      Se matchen hos
    6. FC Famalicão-logo 
      FC Famalicão
      2023-02-12
      16:30
      Gil Vicente FC-logo 
      Gil Vicente FC
      Estádio Municipal 22 de Junho Vila Nova de Famalicão
      Se matchen hos
    7. Sporting CP-logo 
      Sporting CP
      2023-02-12
      19:00
      FC Porto-logo 
      FC Porto
      Estádio José Alvalade Lissabon
      Se matchen hos C More
    8. CS Marítimo-logo 
      CS Marítimo
      2023-02-12
      21:30
      SC Braga-logo 
      SC Braga
      Estádio do Marítimo Funchal
      Se matchen hos C More
    9. Rio Ave FC-logo 
      Rio Ave FC
      2023-02-13
      20:00
      Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      Estádio dos Arcos Vila do Conde
    10. Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      2023-02-13
      22:15
      Casa Pia AC-logo 
      Casa Pia AC
      Estádio do Bessa Século XXI Porto
      Se matchen hos
    11. Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      2023-02-18
      19:00
      FC Paços de Ferreira-logo 
      FC Paços de Ferreira
      António Coimbra de Mota Estoril
    12. Benfica-logo 
      Benfica
      2023-02-20
      22:15
      Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      Estádio da Luz Lissabon
    1. NBA-logo 

      NBA

      Basket Herrar

    2. Detroit Pistons-logo 
      Detroit Pistons
      2023-02-02
      01:00
      Washington Wizards-logo 
      Washington Wizards
      Little Caesars Arena Detroit, MI
    3. Orlando Magic-logo 
      Orlando Magic
      2023-02-08
      01:00
      New York Knicks-logo 
      New York Knicks
      Amway Center Orlando, FL
      Se matchen hos
    4. Brooklyn Nets-logo 
      Brooklyn Nets
      2023-02-08
      01:30
      Phoenix Suns-logo 
      Phoenix Suns
      Barclays Center Brooklyn, NY
    5. New Orleans Pelicans-logo 
      New Orleans Pelicans
      2023-02-08
      01:30
      Atlanta Hawks-logo 
      Atlanta Hawks
      Smoothie King Center New Orleans, LA
      Se matchen hos C More
    6. Memphis Grizzlies-logo 
      Memphis Grizzlies
      2023-02-08
      02:00
      Chicago Bulls-logo 
      Chicago Bulls
      FedExForum Memphis, TN
    7. Denver Nuggets-logo 
      Denver Nuggets
      2023-02-08
      03:00
      Minnesota Timberwolves-logo 
      Minnesota Timberwolves
      Ball Arena Denver, CO
      Se matchen hos
    8. Los Angeles Lakers-logo 
      Los Angeles Lakers
      2023-02-08
      04:00
      Oklahoma City Thunder-logo 
      Oklahoma City Thunder
      Crypto.com Arena Los Angeles
    9. Cleveland Cavaliers-logo 
      Cleveland Cavaliers
      2023-02-09
      01:00
      Detroit Pistons-logo 
      Detroit Pistons
      Rocket Mortage Fieldhouse Cleveland, OH
    10. Washington Wizards-logo 
      Washington Wizards
      2023-02-09
      01:00
      Charlotte Hornets-logo 
      Charlotte Hornets
      Capital One Arena Washington
    11. Boston Celtics-logo 
      Boston Celtics
      2023-02-09
      01:30
      Philadelphia 76ers-logo 
      Philadelphia 76ers
      TD Garden Boston, MA
      Se matchen hos C More
    12. Miami Heat-logo 
      Miami Heat
      2023-02-09
      01:30
      Indiana Pacers-logo 
      Indiana Pacers
      Miami-Dade Arena Miami, FL
    13. Toronto Raptors-logo 
      Toronto Raptors
      2023-02-09
      01:30
      San Antonio Spurs-logo 
      San Antonio Spurs
      Scotiabank Arena Toronto
    14. Houston Rockets-logo 
      Houston Rockets
      2023-02-09
      02:00
      Sacramento Kings-logo 
      Sacramento Kings
      Toyota Center Houston, TX
    15. Utah Jazz-logo 
      Utah Jazz
      2023-02-09
      03:00
      Minnesota Timberwolves-logo 
      Minnesota Timberwolves
      Vivint Arena Salt Lake City, UT
    16. LA Clippers-logo 
      LA Clippers
      2023-02-09
      04:00
      Dallas Mavericks-logo 
      Dallas Mavericks
      Crypto.com Arena Los Angeles
    17. Portland Trail Blazers-logo 
      Portland Trail Blazers
      2023-02-09
      04:00
      Golden State Warriors-logo 
      Golden State Warriors
      Moda Center Portland, OR
    18. Los Angeles Lakers-logo 
      Los Angeles Lakers
      2023-02-10
      04:00
      Milwaukee Bucks-logo 
      Milwaukee Bucks
      Crypto.com Arena Los Angeles
    1. NHL-logo 

      NHL

      Ishockey Herrar

    2. Pittsburgh Penguins-logo 
      Pittsburgh Penguins
      2023-02-08
      01:00
      Colorado Avalanche-logo 
      Colorado Avalanche
      PPG Paints Arena Pittsburgh, PA
      Se matchen hos
    3. Tampa Bay Lightning-logo 
      Tampa Bay Lightning
      2023-02-08
      01:00
      San Jose Sharks-logo 
      San Jose Sharks
      Amalie Arena Tampa, FL
      Se matchen hos
    4. Detroit Red Wings-logo 
      Detroit Red Wings
      2023-02-08
      01:30
      Edmonton Oilers-logo 
      Edmonton Oilers
      Little Caesars Arena Detroit, MI
      Se matchen hos
    5. New York Islanders-logo 
      New York Islanders
      2023-02-08
      01:30
      Seattle Kraken-logo 
      Seattle Kraken
      UBS Arena Elmont, NY
      Se matchen hos
    6. Nashville Predators-logo 
      Nashville Predators
      2023-02-08
      02:00
      Vegas Golden Knights-logo 
      Vegas Golden Knights
      Bridgestone Arena Nashville, TN
      Se matchen hos
    7. Chicago Blackhawks-logo 
      Chicago Blackhawks
      2023-02-08
      02:30
      Anaheim Ducks-logo 
      Anaheim Ducks
      United Center Chicago, IL
      Se matchen hos
    8. New York Rangers-logo 
      New York Rangers
      2023-02-09
      02:00
      Vancouver Canucks-logo 
      Vancouver Canucks
      Madison Square Garden New York, NY
    9. Dallas Stars-logo 
      Dallas Stars
      2023-02-09
      02:30
      Minnesota Wild-logo 
      Minnesota Wild
      American Airlines Center Dallas, TX
    10. Philadelphia Flyers-logo 
      Philadelphia Flyers
      2023-02-10
      01:00
      Edmonton Oilers-logo 
      Edmonton Oilers
      Wells Fargo Center Philadelphia, PA
    11. Florida Panthers-logo 
      Florida Panthers
      2023-02-10
      01:00
      San Jose Sharks-logo 
      San Jose Sharks
      FLA Live Arena Sunrise, FL
    12. New Jersey Devils-logo 
      New Jersey Devils
      2023-02-10
      01:00
      Seattle Kraken-logo 
      Seattle Kraken
      Prudential Center Newark, NJ
    13. Detroit Red Wings-logo 
      Detroit Red Wings
      2023-02-10
      01:00
      Calgary Flames-logo 
      Calgary Flames
      Little Caesars Arena Detroit, MI
    14. Columbus Blue Jackets-logo 
      Columbus Blue Jackets
      2023-02-11
      01:00
      Toronto Maple Leafs-logo 
      Toronto Maple Leafs
      Nationwide Arena Columbus, OH
    15. Chicago Blackhawks-logo 
      Chicago Blackhawks
      2023-02-11
      02:30
      Arizona Coyotes-logo 
      Arizona Coyotes
      United Center Chicago, IL
    1. NordicBet LIGA-logo 

      NordicBet LIGA

      Fotboll Herrar

    2. Hillerød Fodbold-logo 
      Hillerød Fodbold
      2023-02-11
      13:00
      Hobro IK-logo 
      Hobro IK
      Hillerød Stadion Hillerød
      Se matchen hos
    3. FC Helsingør-logo 
      FC Helsingør
      2023-02-17
      19:00
      Köge-logo 
      Köge
      Helsingør Stadion Helsingør
      Se matchen hos
    4. Vejle BK-logo 
      Vejle BK
      2023-02-18
      13:00
      Fremad Amager-logo 
      Fremad Amager
      Vejle Stadion Vejle
    5. Hvidovre IF-logo 
      Hvidovre IF
      2023-02-18
      13:00
      Nykøbing FC-logo 
      Nykøbing FC
      Hvidovre Stadion Hvidovre
      Se matchen hos
    6. Næstved BK-logo 
      Næstved BK
      2023-02-19
      13:00
      SønderjyskE-logo 
      SønderjyskE
      ProfaGroupPark Næstved
      Se matchen hos
    7. Hobro IK-logo 
      Hobro IK
      2023-02-19
      14:00
      Vendsyssel FF-logo 
      Vendsyssel FF
      DS Arena Hobro
      Se matchen hos
    8. FC Fredericia-logo 
      FC Fredericia
      2023-02-19
      14:00
      Hillerød Fodbold-logo 
      Hillerød Fodbold
      Monjasa Park Fredericia
      Se matchen hos
    1. OBOS Damallsvenskan

      Fotboll Damer

    2. FC Rosengård-logo 
      FC Rosengård
      2023-03-24
      18:00
      Piteå IF-logo 
      Piteå IF
      Malmö IP Malmö
    3. IF Brommapojkarna-logo 
      IF Brommapojkarna
      2023-03-26
      13:00
      IK Uppsala Fotboll-logo 
      IK Uppsala Fotboll
      Grimsta IP Stockholm
    4. BK Häcken FF-logo 
      BK Häcken FF
      2023-03-26
      15:00
      Djurgårdens IF FF-logo 
      Djurgårdens IF FF
      Bravida Arena Göteborg
    5. Kristianstads DFF-logo 
      Kristianstads DFF
      2023-03-26
      15:00
      IFK Kalmar-logo 
      IFK Kalmar
      Kristianstads Fotbollsarena Kristianstad
    6. KIF Örebro DFF-logo 
      KIF Örebro DFF
      2023-03-26
      15:00
      Linköpings FC-logo 
      Linköpings FC
      Behrn Arena Örebro
    7. Hammarby IF-logo 
      Hammarby IF
      2023-03-26
      15:00
      Vittsjö GIK-logo 
      Vittsjö GIK
      Hammarby IP Stockholm
    8. IFK Norrköping DFK-logo 
      IFK Norrköping DFK
      2023-03-27
      19:00
      Växjö DFF-logo 
      Växjö DFF
      Platinumcars Arena Norrköping
    1. Premier League-logo 

      Premier League

      Fotboll Herrar

    2. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2023-02-08
      21:00
      Leeds United-logo 
      Leeds United
      Old Trafford Manchester
    3. West Ham United-logo 
      West Ham United
      2023-02-11
      13:30
      Chelsea-logo 
      Chelsea
      London Stadium London
    4. Arsenal-logo 
      Arsenal
      2023-02-11
      16:00
      Brentford-logo 
      Brentford
      Emirates Stadium London
      Se matchen hos Viaplay
    5. Fulham-logo 
      Fulham
      2023-02-11
      16:00
      Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      Craven Cottage London
      Se matchen hos Viaplay
    6. Leicester City-logo 
      Leicester City
      2023-02-11
      16:00
      Tottenham Hotspur-logo 
      Tottenham Hotspur
      King Power Stadium Leicester
    7. Crystal Palace-logo 
      Crystal Palace
      2023-02-11
      16:00
      Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      Selhurst Park London
    8. Southampton-logo 
      Southampton
      2023-02-11
      16:00
      Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      St. Mary’s Stadium Southampton
    9. Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      2023-02-11
      18:30
      Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      Vitality Stadium Bournemouth
    10. Manchester City-logo 
      Manchester City
      2023-02-12
      17:30
      Aston Villa-logo 
      Aston Villa
      Etihad Stadium Manchester
      Se matchen hos
    11. Liverpool-logo 
      Liverpool
      2023-02-13
      21:00
      Everton-logo 
      Everton
      Anfield Liverpool
      Se matchen hos
    1. SBL Herr-logo 

      SBL Herr

      Basket Herrar

    2. Borås Basket-logo 
      Borås Basket
      2023-02-09
      19:04
      Köping Stars-logo 
      Köping Stars
      Borås
    3. Nässjö Basket-logo 
      Nässjö Basket
      2023-02-09
      19:04
      Kalmar Saints-logo 
      Kalmar Saints
      Nässjö
    4. Norrköping Dolphins-logo 
      Norrköping Dolphins
      2023-02-10
      19:04
      Umeå BSKT-logo 
      Umeå BSKT
      Norrköping
    5. BC Luleå-logo 
      BC Luleå
      2023-02-10
      19:04
      Fryshuset Basket-logo 
      Fryshuset Basket
      Luleå
    6. Jämtland Basket-logo 
      Jämtland Basket
      2023-02-10
      20:04
      Södertälje BBK-logo 
      Södertälje BBK
      Östersund
    7. Köping Stars-logo 
      Köping Stars
      2023-02-14
      19:04
      Uppsala Basket-logo 
      Uppsala Basket
      Köping
    1. Serie A-logo 

      Serie A

      Fotboll Herrar

    2. AC Milan-logo 
      AC Milan
      2023-02-10
      20:45
      Torino-logo 
      Torino
      Stadio Giuseppe Meazza Milano
      Se matchen hos C More Viaplay
    3. Empoli-logo 
      Empoli
      2023-02-11
      15:00
      Spezia-logo 
      Spezia
      Stadio Carlo Castellani Empoli
      Se matchen hos C More
    4. Lecce-logo 
      Lecce
      2023-02-11
      18:00
      AS Roma-logo 
      AS Roma
      Stadio Via del Mare Lecce
      Se matchen hos
    5. SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2023-02-11
      20:45
      Atalanta-logo 
      Atalanta
      Stadio Olimpico Rom
      Se matchen hos
    6. Udinese-logo 
      Udinese
      2023-02-12
      12:30
      Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      Dacia Arena Udine
      Se matchen hos C More
    7. Bologna-logo 
      Bologna
      2023-02-12
      15:00
      Monza-logo 
      Monza
      Stadio Renato Dall’Ara Bologna
      Se matchen hos C More
    8. Juventus-logo 
      Juventus
      2023-02-12
      18:00
      Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      Allianz Stadium Turin
      Se matchen hos C More
    9. Napoli-logo 
      Napoli
      2023-02-12
      20:45
      Cremonese-logo 
      Cremonese
      Stadio Diego Armando Maradona Neapel
      Se matchen hos C More
    10. Hellas Verona-logo 
      Hellas Verona
      2023-02-13
      18:30
      Salernitana-logo 
      Salernitana
      Stadio Marc Antonio Bentegodi Verona
      Se matchen hos C More
    11. Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      2023-02-13
      20:45
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      Stadio Luigi Ferraris Genova
    1. Serie A Femminile TIM-logo 

      Serie A Femminile TIM

      Fotboll Damer

    2. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2023-02-11
      12:30
      Juventus-logo 
      Juventus
      Firenze
      Se matchen hos Viaplay
    3. AS Roma-logo 
      AS Roma
      2023-02-11
      14:30
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      Rom

    4. Parma
      2023-02-12
      12:30
      Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      Parma
    5. AC Milan-logo 
      AC Milan
      2023-02-12
      14:30
      Pomigliano-logo 
      Pomigliano
      Milano
    6. Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      2023-02-12
      14:30

      Como
      Sassuolo
    1. Serie BKT-logo 

      Serie BKT

      Fotboll Herrar

    2. Genoa-logo 
      Genoa
      2023-02-10
      20:30
      Palermo-logo 
      Palermo
      Stadio Luigi Ferraris Genova
      Se matchen hos
    3. Reggina-logo 
      Reggina
      2023-02-11
      14:00
      Pisa-logo 
      Pisa
      Stadio Oreste Granillo Reggio Calabria
      Se matchen hos
    4. Cagliari-logo 
      Cagliari
      2023-02-11
      14:00
      Benevento-logo 
      Benevento
      Unipol Domus Cagliari
      Se matchen hos
    5. Venezia-logo 
      Venezia
      2023-02-11
      14:00
      SPAL-logo 
      SPAL
      Stadio Pier Luigi Penzo Venezia
      Se matchen hos
    6. Brescia-logo 
      Brescia
      2023-02-11
      14:00
      Modena-logo 
      Modena
      Stadio Mario Rigamonti Brescia
      Se matchen hos
    7. FC Südtirol-logo 
      FC Südtirol
      2023-02-11
      14:00
      Como-logo 
      Como
      Stadio Druso Bolzano
      Se matchen hos
    8. Frosinone-logo 
      Frosinone
      2023-02-11
      14:00
      Cittadella-logo 
      Cittadella
      Stadio Benito Stirpe Frosinone
      Se matchen hos
    9. Ascoli-logo 
      Ascoli
      2023-02-11
      16:15
      Perugia-logo 
      Perugia
      Stadio Cino e Lillo Del Duca Ascoli Piceno
      Se matchen hos
    10. Ternana-logo 
      Ternana
      2023-02-11
      16:15
      Parma-logo 
      Parma
      Stadio Libero Liberati Terni
    11. Bari-logo 
      Bari
      2023-02-12
      16:15
      Cosenza-logo 
      Cosenza
      Stadio San Nicola Bari
    1. SHE-logo 

      SHE

      Handboll Damer

    2. Skövde HF-logo 
      Skövde HF
      2023-02-09
      19:00
      Skara HF-logo 
      Skara HF
      Skövde
      Se matchen hos C More
    3. Skuru IK-logo 
      Skuru IK
      2023-02-11
      14:00
      BK Heid-logo 
      BK Heid
      Nacka
      Se matchen hos C More
    4. Höörs HK H 65-logo 
      Höörs HK H 65
      2023-02-11
      15:00
      VästeråsIrsta HF-logo 
      VästeråsIrsta HF
      Höör

    5. IF Hallby HK
      2023-02-11
      15:00
      IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      Jönköping
      Se matchen hos C More
    6. Kungälvs HK-logo 
      Kungälvs HK
      2023-02-11
      15:00
      Kristianstad HK-logo 
      Kristianstad HK
      Kungälv
      Se matchen hos C More
    7. Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      2023-02-11
      16:15
      Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      Göteborg
      Se matchen hos C More
    1. SHL-logo 

      SHL

      Ishockey Herrar

    2. Timrå IK-logo 
      Timrå IK
      2023-02-14
      19:00
      Luleå HF-logo 
      Luleå HF
      NHC Arena Timrå
    3. Leksands IF-logo 
      Leksands IF
      2023-02-14
      19:00
      Växjö Lakers HC-logo 
      Växjö Lakers HC
      Tegera Arena Leksand
    4. Färjestad BK-logo 
      Färjestad BK
      2023-02-14
      19:00
      IF Malmö Redhawks-logo 
      IF Malmö Redhawks
      Löfbergs Arena Karlstad
    5. Linköping HC-logo 
      Linköping HC
      2023-02-14
      19:00
      Brynäs IF-logo 
      Brynäs IF
      Saab Arena Linköping
    6. IK Oskarshamn-logo 
      IK Oskarshamn
      2023-02-14
      19:00
      Örebro HK-logo 
      Örebro HK
      Be-Ge Hockey Center Oskarshamn
    7. Frölunda HC-logo 
      Frölunda HC
      2023-02-14
      19:00
      HV71-logo 
      HV71
      Scandinavium Göteborg
    8. Rögle BK-logo 
      Rögle BK
      2023-02-14
      19:00
      Skellefteå AIK-logo 
      Skellefteå AIK
      Catena Arena Ängelholm
    1. Sky Bet Championship-logo 

      Sky Bet Championship

      Fotboll Herrar

    2. Norwich City-logo 
      Norwich City
      2023-01-28
      16:00
      Birmingham City-logo 
      Birmingham City
      Carrow Road Norwich
    3. Birmingham City-logo 
      Birmingham City
      2023-02-10
      21:00
      West Bromwich Albion-logo 
      West Bromwich Albion
      St. Andrew’s Birmingham
    4. Wigan Athletic-logo 
      Wigan Athletic
      2023-02-11
      16:00
      Huddersfield Town-logo 
      Huddersfield Town
      DW Stadium Wigan
    5. Blackpool-logo 
      Blackpool
      2023-02-11
      16:00
      Rotherham United-logo 
      Rotherham United
      Bloomfield Road Blackpool
    6. Sunderland-logo 
      Sunderland
      2023-02-11
      16:00
      Reading-logo 
      Reading
      Stadium of Light Sunderland
      Se matchen hos
    7. Bristol City-logo 
      Bristol City
      2023-02-11
      16:00
      Norwich City-logo 
      Norwich City
      Ashton Gate Stadium Bristol
    8. Watford-logo 
      Watford
      2023-02-11
      16:00
      Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      Vicarage Road Stadium Watford
    9. Stoke City-logo 
      Stoke City
      2023-02-11
      16:00
      Hull City-logo 
      Hull City
      bet365 Stadium Stoke-on-Trent
    10. Sheffield United-logo 
      Sheffield United
      2023-02-11
      16:00
      Swansea City-logo 
      Swansea City
      Bramall Lane Sheffield
    11. Queens Park Rangers-logo 
      Queens Park Rangers
      2023-02-11
      16:00
      Millwall-logo 
      Millwall
      Loftus Road London
    12. Coventry City-logo 
      Coventry City
      2023-02-11
      16:00
      Luton Town-logo 
      Luton Town
      Coventry Building Society Arena Coventry
    13. Cardiff City-logo 
      Cardiff City
      2023-02-11
      16:00
      Middlesbrough-logo 
      Middlesbrough
      Cardiff City Stadium Cardiff
    14. Burnley-logo 
      Burnley
      2023-02-11
      16:00
      Preston North End-logo 
      Preston North End
      Turf Moor Burnley
    1. Sky Bet League One-logo 

      Sky Bet League One

      Fotboll Herrar

    2. Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      2023-01-21
      16:00
      Burton Albion-logo 
      Burton Albion
      Sincil Bank Lincoln
    3. Exeter City-logo 
      Exeter City
      2023-01-24
      20:45
      Barnsley-logo 
      Barnsley
      St. James Park Exeter
    4. Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      2023-02-11
      16:00
      Fleetwood Town-logo 
      Fleetwood Town
      The Valley London
    5. Wycombe Wanderers-logo 
      Wycombe Wanderers
      2023-02-11
      16:00
      Derby County-logo 
      Derby County
      Adams Park High Wycombe