Spelschema, resultat och nyheter hos Sporten.nu

Dagens matcher 2022-12-03

  1. Handbollsligan-logo 

    Handbollsligan

    Handboll Herrar

  2. IFK Skövde HK-logo 
    IFK Skövde HK
    13 – 15
    (13-15)
    OV Helsingborg HK-logo 
    OV Helsingborg HK
    Skövde
    Se matchen hos C More
  3. Eskilstuna Guif IF-logo 
    Eskilstuna Guif IF
    13 – 16
    (13-16)
    IK Sävehof-logo 
    IK Sävehof
    Eskilstuna
    Se matchen hos C More
  4. IFK Kristianstad-logo 
    IFK Kristianstad
    18:00
    Lugi HF-logo 
    Lugi HF
    Kristianstad
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. NHL-logo 

    NHL

    Ishockey Herrar

  2. New York Rangers-logo 
    New York Rangers
    2 – 3
    (1-0, 0-1, 1-1, 0-1)
    Ottawa Senators-logo 
    Ottawa Senators
    Madison Square Garden New York, NY
  3. New York Islanders-logo 
    New York Islanders
    1 – 4
    (0-1, 0-1, 1-2)
    Nashville Predators-logo 
    Nashville Predators
    UBS Arena Elmont, NY
  4. Winnipeg Jets-logo 
    Winnipeg Jets
    1 – 4
    (0-2, 0-2, 1-0)
    Columbus Blue Jackets-logo 
    Columbus Blue Jackets
    Canada Life Centre Winnipeg
  5. Minnesota Wild-logo 
    Minnesota Wild
    20:00
    Anaheim Ducks-logo 
    Anaheim Ducks
    Xcel Energy Center Saint Paul, MN
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. Serie A Femminile TIM

    Fotboll Damer

  2. Pomigliano-logo 
    Pomigliano
    1 – 0
    (0-0, 1-0)
    Sampdoria-logo 
    Sampdoria
    Pomigliano d’Arco
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Internazionale-logo 
    Internazionale
    0 – 2
    (0-0, 0-2)
    Juventus-logo 
    Juventus
    Milano
  1. Serie BKT

    Fotboll Herrar

  2. Venezia-logo 
    Venezia
    2 – 1
    (2-1, 0-0)
    Ternana-logo 
    Ternana
    Stadio Pier Luigi Penzo Venezia
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Cagliari-logo 
    Cagliari
    18:00
    Parma-logo 
    Parma
    Unipol Domus Cagliari
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. SHE-logo 

    SHE

    Handboll Damer

  2. Skara HF-logo 
    Skara HF
    28 – 34
    (18-18, 10-16)
    Skuru IK-logo 
    Skuru IK
    Skara
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. SHL-logo 

    SHL

    Ishockey Herrar

  2. Brynäs IF-logo 
    Brynäs IF
    1 – 2
    (1-1, 0-1)
    Frölunda HC-logo 
    Frölunda HC
    Monitor ERP Arena Gävle
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Färjestad BK-logo 
    Färjestad BK
    1 – 1
    (0-0, 1-1)
    Timrå IK-logo 
    Timrå IK
    Löfbergs Arena Karlstad
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  4. Örebro HK-logo 
    Örebro HK
    4 – 2
    (3-0, 1-2)
    IF Malmö Redhawks-logo 
    IF Malmö Redhawks
    Behrn Arena Örebro
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  5. HV71-logo 
    HV71
    5 – 2
    (2-0, 3-2)
    Rögle BK-logo 
    Rögle BK
    Husqvarna Garden Jönköping
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  6. Skellefteå AIK-logo 
    Skellefteå AIK
    18:00
    Linköping HC-logo 
    Linköping HC
    Skellefteå Kraft Arena Skellefteå
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  7. IK Oskarshamn-logo 
    IK Oskarshamn
    18:00
    Leksands IF-logo 
    Leksands IF
    Be-Ge Hockey Center Oskarshamn
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  8. Växjö Lakers HC-logo 
    Växjö Lakers HC
    18:00
    Luleå HF-logo 
    Luleå HF
    Vida Arena Växjö
  1. Sky Bet Championship-logo 

    Sky Bet Championship

    Fotboll Herrar

  2. Sunderland-logo 
    Sunderland
    13:30
    Millwall-logo 
    Millwall
    Stadium of Light Sunderland
    Se matchen hos Viaplay
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. Sky Bet League One-logo 

    Sky Bet League One

    Fotboll Herrar

  2. Shrewsbury Town-logo 
    Shrewsbury Town
    2 – 0
    (1-0, 1-0)
    Lincoln City-logo 
    Lincoln City
    Montgomery Waters Meadow Shrewsbury
  3. Milton Keynes Dons-logo 
    Milton Keynes Dons
    1 – 1
    (0-1, 1-0)
    Burton Albion-logo 
    Burton Albion
    Stadium MK Milton Keynes
  4. Derby County-logo 
    Derby County
    0 – 0
    (0-0, 0-0)
    Sheffield Wednesday-logo 
    Sheffield Wednesday
    Pride Park Derby
  5. Forest Green Rovers-logo 
    Forest Green Rovers
    2 – 1
    (1-0, 1-1)
    Cambridge United-logo 
    Cambridge United
    The New Lawn Nailsworth
  6. Accrington Stanley-logo 
    Accrington Stanley
    0 – 0
    (0-0)
    Oxford United-logo 
    Oxford United
    Crown Ground Accrington
  1. Sky Bet League Two-logo 

    Sky Bet League Two

    Fotboll Herrar

  2. AFC Wimbledon-logo 
    AFC Wimbledon
    1 – 0
    (0-0, 1-0)
    Grimsby Town-logo 
    Grimsby Town
    Plough Lane London
  3. Gillingham-logo 
    Gillingham
    0 – 3
    (0-0, 0-3)
    Salford City-logo 
    Salford City
    MEMS Priestfield Stadium Gillingham
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  4. Leyton Orient-logo 
    Leyton Orient
    3 – 0
    (2-0, 1-0)
    Bradford City-logo 
    Bradford City
    The Breyer Group Stadium London
  5. Carlisle United-logo 
    Carlisle United
    1 – 1
    (1-1, 0-0)
    Sutton United-logo 
    Sutton United
    Brunton Park Carlisle
  6. Northampton Town-logo 
    Northampton Town
    0 – 0
    (0-0)
    Tranmere Rovers-logo 
    Tranmere Rovers
    Sixfields Stadium Northampton
  7. Rochdale-logo 
    Rochdale
    1 – 1
    (1-1)
    Harrogate Town-logo 
    Harrogate Town
    Crown Oil Arena Rochdale
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  8. Mansfield Town-logo 
    Mansfield Town
    1 – 1
    (1-1)
    Colchester United-logo 
    Colchester United
    One Call Stadium Mansfield
  9. Hartlepool United-logo 
    Hartlepool United
    0 – 2
    (0-2)
    Stockport County-logo 
    Stockport County
    Victoria Park Hartlepool
  10. Crawley Town-logo 
    Crawley Town
    0 – 0
    (0-0)
    Swindon Town-logo 
    Swindon Town
    The Peoples Pension Stadium Crawley
  1. SSL Dam

    Innebandy Damer


  2. Karlstad IBF
    4 – 10
    (2-4, 0-4, 2-2)

    Åkersberga IBF
    Karlstad
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  3. Thorengruppen IBK
    10 – 2
    (3-0, 5-0, 2-2)

    FBC Kalmarsund
    Umeå
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  4. Malmö FBC
    15:00

    Pixbo Wallenstam IBK
    Malmö
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  5. Västerås Rönnby IBK
    15:30

    Nacka Wallenstam IBK
    Västerås
  1. SSL Herr

    Innebandy Herrar


  2. FBC Kalmarsund
    6 – 3
    (4-1, 2-2)

    Hagunda IF
    Kalmar
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  3. Växjö IBK
    5 – 3
    (2-1, 3-2)

    Pixbo Wallenstam IBK
    Växjö
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  4. Linköping IBK
    17:00

    Gävle GIK
    Linköping
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

  5. Team Thorengruppen SK
    17:00

    IBF Falun
    Umeå

  6. Jönköpings IK
    18:00

    Mullsjö AIS
    Jönköping
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  1. Världsmästerskapet

    Fotboll Herrar

  2. Nederländ.-logo 
    Nederländ.
    16:00
    USA-logo 
    USA
    Khalifa International Stadium Al Rayyan
    Se matchen hos C More
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson
  3. Argentina-logo 
    Argentina
    20:00
    Australien-logo 
    Australien
    Ahmad Bin Ali Stadium Al Rayyan
    Se matchen hos
    Kunder streamar gratis hos Nordicbet Betsafe Betsson

Välj liga för kommande matcher

    Tidigare resultat

    1. 3F Superliga

      Fotboll Herrar

    2. Silkeborg-logo 
      Silkeborg
      0 – 2
      (0-0)

      Lyngby BK
      2022-11-12 16:00 JYSK Park Silkeborg

    3. Århus
      0 – 2
      (0-0)
      FC Köpenhamn-logo 
      FC Köpenhamn
      2022-11-13 14:00 Ceres Park Aarhus

    4. AC Horsens
      3 – 3
      (2-2)

      Odense
      2022-11-13 14:00 Casa Arena Horsens Horsens
    5. Bröndby-logo 
      Bröndby
      0 – 2
      (0-1)
      Viborg FF-logo 
      Viborg FF
      2022-11-13 16:00 Brøndby Stadion Brøndby

    6. Nordsjälland
      5 – 1
      (1-0)

      Ålborg
      2022-11-13 18:00 Right to Dream Park Farum
    7. Randers-logo 
      Randers
      0 – 0
      (0-0)
      Midtjylland-logo 
      Midtjylland
      2022-11-13 20:00 Cepheus Park Randers Randers
    1. Allsvenskan-logo 

      Allsvenskan

      Fotboll Herrar

    2. Kalmar FF-logo 
      Kalmar FF
      4 – 0
      (1-0)
      GIF Sundsvall-logo 
      GIF Sundsvall
      2022-11-06 15:00 Guldfågeln Arena Kalmar
    3. IK Sirius-logo 
      IK Sirius
      2 – 3
      (0-3)
      Varbergs BoIS FC-logo 
      Varbergs BoIS FC
      2022-11-06 15:00 Studenternas IP Uppsala
    4. IFK Värnamo-logo 
      IFK Värnamo
      1 – 4
      (0-1)
      IFK Göteborg-logo 
      IFK Göteborg
      2022-11-06 15:00 Finnvedsvallen Värnamo
    5. Helsingborgs IF-logo 
      Helsingborgs IF
      0 – 2
      (0-0)
      Hammarby IF-logo 
      Hammarby IF
      2022-11-06 15:00 Olympia Helsingborg
    6. Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      0 – 1
      (0-1)
      Mjällby AIF-logo 
      Mjällby AIF
      2022-11-06 15:00 Tele2 Arena Stockholm
    7. BK Häcken-logo 
      BK Häcken
      3 – 3
      (2-2)
      IFK Norrköping-logo 
      IFK Norrköping
      2022-11-06 15:00 Bravida Arena Göteborg
    8. AIK-logo 
      AIK
      0 – 1
      (0-0)
      IF Elfsborg-logo 
      IF Elfsborg
      2022-11-06 15:00 Friends Arena Solna
    9. Malmö FF-logo 
      Malmö FF
      2 – 2
      (1-1)
      Degerfors IF-logo 
      Degerfors IF
      2022-11-06 15:00 Eleda Stadion Malmö
    1. Bundesliga-logo 

      Bundesliga

      Fotboll Herrar

    2. Borussia Mönchengladbach-logo 
      Borussia Mönchengladbach
      4 – 2
      (3-2)
      Borussia Dortmund-logo 
      Borussia Dortmund
      2022-11-11 20:30 Borussia-Park Mönchengladbach
    3. Werder Bremen-logo 
      Werder Bremen
      1 – 2
      (0-1)
      RB Leipzig-logo 
      RB Leipzig
      2022-11-12 15:30 wohninvest Weserstadion Bremen
    4. TSG 1899 Hoffenheim-logo 
      TSG 1899 Hoffenheim
      1 – 2
      (1-1)
      VfL Wolfsburg-logo 
      VfL Wolfsburg
      2022-11-12 15:30 PreZero Arena Sinsheim
    5. Bayer 04 Leverkusen-logo 
      Bayer 04 Leverkusen
      2 – 0
      (1-0)
      VfB Stuttgart-logo 
      VfB Stuttgart
      2022-11-12 15:30 BayArena Leverkusen
    6. FC Augsburg-logo 
      FC Augsburg
      0 – 1
      (0-0)
      VfL Bochum-logo 
      VfL Bochum
      2022-11-12 15:30 WWK ARENA Augsburg
    7. Hertha BSC-logo 
      Hertha BSC
      2 – 0
      (1-0)
      1. FC Köln-logo 
      1. FC Köln
      2022-11-12 15:30 Olympiastadion Berlin
    8. FC Schalke 04-logo 
      FC Schalke 04
      0 – 2
      (0-1)
      FC Bayern München-logo 
      FC Bayern München
      2022-11-12 18:30 Veltins-Arena Gelsenkirchen
    9. 1. FSV Mainz 05-logo 
      1. FSV Mainz 05
      1 – 1
      (1-0)
      Eintracht Frankfurt-logo 
      Eintracht Frankfurt
      2022-11-13 15:30 MEWA ARENA Mainz
    10. SC Freiburg-logo 
      SC Freiburg
      4 – 1
      (4-0)
      1. FC Union Berlin-logo 
      1. FC Union Berlin
      2022-11-13 17:30 Europa-Park Stadion Freiburg
    1. Copa del Rey-logo 

      Copa del Rey

      Fotboll Herrar

    2. CFJ Mollerussa-logo 
      CFJ Mollerussa
      1 – 3
      (1-1)
      Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      2022-11-13 12:00 Mollerusa
    3. Quintanar del Rey-logo 
      Quintanar del Rey
      1 – 2
      (0-1, 1-1) e förl
      Girona FC-logo 
      Girona FC
      2022-11-13 12:00 Cuenca
    4. CF Vimenor-logo 
      CF Vimenor
      0 – 2
      CD Mirandés-logo 
      CD Mirandés
      2022-11-13 12:00 Vioño de Piélagos
    5. CD Lealtad-logo 
      CD Lealtad
      0 – 2
      CD Tenerife-logo 
      CD Tenerife
      2022-11-13 12:00 Villaviciosa
    6. Las Rozas CF-logo 
      Las Rozas CF
      0 – 3
      SD Eibar-logo 
      SD Eibar
      2022-11-13 12:00 Las Rozas de Madrid
    7. Velarde CF-logo 
      Velarde CF
      0 – 2
      (0-1)
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2022-11-13 16:00 Muriedas
    8. CD Algar-logo 
      CD Algar
      1 – 6
      (1-1)
      RC Celta-logo 
      RC Celta
      2022-11-13 16:00 El Algar
    9. CA Cirbonero-logo 
      CA Cirbonero
      0 – 1
      (0-0)
      CF Intercity-logo 
      CF Intercity
      2022-11-13 16:00 Cintruénigo
    10. CD Teruel-logo 
      CD Teruel
      0 – 1
      UD Las Palmas-logo 
      UD Las Palmas
      2022-11-13 16:30 Teruel
    11. Yeclano Deportivo-logo 
      Yeclano Deportivo
      2 – 3
      Granada CF-logo 
      Granada CF
      2022-11-13 17:00 Yecla

    12. Coruxo FC
      2 – 2
      (1-0, 1-1) 2-4p
      CD Eldense-logo 
      CD Eldense
      2022-11-13 17:00 Vigo
    13. AD San Juan-logo 
      AD San Juan
      0 – 2
      CD Numancia-logo 
      CD Numancia
      2022-11-13 17:00 Pamplona
    14. CD Ourense-logo 
      CD Ourense
      1 – 1
      (1-0, 1-0) 2-4p
      AD Alcorcón-logo 
      AD Alcorcón
      2022-11-13 17:00 Ourense
    15. Lleida Esportiu-logo 
      Lleida Esportiu
      0 – 1
      (0-0)
      Deportivo Alavés-logo 
      Deportivo Alavés
      2022-11-13 18:00 Camp d’Esports Lleida
    16. Utebo CF-logo 
      Utebo CF
      2 – 2
      (1-1, 2-2) 3-4p
      Mérida AD-logo 
      Mérida AD
      2022-11-13 18:00 Utebo
    17. Real Unión Club-logo 
      Real Unión Club
      3 – 2
      (1-1)
      Cádiz CF-logo 
      Cádiz CF
      2022-11-13 18:30 Estadio Gal Irún
    18. CD San Roque-logo 
      CD San Roque
      2 – 3
      (1-0, 2-2) e förl
      Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      2022-11-13 18:30 Lepe
    19. CD Cazalegas-logo 
      CD Cazalegas
      1 – 4
      (0-1)
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      2022-11-13 19:00 Cazalegas
    20. CD Arenteiro-logo 
      CD Arenteiro
      2 – 0
      (1-0)
      UD Almería-logo 
      UD Almería
      2022-11-13 21:00 O Carballiño
    21. UD Alzira-logo 
      UD Alzira
      0 – 2
      (0-2)
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      2022-11-13 21:00 Alzira
    1. Coppa Italia

      Fotboll Herrar

    2. Genoa-logo 
      Genoa
      1 – 0
      (1-0)
      SPAL-logo 
      SPAL
      2022-10-18 18:00 Stadio Luigi Ferraris Genova
    3. Torino-logo 
      Torino
      4 – 0
      (1-0)
      Cittadella-logo 
      Cittadella
      2022-10-18 21:00 Stadio Olimpico Grande Torino Turin
    4. Spezia-logo 
      Spezia
      3 – 1
      (1-0)
      Brescia-logo 
      Brescia
      2022-10-19 15:00 Stadio Alberto Picco La Spezia
    5. Parma-logo 
      Parma
      1 – 0
      (1-0)
      Bari-logo 
      Bari
      2022-10-19 18:00 Stadio Ennio Tardini Parma
    6. Udinese-logo 
      Udinese
      2 – 3
      (0-1)
      Monza-logo 
      Monza
      2022-10-19 21:00 Dacia Arena Udine
    7. Cremonese-logo 
      Cremonese
      4 – 2
      (0-0, 2-2) e förl
      Modena-logo 
      Modena
      2022-10-20 15:00 Stadio Giovanni Zini Cremona
    8. Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      2 – 2
      (1-1, 1-1) 9-8p
      Ascoli-logo 
      Ascoli
      2022-10-20 18:00 Stadio Luigi Ferraris Genova
    9. Bologna-logo 
      Bologna
      1 – 0
      (0-0)
      Cagliari-logo 
      Cagliari
      2022-10-20 21:00 Stadio Renato Dall’Ara Bologna
    1. Eliteserien-logo 

      Eliteserien

      Fotboll Herrar

    2. Vålerenga Fotball-logo 
      Vålerenga Fotball
      1 – 2
      (1-0)
      Molde FK-logo 
      Molde FK
      2022-11-13 17:00 Intility Arena Oslo
    3. Kristiansund BK-logo 
      Kristiansund BK
      1 – 1
      (1-1)
      FK Jerv-logo 
      FK Jerv
      2022-11-13 17:00 Kristiansund stadion Kristiansund
    4. Strømsgodset IF-logo 
      Strømsgodset IF
      2 – 4
      (1-1)
      FK Bodø/Glimt-logo 
      FK Bodø/Glimt
      2022-11-13 17:00 Marienlyst Stadion Drammen
    5. Sandefjord Fotball-logo 
      Sandefjord Fotball
      2 – 2
      (0-2)
      FK Haugesund-logo 
      FK Haugesund
      2022-11-13 17:00 Release Arena Sandefjord
    6. Tromsø IL-logo 
      Tromsø IL
      2 – 2
      (1-2)
      Aalesunds FK-logo 
      Aalesunds FK
      2022-11-13 17:00 Alfheim Stadion Tromsø
    7. Viking FK-logo 
      Viking FK
      1 – 1
      (1-0)
      Odds BK-logo 
      Odds BK
      2022-11-13 17:00 SR-Bank Arena Stavanger
    8. Lillestrøm SK-logo 
      Lillestrøm SK
      3 – 1
      (1-1)
      HamKam Fotball-logo 
      HamKam Fotball
      2022-11-13 17:00 Åråsen Lillestrøm
    9. Rosenborg BK-logo 
      Rosenborg BK
      2 – 3
      (1-2)
      Sarpsborg 08-logo 
      Sarpsborg 08
      2022-11-13 17:00 Lerkendal Stadion Trondheim
    1. Elitettan-logo 

      Elitettan

      Fotboll Damer

    2. Rävåsens IK Karlskoga-logo 
      Rävåsens IK Karlskoga
      2 – 1
      (2-0)
      Sundsvalls DFF-logo 
      Sundsvalls DFF
      2022-11-05 12:30 Karlskoga
    3. Mallbackens IF Sunne-logo 
      Mallbackens IF Sunne
      1 – 1
      (1-0)
      Jitex Mölndal BK-logo 
      Jitex Mölndal BK
      2022-11-05 12:30 Strandvallen Lysvik
    4. Lidköpings FK-logo 
      Lidköpings FK
      1 – 2
      (0-0)
      IFK Norrköping DFK-logo 
      IFK Norrköping DFK
      2022-11-05 12:30 Lidköping
    5. Gamla Upsala SK-logo 
      Gamla Upsala SK
      2 – 0
      (1-0)
      Ifö Bromölla IF-logo 
      Ifö Bromölla IF
      2022-11-05 12:30 Uppsala
    6. Bergdalens IK-logo 
      Bergdalens IK
      2 – 3
      (0-3)
      IK Uppsala Fotboll-logo 
      IK Uppsala Fotboll
      2022-11-05 12:30 Borås
    7. Alingsås FC-logo 
      Alingsås FC
      6 – 4
      (4-1)
      Älvsjö AIK FF-logo 
      Älvsjö AIK FF
      2022-11-05 12:30 Alingsås
    8. Team TG FF-logo 
      Team TG FF
      2 – 3
      (2-1)
      Växjö DFF-logo 
      Växjö DFF
      2022-11-05 12:30 Umeå
    1. EM-kval

      Handboll Herrar

    2. Estland-logo 
      Estland
      25 – 37
      (13-20)
      Island-logo 
      Island
      2022-10-15 18:10 Tallinn
    3. Belgien-logo 
      Belgien
      27 – 30
      (13-15)
      Kroatien-logo 
      Kroatien
      2022-10-16 13:45 Hasselt
    4. Litauen-logo 
      Litauen
      26 – 27
      (11-17)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      2022-10-16 13:45 Klaipeda
    5. Israel-logo 
      Israel
      19 – 29
      (10-16)
      Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      2022-10-16 14:00 Tel Aviv
    6. Lettland-logo 
      Lettland
      19 – 37
      (9-13)
      Polen-logo 
      Polen
      2022-10-16 14:10 Valmiera
    7. Finland-logo 
      Finland
      22 – 35
      (14-19)
      Norge-logo 
      Norge
      2022-10-16 15:00 Vantaa
    8. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      21 – 32
      (5-14)
      Portugal-logo 
      Portugal
      2022-10-16 16:00 Luxemburg
    9. Turkiet-logo 
      Turkiet
      27 – 36
      (8-17)
      Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      2022-10-16 16:00 Van
    10. Georgien-logo 
      Georgien
      24 – 41
      (11-18)
      Ungern-logo 
      Ungern
      2022-10-16 16:00 Tbilisi
    11. Rumänien-logo 
      Rumänien
      34 – 26
      (18-14)
      Ukraina-logo 
      Ukraina
      2022-10-16 16:30 Bukarest
    12. Grekland-logo 
      Grekland
      32 – 28
      (15-12)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2022-10-16 17:00 Chalkida
    13. Slovakien-logo 
      Slovakien
      21 – 27
      (12-16)
      Serbien-logo 
      Serbien
      2022-10-16 18:00 Prešov
    14. Italien-logo 
      Italien
      29 – 40
      (13-19)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-10-16 18:00 Pescara
    15. Färoarna-logo 
      Färoarna
      28 – 30
      (14-14)
      Österrike-logo 
      Österrike
      2022-10-16 19:00 Tórshavn
    16. Kosovo-logo 
      Kosovo
      24 – 29
      (12-14)
      Slovenien-logo 
      Slovenien
      2022-10-16 19:30 Pristina
    17. Bosnien-Hercegovina-logo 
      Bosnien-Hercegovina
      25 – 36
      (11-21)
      Montenegro-logo 
      Montenegro
      2022-10-16 20:00 Sarajevo
    1. EM-kval

      Basket Damer

    2. Sverige-logo 
      Sverige
      68 – 75
      (14-14, 16-13, 15-28, 23-20)
      Israel-logo 
      Israel
      2022-11-24 19:05 Uppsala
    3. Lettland-logo 
      Lettland
      79 – 73
      (19-21, 15-16, 24-24, 21-12)
      Israel-logo 
      Israel
      2022-11-27 14:00 Riga
    1. Engelska Ligacupen-logo 

      Engelska Ligacupen

      Fotboll Herrar

    2. Leicester City-logo 
      Leicester City
      3 – 0
      (1-0)
      Newport County-logo 
      Newport County
      2022-11-08 20:45 King Power Stadium Leicester
    3. Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      4 – 1
      (1-0)
      Everton-logo 
      Everton
      2022-11-08 20:45 Vitality Stadium Bournemouth
    4. Burnley-logo 
      Burnley
      3 – 1
      (1-1)
      Crawley Town-logo 
      Crawley Town
      2022-11-08 20:45 Turf Moor Burnley
    5. Bristol City-logo 
      Bristol City
      1 – 3
      (0-2)
      Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      2022-11-08 20:45 Ashton Gate Stadium Bristol
    6. Stevenage-logo 
      Stevenage
      1 – 1
      (1-0, 1-1) 4-5p
      Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      2022-11-08 20:45 The Lamex Stadium Stevenage
    7. Milton Keynes Dons-logo 
      Milton Keynes Dons
      2 – 0
      (1-0)
      Morecambe-logo 
      Morecambe
      2022-11-08 20:45 Stadium MK Milton Keynes
    8. Brentford-logo 
      Brentford
      1 – 1
      (1-0, 1-1) 5-6p
      Gillingham-logo 
      Gillingham
      2022-11-08 21:05 Gtech Community Stadium London
    9. West Ham United-logo 
      West Ham United
      2 – 2
      (1-1, 2-2) 9-10p
      Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      2022-11-09 20:45 London Stadium London
    10. Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      1 – 0
      (0-0)
      Leeds United-logo 
      Leeds United
      2022-11-09 20:45 Molineux Wolverhampton
    11. Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      2 – 0
      (0-0)
      Tottenham Hotspur-logo 
      Tottenham Hotspur
      2022-11-09 20:45 City Ground Nottingham
    12. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      0 – 0
      (0-0, 0-0) 3-2p
      Crystal Palace-logo 
      Crystal Palace
      2022-11-09 20:45 St James’ Park Newcastle
    13. Southampton-logo 
      Southampton
      1 – 1
      (1-1, 1-1) 6-5p
      Sheffield Wednesday-logo 
      Sheffield Wednesday
      2022-11-09 20:45 St. Mary’s Stadium Southampton
    14. Arsenal-logo 
      Arsenal
      1 – 3
      (1-1)
      Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      2022-11-09 20:45 Emirates Stadium London
    15. Liverpool-logo 
      Liverpool
      0 – 0
      (0-0, 0-0) 3-2p
      Derby County-logo 
      Derby County
      2022-11-09 21:00 Anfield Liverpool
    16. Manchester City-logo 
      Manchester City
      2 – 0
      (0-0)
      Chelsea-logo 
      Chelsea
      2022-11-09 21:00 Etihad Stadium Manchester
    17. Manchester United-logo 
      Manchester United
      4 – 2
      (0-0)
      Aston Villa-logo 
      Aston Villa
      2022-11-10 21:00 Old Trafford Manchester
    1. Ettan-logo 

      Ettan

      Fotboll Herrar

    2. Ängelholms FF-logo 
      Ängelholms FF
      3 – 1
      (2-0)
      Ljungskile SK-logo 
      Ljungskile SK
      2022-11-05 15:00 Ängelholms IP Ängelholm
    3. GAIS-logo 
      GAIS
      4 – 0
      (1-0)
      IFK Malmö-logo 
      IFK Malmö
      2022-11-05 15:00 Gamla Ullevi Göteborg
    4. Lindome GIF-logo 
      Lindome GIF
      2 – 4
      (0-2)
      Tvååkers IF-logo 
      Tvååkers IF
      2022-11-05 15:00 Lindome
    5. IK Oddevold-logo 
      IK Oddevold
      1 – 0
      (1-0)
      Vänersborgs IF-logo 
      Vänersborgs IF
      2022-11-05 15:00 Rimnersvallen Uddevalla
    6. BK Olympic-logo 
      BK Olympic
      4 – 3
      (1-1)
      Qviding FIF-logo 
      Qviding FIF
      2022-11-05 15:00 Malmö
    7. Oskarshamns AIK-logo 
      Oskarshamns AIK
      0 – 2
      (0-1)
      FC Trollhättan-logo 
      FC Trollhättan
      2022-11-05 15:00 Oskarshamn Arena Oskarshamn
    8. Falkenbergs FF-logo 
      Falkenbergs FF
      5 – 0
      (2-0)
      Lunds BK-logo 
      Lunds BK
      2022-11-05 15:00 Falcon Alkoholfri Arena Falkenberg
    9. Åtvidabergs FF-logo 
      Åtvidabergs FF
      0 – 2
      (0-0)
      Torns IF-logo 
      Torns IF
      2022-11-05 15:00 Kopparvallen Åtvidaberg
    10. Örebro Syrianska IF-logo 
      Örebro Syrianska IF
      1 – 1
      (1-1)
      Umeå FC-logo 
      Umeå FC
      2022-11-06 15:00 Örebro
    11. Täby FK-logo 
      Täby FK
      3 – 0
      (3-0)
      IFK Haninge-logo 
      IFK Haninge
      2022-11-06 15:00 Täby
    12. Team TG FF-logo 
      Team TG FF
      0 – 2
      (0-2)
      FC Stockholm Internazionale-logo 
      FC Stockholm Internazionale
      2022-11-06 15:00 Umeå
    13. Sandvikens IF-logo 
      Sandvikens IF
      3 – 1
      (2-0)
      BK Forward-logo 
      BK Forward
      2022-11-06 15:00 Jernvallen Sandviken
    14. Piteå IF-logo 
      Piteå IF
      3 – 6
      (2-3)
      Motala AIF FK-logo 
      Motala AIF FK
      2022-11-06 15:00 LF Arena Piteå
    15. IF Sylvia-logo 
      IF Sylvia
      1 – 3
      (1-2)
      Sollentuna FK-logo 
      Sollentuna FK
      2022-11-06 15:00 Platinumcars Arena Norrköping
    16. IF Karlstad Fotboll-logo 
      IF Karlstad Fotboll
      1 – 4
      (0-2)
      Hammarby TFF-logo 
      Hammarby TFF
      2022-11-06 15:00 Karlstad
    17. Gefle IF-logo 
      Gefle IF
      1 – 1
      (1-0)
      Vasalunds IF-logo 
      Vasalunds IF
      2022-11-06 15:00 Gavlevallen Gävle
    1. Europamästerskapet

      Handboll Damer

    2. Ungern-logo 
      Ungern
      29 – 25
      (14-13)
      Slovenien-logo 
      Slovenien
      2022-11-16 15:30 Ljubljana
    3. Rumänien-logo 
      Rumänien
      28 – 32
      (14-16)
      Tyskland-logo 
      Tyskland
      2022-11-16 15:30 Skopje
    4. Kroatien-logo 
      Kroatien
      27 – 31
      (11-17)
      Sverige-logo 
      Sverige
      2022-11-16 18:00 Ljubljana
    5. Frankrike-logo 
      Frankrike
      36 – 23
      (17-9)
      Spanien-logo 
      Spanien
      2022-11-16 20:30 Skopje
    6. Sverige-logo 
      Sverige
      37 – 32
      (21-16)
      Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2022-11-18 15:00 Ljubljana
    7. Montenegro-logo 
      Montenegro
      27 – 25
      (13-12, 22-22, 5-3)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-11-20 17:45 Ljubljana
    8. Danmark-logo 
      Danmark
      25 – 27
      (15-12)
      Norge-logo 
      Norge
      2022-11-20 20:30 Ljubljana
    1. Handbollsligan-logo 

      Handbollsligan

      Handboll Herrar

    2. IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      37 – 28
      (18-15)
      Eskilstuna Guif IF-logo 
      Eskilstuna Guif IF
      2022-11-27 16:00 Partille
    3. Hammarby IF HF-logo 
      Hammarby IF HF
      24 – 28
      (11-11)
      IF Hallby HK-logo 
      IF Hallby HK
      2022-11-27 16:00 Stockholm
    4. Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      26 – 33
      (13-18)
      IFK Kristianstad-logo 
      IFK Kristianstad
      2022-11-28 19:00 Lund
    5. OV Helsingborg HK-logo 
      OV Helsingborg HK
      30 – 23
      (14-11)
      IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      2022-11-28 19:00 Helsingborg
    6. Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      28 – 33
      (15-17)
      Alingsås HK-logo 
      Alingsås HK
      2022-11-29 19:00 Göteborg
    7. Ystads IF HF-logo 
      Ystads IF HF
      29 – 29
      (18-15)
      HK Aranäs-logo 
      HK Aranäs
      2022-12-01 19:00 Ystad
    8. HK Malmö-logo 
      HK Malmö
      24 – 22
      (11-10)
      Redbergslids IK-logo 
      Redbergslids IK
      2022-12-02 19:00 Malmö
    1. HockeyAllsvenskan-logo 

      HockeyAllsvenskan

      Ishockey Herrar

    2. IF Björklöven-logo 
      IF Björklöven
      2 – 0
      (0-0, 0-0, 2-0)
      Västerviks IK-logo 
      Västerviks IK
      2022-12-02 19:00 Winpos Arena Umeå
    3. Västerås IK-logo 
      Västerås IK
      6 – 4
      (3-2, 2-0, 1-2)
      AIK-logo 
      AIK
      2022-12-02 19:00 ABB Arena Nord Västerås
    4. Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      4 – 0
      (2-0, 1-0, 1-0)
      BIK Karlskoga-logo 
      BIK Karlskoga
      2022-12-02 19:00 Upplands Bilforum Arena Uppsala
    5. Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      2 – 1
      (1-0, 1-1, 0-0)
      Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      2022-12-02 19:00 Hovet Stockholm
    6. Södertälje SK-logo 
      Södertälje SK
      4 – 0
      (2-0, 1-0, 1-0)
      Östersunds IK-logo 
      Östersunds IK
      2022-12-02 19:00 Scaniarinken Södertälje
    7. HC Vita Hästen-logo 
      HC Vita Hästen
      4 – 1
      (1-0, 2-0, 1-1)
      Mora IK-logo 
      Mora IK
      2022-12-02 19:00 Himmelstalundshallen Norrköping
    8. Kristianstads IK-logo 
      Kristianstads IK
      1 – 3
      (1-0, 0-2, 0-1)
      MoDo Hockey-logo 
      MoDo Hockey
      2022-12-02 19:00 Kristianstads Ishall Kristianstad
    1. Kval till Allsvenskan-logo 

      Kval till Allsvenskan

      Fotboll Herrar

    2. Varbergs BoIS FC-logo 
      Varbergs BoIS FC
      2 – 1
      (1-0)
      Östers IF-logo 
      Östers IF
      2022-11-13 15:00 Varberg Energi Arena Varberg
    1. La Liga-logo 

      La Liga

      Fotboll Herrar

    2. Elche CF-logo 
      Elche CF
      1 – 2
      (1-1)
      Girona FC-logo 
      Girona FC
      2022-11-08 19:00 Estadio Martínez Valero Elche
    3. Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      3 – 0
      (1-0)
      Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      2022-11-08 20:00 San Mamés Bilbao
    4. CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      1 – 2
      (1-0)
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      2022-11-08 21:30 Estadio El Sadar Pamplona
    5. Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      1 – 2
      (1-2)
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      2022-11-09 19:00 Estadio Ramón Sánchez Pizjuan Sevilla
    6. UD Almería-logo 
      UD Almería
      1 – 0
      (1-0)
      Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      2022-11-09 19:00 Power Horse Stadium Almería
    7. RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      0 – 1
      (0-0)
      Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2022-11-09 20:00 RCDE Stadium Cornellà de Llobregat
    8. RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      1 – 0
      (1-0)
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2022-11-09 21:30 Visit Mallorca Estadi Palma de Mallorca
    9. Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      0 – 0
      (0-0)
      RC Celta-logo 
      RC Celta
      2022-11-10 19:00 Vallecas Madrid
    10. Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      3 – 0
      (0-0)
      Real Betis-logo 
      Real Betis
      2022-11-10 20:00 Estadio de Mestalla Valencia
    11. Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      2 – 1
      (1-0)
      Cádiz CF-logo 
      Cádiz CF
      2022-11-10 21:30 Bernabéu Madrid
    1. Landskamp

      Handboll Damer

    2. Sverige-logo 
      Sverige
      33 – 30
      (15-14)
      Brasilien-logo 
      Brasilien
      2022-10-01 16:00 Eskilstuna
    1. Liga Portugal Bwin

      Fotboll Herrar

    2. FC Arouca-logo 
      FC Arouca
      0 – 1
      (0-0)
      Rio Ave FC-logo 
      Rio Ave FC
      2022-11-12 19:00 Estádio Municipal de Arouca Arouca
    3. Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      1 – 4
      (0-1)
      FC Porto-logo 
      FC Porto
      2022-11-12 21:30 Estádio do Bessa Século XXI Porto
    4. Vitória Guimarães-logo 
      Vitória Guimarães
      1 – 0
      (0-0)
      CS Marítimo-logo 
      CS Marítimo
      2022-11-13 16:30 Estádio D. Afonso Henriques Guimarães
    5. FC Paços de Ferreira-logo 
      FC Paços de Ferreira
      0 – 2
      (0-0)
      FC Vizela-logo 
      FC Vizela
      2022-11-13 16:30 Estádio Capital do Móvel Paços de Ferreira
    6. Benfica-logo 
      Benfica
      3 – 1
      (2-1)
      Gil Vicente FC-logo 
      Gil Vicente FC
      2022-11-13 19:00 Estádio da Luz Lissabon
    7. Casa Pia AC-logo 
      Casa Pia AC
      1 – 2
      (1-0)

      GD Chaves
      2022-11-13 19:00 Estádio Nacional Oeiras
    8. Portimonense-logo 
      Portimonense
      1 – 2
      (1-0)
      SC Braga-logo 
      SC Braga
      2022-11-13 19:00 Estádio Municipal de Portimão Portimão

    9. FC Famalicão
      1 – 2
      (0-2)
      Sporting CP-logo 
      Sporting CP
      2022-11-13 21:30 Estádio Municipal 22 de Junho Vila Nova de Famalicão
    10. Santa Clara-logo 
      Santa Clara
      3 – 1
      (2-1)
      Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      2022-11-14 21:15 Estádio de Sâo Miguel Ponta Delgada
    1. NHL-logo 

      NHL

      Ishockey Herrar

    2. Detroit Red Wings-logo 
      Detroit Red Wings
      4 – 5
      (1-2, 0-2, 3-0, 0-0, 0-1)
      Buffalo Sabres-logo 
      Buffalo Sabres
      2022-12-01 01:00 Little Caesars Arena Detroit, MI
    3. Toronto Maple Leafs-logo 
      Toronto Maple Leafs
      3 – 1
      (0-0, 1-1, 2-0)
      San Jose Sharks-logo 
      San Jose Sharks
      2022-12-01 01:00 Scotiabank Arena Toronto
    4. Chicago Blackhawks-logo 
      Chicago Blackhawks
      4 – 5
      (0-0, 1-2, 3-3)
      Edmonton Oilers-logo 
      Edmonton Oilers
      2022-12-01 03:30 United Center Chicago, IL
    5. Buffalo Sabres-logo 
      Buffalo Sabres
      4 – 6
      (2-1, 1-4, 1-1)
      Colorado Avalanche-logo 
      Colorado Avalanche
      2022-12-02 01:00 KeyBank Center Buffalo, NY
    6. New Jersey Devils-logo 
      New Jersey Devils
      3 – 4
      (0-2, 3-0, 0-1, 0-1)
      Nashville Predators-logo 
      Nashville Predators
      2022-12-02 01:00 Prudential Center Newark, NJ
    7. Philadelphia Flyers-logo 
      Philadelphia Flyers
      1 – 4
      (0-1, 0-2, 1-1)
      Tampa Bay Lightning-logo 
      Tampa Bay Lightning
      2022-12-02 01:00 Wells Fargo Center Philadelphia, PA
    8. Pittsburgh Penguins-logo 
      Pittsburgh Penguins
      4 – 3
      (0-2, 2-0, 2-1)
      Vegas Golden Knights-logo 
      Vegas Golden Knights
      2022-12-02 01:00 PPG Paints Arena Pittsburgh, PA
    9. St. Louis Blues-logo 
      St. Louis Blues
      4 – 6
      (1-0, 2-3, 1-3)
      Carolina Hurricanes-logo 
      Carolina Hurricanes
      2022-12-02 02:00 Enterprise Center St. Louis, MO
    10. Minnesota Wild-logo 
      Minnesota Wild
      5 – 3
      (0-1, 3-1, 2-1)
      Edmonton Oilers-logo 
      Edmonton Oilers
      2022-12-02 02:00 Xcel Energy Center Saint Paul, MN
    11. Dallas Stars-logo 
      Dallas Stars
      5 – 0
      (1-0, 2-0, 2-0)
      Anaheim Ducks-logo 
      Anaheim Ducks
      2022-12-02 02:30 American Airlines Center Dallas, TX
    12. Calgary Flames-logo 
      Calgary Flames
      1 – 2
      (0-1, 1-0, 0-1)
      Montreal Canadiens-logo 
      Montreal Canadiens
      2022-12-02 03:00 Scotiabank Saddledome Calgary
    13. Vancouver Canucks-logo 
      Vancouver Canucks
      1 – 5
      (0-3, 1-1, 0-1)
      Florida Panthers-logo 
      Florida Panthers
      2022-12-02 04:00 Rogers Arena Vancouver
    14. Seattle Kraken-logo 
      Seattle Kraken
      3 – 2
      (0-2, 1-0, 1-0, 1-0)
      Washington Capitals-logo 
      Washington Capitals
      2022-12-02 04:00 Climate Pledge Arena Seattle, WA
    15. Los Angeles Kings-logo 
      Los Angeles Kings
      5 – 3
      (1-1, 2-2, 2-0)
      Arizona Coyotes-logo 
      Arizona Coyotes
      2022-12-02 04:30 Crypto.com Arena Los Angeles
    16. New York Rangers-logo 
      New York Rangers
      2 – 3
      (1-0, 0-1, 1-1, 0-1)
      Ottawa Senators-logo 
      Ottawa Senators
      2022-12-03 01:00 Madison Square Garden New York, NY
    17. New York Islanders-logo 
      New York Islanders
      1 – 4
      (0-1, 0-1, 1-2)
      Nashville Predators-logo 
      Nashville Predators
      2022-12-03 01:30 UBS Arena Elmont, NY
    18. Winnipeg Jets-logo 
      Winnipeg Jets
      1 – 4
      (0-2, 0-2, 1-0)
      Columbus Blue Jackets-logo 
      Columbus Blue Jackets
      2022-12-03 02:00 Canada Life Centre Winnipeg
    1. NordicBet LIGA

      Fotboll Herrar


    2. Hobro IK
      0 – 1
      (0-1)

      Köge
      2022-11-04 19:00 DS Arena Hobro

    3. Vejle BK
      2 – 3
      (1-0)

      Hillerød Fodbold
      2022-11-06 15:00 Vejle Stadion Vejle

    4. Nykøbing FC
      1 – 1
      (0-0)

      Næstved BK
      2022-11-12 15:00 Lollands Bank Park Nykøbing Falster

    5. Fremad Amager
      2 – 3
      (1-2)

      Vendsyssel FF
      2022-11-12 17:00 Sundby Idrætspark Köpenhamn

    6. FC Fredericia
      4 – 1
      (2-1)

      FC Helsingør
      2022-11-13 14:00 Monjasa Park Fredericia

    7. Köge
      1 – 3
      (0-0)

      Hvidovre IF
      2022-11-13 15:00 Capelli Sport Stadion Køge

    8. SønderjyskE
      0 – 1
      (0-0)

      Vejle BK
      2022-11-14 19:00 Sydbank Park Haderslev
    1. OBOS Damallsvenskan-logo 

      OBOS Damallsvenskan

      Fotboll Damer

    2. Vittsjö GIK-logo 
      Vittsjö GIK
      1 – 2
      (0-0)
      Hammarby IF-logo 
      Hammarby IF
      2022-11-05 12:00 Vittsjö IP Vittsjö
    3. Kristianstads DFF-logo 
      Kristianstads DFF
      4 – 1
      (3-1)
      Umeå IK-logo 
      Umeå IK
      2022-11-05 12:00 Kristianstads Fotbollsarena Kristianstad
    4. KIF Örebro DFF-logo 
      KIF Örebro DFF
      0 – 0
      (0-0)
      Linköpings FC-logo 
      Linköpings FC
      2022-11-05 12:00 Behrn Arena Örebro
    5. IF Brommapojkarna-logo 
      IF Brommapojkarna
      0 – 3
      (0-0)
      FC Rosengård-logo 
      FC Rosengård
      2022-11-05 12:00 Grimsta IP Stockholm
    6. Eskilstuna United-logo 
      Eskilstuna United
      1 – 3
      (0-1)
      Piteå IF-logo 
      Piteå IF
      2022-11-05 12:00 Tunavallen Eskilstuna
    7. Djurgårdens IF FF-logo 
      Djurgårdens IF FF
      1 – 3
      (1-0)
      BK Häcken FF-logo 
      BK Häcken FF
      2022-11-05 12:00 Stockholms Stadion Stockholm
    8. AIK-logo 
      AIK
      1 – 2
      (1-2)
      IFK Kalmar-logo 
      IFK Kalmar
      2022-11-05 12:00 Skytteholms IP Solna
    1. Premier League-logo 

      Premier League

      Fotboll Herrar

    2. Manchester City-logo 
      Manchester City
      1 – 2
      (1-1)
      Brentford-logo 
      Brentford
      2022-11-12 13:30 Etihad Stadium Manchester
    3. Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      3 – 0
      (2-0)
      Everton-logo 
      Everton
      2022-11-12 16:00 Vitality Stadium Bournemouth
    4. Liverpool-logo 
      Liverpool
      3 – 1
      (3-1)
      Southampton-logo 
      Southampton
      2022-11-12 16:00 Anfield Liverpool
    5. Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      1 – 0
      (0-0)
      Crystal Palace-logo 
      Crystal Palace
      2022-11-12 16:00 City Ground Nottingham
    6. Tottenham Hotspur-logo 
      Tottenham Hotspur
      4 – 3
      (1-2)
      Leeds United-logo 
      Leeds United
      2022-11-12 16:00 Tottenham Hotspur Stadium London
    7. West Ham United-logo 
      West Ham United
      0 – 2
      (0-1)
      Leicester City-logo 
      Leicester City
      2022-11-12 16:00 London Stadium London
    8. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      1 – 0
      (0-0)
      Chelsea-logo 
      Chelsea
      2022-11-12 18:30 St James’ Park Newcastle
    9. Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      0 – 2
      (0-0)
      Arsenal-logo 
      Arsenal
      2022-11-12 20:45 Molineux Wolverhampton
    10. Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      1 – 2
      (1-1)
      Aston Villa-logo 
      Aston Villa
      2022-11-13 15:00 Amex Stadium Brighton
    11. Fulham-logo 
      Fulham
      1 – 2
      (0-1)
      Manchester United-logo 
      Manchester United
      2022-11-13 17:30 Craven Cottage London
    1. SBL Herr-logo 

      SBL Herr

      Basket Herrar

    2. Fryshuset Basket-logo 
      Fryshuset Basket
      74 – 76
      (17-25, 21-19, 16-17, 20-15)
      Uppsala Basket-logo 
      Uppsala Basket
      2022-11-29 19:04 Stockholm
    3. Södertälje BBK-logo 
      Södertälje BBK
      107 – 82
      (31-20, 25-21, 15-24, 36-17)
      Nässjö Basket-logo 
      Nässjö Basket
      2022-12-01 19:04 Södertälje
    4. Borås Basket-logo 
      Borås Basket
      91 – 74
      (19-19, 24-20, 23-19, 25-16)
      BC Luleå-logo 
      BC Luleå
      2022-12-01 19:04 Borås
    5. Köping Stars-logo 
      Köping Stars
      65 – 87
      (22-24, 16-22, 14-19, 13-22)
      Norrköping Dolphins-logo 
      Norrköping Dolphins
      2022-12-02 19:04 Köping

    6. Kalmar Saints
      76 – 91
      (16-20, 21-13, 26-25, 13-33)
      Umeå BSKT-logo 
      Umeå BSKT
      2022-12-02 19:04 Kalmar
    7. Uppsala Basket-logo 
      Uppsala Basket
      83 – 89
      (24-24, 18-19, 23-20, 18-26)
      Jämtland Basket-logo 
      Jämtland Basket
      2022-12-02 19:04 Uppsala
    1. Serie A

      Fotboll Herrar

    2. Empoli-logo 
      Empoli
      2 – 0
      (0-0)
      Cremonese-logo 
      Cremonese
      2022-11-11 20:45 Stadio Carlo Castellani Empoli
    3. Napoli-logo 
      Napoli
      3 – 2
      (2-0)
      Udinese-logo 
      Udinese
      2022-11-12 15:00 Stadio Diego Armando Maradona Neapel
    4. Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      0 – 2
      (0-1)
      Lecce-logo 
      Lecce
      2022-11-12 18:00 Stadio Luigi Ferraris Genova
    5. Bologna-logo 
      Bologna
      3 – 0
      (1-0)
      Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      2022-11-12 20:45 Stadio Renato Dall’Ara Bologna
    6. Atalanta-logo 
      Atalanta
      2 – 3
      (1-1)
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      2022-11-13 12:30 Gewiss Stadium Bergamo
    7. AS Roma-logo 
      AS Roma
      1 – 1
      (0-0)
      Torino-logo 
      Torino
      2022-11-13 15:00 Stadio Olimpico Rom
    8. Monza-logo 
      Monza
      3 – 0
      (2-0)
      Salernitana-logo 
      Salernitana
      2022-11-13 15:00 U-Power Stadium Monza
    9. Hellas Verona-logo 
      Hellas Verona
      1 – 2
      (1-0)
      Spezia-logo 
      Spezia
      2022-11-13 15:00 Stadio Marc Antonio Bentegodi Verona
    10. AC Milan-logo 
      AC Milan
      2 – 1
      (1-1)
      Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2022-11-13 18:00 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    11. Juventus-logo 
      Juventus
      3 – 0
      (1-0)
      SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2022-11-13 20:45 Allianz Stadium Turin
    1. Serie A Femminile TIM

      Fotboll Damer

    2. AS Roma-logo 
      AS Roma
      2 – 0
      (1-0)
      Pomigliano-logo 
      Pomigliano
      2022-11-26 12:30 Rom
    3. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      1 – 6
      (0-4)
      AC Milan-logo 
      AC Milan
      2022-11-26 14:30 Firenze
    4. Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      0 – 2
      (0-1)
      Sassuolo-logo 
      Sassuolo
      2022-11-27 12:30 Genova
    5. Juventus-logo 
      Juventus
      1 – 1
      (1-0)

      Como
      2022-11-27 14:30 Juventus Training Center Vinovo

    6. Parma
      2 – 2
      (1-0)
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      2022-11-28 19:00 Parma
    7. Pomigliano-logo 
      Pomigliano
      1 – 0
      (0-0, 1-0)
      Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      2022-12-03 12:30 Pomigliano d’Arco
    8. Internazionale-logo 
      Internazionale
      0 – 2
      (0-0, 0-2)
      Juventus-logo 
      Juventus
      2022-12-03 14:30 Milano
    1. Serie BKT

      Fotboll Herrar

    2. Parma-logo 
      Parma
      1 – 2
      (0-2)
      Modena-logo 
      Modena
      2022-11-26 15:00 Stadio Ennio Tardini Parma
    3. Pisa-logo 
      Pisa
      3 – 1
      (3-1)
      Ternana-logo 
      Ternana
      2022-11-26 18:00 Stadio Arena Garibaldi Pisa
    4. Reggina-logo 
      Reggina
      2 – 2
      (2-0)
      Benevento-logo 
      Benevento
      2022-11-27 12:30 Stadio Oreste Granillo Reggio Calabria
    5. Cittadella-logo 
      Cittadella
      1 – 1
      (1-0)
      Cosenza-logo 
      Cosenza
      2022-11-27 15:00 Stadio Piercesare Tombolato Cittadella
    6. Como-logo 
      Como
      1 – 1
      (1-0)
      Bari-logo 
      Bari
      2022-11-27 15:00 Giuseppe Sinigaglia Como
    7. Frosinone-logo 
      Frosinone
      2 – 2
      (1-1)
      Cagliari-logo 
      Cagliari
      2022-11-27 15:00 Stadio Benito Stirpe Frosinone
    8. Perugia-logo 
      Perugia
      1 – 0
      (0-0)
      Genoa-logo 
      Genoa
      2022-11-27 15:00 Stadio Renato Curi Perugia
    9. FC Südtirol-logo 
      FC Südtirol
      2 – 2
      (0-1)
      Ascoli-logo 
      Ascoli
      2022-11-27 15:00 Stadio Druso Bolzano
    10. Brescia-logo 
      Brescia
      2 – 0
      (2-0)
      SPAL-logo 
      SPAL
      2022-11-27 15:00 Stadio Mario Rigamonti Brescia
    11. Palermo-logo 
      Palermo
      0 – 1
      (0-0)
      Venezia-logo 
      Venezia
      2022-11-27 18:00 Stadio Renzo Barbera Palermo
    12. Venezia-logo 
      Venezia
      2 – 1
      (2-1, 0-0)
      Ternana-logo 
      Ternana
      2022-12-03 14:00 Stadio Pier Luigi Penzo Venezia
    1. SHE-logo 

      SHE

      Handboll Damer

    2. Kungälvs HK-logo 
      Kungälvs HK
      33 – 16
      (16-9)
      BK Heid-logo 
      BK Heid
      2022-11-23 19:00 Kungälv
    3. Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      36 – 20
      (17-11)
      Skara HF-logo 
      Skara HF
      2022-11-24 19:00 Göteborg

    4. IF Hallby HK
      29 – 19
      (12-8)
      Kristianstad HK-logo 
      Kristianstad HK
      2022-11-24 19:00 Jönköping
    5. Skövde HF-logo 
      Skövde HF
      27 – 24
      (13-12)
      VästeråsIrsta HF-logo 
      VästeråsIrsta HF
      2022-11-24 19:00 Skövde
    6. IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      27 – 24
      (11-13)
      Skövde HF-logo 
      Skövde HF
      2022-11-30 19:00 Partille
    7. Kristianstad HK-logo 
      Kristianstad HK
      23 – 28
      (9-17)
      Höörs HK H 65-logo 
      Höörs HK H 65
      2022-11-30 19:00 Kristianstad
    8. Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      37 – 22
      (18-11)
      BK Heid-logo 
      BK Heid
      2022-12-01 19:00 Lund
    9. Skara HF-logo 
      Skara HF
      28 – 34
      (18-18, 10-16)
      Skuru IK-logo 
      Skuru IK
      2022-12-03 14:00 Skara
    1. SHL-logo 

      SHL

      Ishockey Herrar

    2. Skellefteå AIK-logo 
      Skellefteå AIK
      3 – 2
      (0-0, 2-2, 0-0, 0-0, 1-0)
      Luleå HF-logo 
      Luleå HF
      2022-12-01 19:00 Skellefteå Kraft Arena Skellefteå
    3. Timrå IK-logo 
      Timrå IK
      5 – 0
      (2-0, 1-0, 2-0)
      Frölunda HC-logo 
      Frölunda HC
      2022-12-01 19:00 NHC Arena Timrå
    4. Leksands IF-logo 
      Leksands IF
      1 – 2
      (0-2, 0-0, 1-0)
      HV71-logo 
      HV71
      2022-12-01 19:00 Tegera Arena Leksand
    5. Örebro HK-logo 
      Örebro HK
      1 – 5
      (1-3, 0-2, 0-0)
      Växjö Lakers HC-logo 
      Växjö Lakers HC
      2022-12-01 19:00 Behrn Arena Örebro
    6. Linköping HC-logo 
      Linköping HC
      5 – 2
      (0-0, 1-1, 4-1)
      Brynäs IF-logo 
      Brynäs IF
      2022-12-01 19:00 Saab Arena Linköping
    7. IK Oskarshamn-logo 
      IK Oskarshamn
      3 – 2
      (0-1, 0-0, 2-1, 1-0)
      IF Malmö Redhawks-logo 
      IF Malmö Redhawks
      2022-12-01 19:00 Be-Ge Hockey Center Oskarshamn
    8. Rögle BK-logo 
      Rögle BK
      4 – 2
      (2-0, 1-1, 1-1)
      Färjestad BK-logo 
      Färjestad BK
      2022-12-01 19:00 Catena Arena Ängelholm
    1. Sky Bet Championship-logo 

      Sky Bet Championship

      Fotboll Herrar

    2. Birmingham City-logo 
      Birmingham City
      1 – 2
      (0-1)
      Sunderland-logo 
      Sunderland
      2022-11-11 21:00 St. Andrew’s Birmingham
    3. Wigan Athletic-logo 
      Wigan Athletic
      2 – 1
      (0-1)
      Blackpool-logo 
      Blackpool
      2022-11-12 16:00 DW Stadium Wigan
    4. Bristol City-logo 
      Bristol City
      0 – 0
      (0-0)
      Watford-logo 
      Watford
      2022-11-12 16:00 Ashton Gate Stadium Bristol
    5. Preston North End-logo 
      Preston North End
      2 – 4
      (2-2)
      Millwall-logo 
      Millwall
      2022-11-12 16:00 Deepdale Preston
    6. Luton Town-logo 
      Luton Town
      1 – 1
      (0-1)
      Rotherham United-logo 
      Rotherham United
      2022-11-12 16:00 Kenilworth Road Luton
    7. Hull City-logo 
      Hull City
      1 – 2
      (1-1)
      Reading-logo 
      Reading
      2022-11-12 16:00 MKM Stadium Hull
    8. Huddersfield Town-logo 
      Huddersfield Town
      0 – 0
      (0-0)
      Swansea City-logo 
      Swansea City
      2022-11-12 16:00 John Smith’s Stadium Huddersfield
    9. Coventry City-logo 
      Coventry City
      2 – 0
      (1-0)
      Queens Park Rangers-logo 
      Queens Park Rangers
      2022-11-12 16:00 Coventry Building Society Arena Coventry
    10. Cardiff City-logo 
      Cardiff City
      0 – 1
      (0-0)
      Sheffield United-logo 
      Sheffield United
      2022-11-12 16:00 Cardiff City Stadium Cardiff
    11. West Bromwich Albion-logo 
      West Bromwich Albion
      2 – 0
      (1-0)
      Stoke City-logo 
      Stoke City
      2022-11-12 16:00 The Hawthorns West Bromwich
    12. Norwich City-logo 
      Norwich City
      1 – 2
      (1-0)
      Middlesbrough-logo 
      Middlesbrough
      2022-11-12 16:00 Carrow Road Norwich
    13. Burnley-logo 
      Burnley
      3 – 0
      (0-0)
      Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      2022-11-13 13:30 Turf Moor Burnley
    1. Sky Bet League One-logo 

      Sky Bet League One

      Fotboll Herrar

    2. Oxford United-logo 
      Oxford United
      1 – 1
      (1-0)
      Forest Green Rovers-logo 
      Forest Green Rovers
      2022-11-19 16:00 Kassam Stadium Oxford
    3. Cambridge United-logo 
      Cambridge United
      0 – 1
      (0-1)
      Accrington Stanley-logo 
      Accrington Stanley
      2022-11-19 16:00 Abbey Stadium Cambridge
    4. Cheltenham Town-logo 
      Cheltenham Town
      1 – 0
      (1-0)
      Wycombe Wanderers-logo 
      Wycombe Wanderers
      2022-11-19 16:00 Completely-Suzuki Stadium Cheltenham
    5. Bolton Wanderers-logo 
      Bolton Wanderers
      1 – 1
      (0-1)
      Bristol Rovers-logo 
      Bristol Rovers
      2022-12-02 20:45 University of Bolton Stadium Bolton
    6. Plymouth Argyle-logo 
      Plymouth Argyle
      0 – 2
      (0-0)
      Port Vale-logo 
      Port Vale
      2022-12-02 20:45 Home Park Plymouth
    7. Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      0 – 1
      (0-0)
      Cheltenham Town-logo 
      Cheltenham Town
      2022-12-02 20:45 The Valley London
    8. Peterborough United-logo 
      Peterborough United
      1 – 2
      (1-1)
      Barnsley-logo 
      Barnsley
      2022-12-02 20:45 Weston Homes Stadium Peterborough
    9. Morecambe-logo 
      Morecambe
      1 – 1
      (1-1)
      Exeter City-logo 
      Exeter City
      2022-12-02 20:45 Globe Arena Morecambe
    10. Ipswich Town-logo 
      Ipswich Town
      1 – 1
      (1-0)
      Fleetwood Town-logo 
      Fleetwood Town
      2022-12-02 20:45 Portman Road Ipswich
    11. Shrewsbury Town-logo 
      Shrewsbury Town
      2 – 0
      (1-0, 1-0)
      Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      2022-12-03 13:30 Montgomery Waters Meadow Shrewsbury
    12. Milton Keynes Dons-logo 
      Milton Keynes Dons
      1 – 1
      (0-1, 1-0)
      Burton Albion-logo 
      Burton Albion
      2022-12-03 13:30 Stadium MK Milton Keynes
    13. Derby County-logo 
      Derby County
      0 – 0
      (0-0, 0-0)
      Sheffield Wednesday-logo 
      Sheffield Wednesday
      2022-12-03 13:30 Pride Park Derby
    14. Forest Green Rovers-logo 
      Forest Green Rovers
      2 – 1
      (1-0, 1-1)
      Cambridge United-logo 
      Cambridge United
      2022-12-03 14:00 The New Lawn Nailsworth
    1. Sky Bet League Two-logo 

      Sky Bet League Two

      Fotboll Herrar

    2. Stockport County-logo 
      Stockport County
      1 – 2
      (1-1)
      Leyton Orient-logo 
      Leyton Orient
      2022-11-19 16:00 Edgeley Park Stockport
    3. Harrogate Town-logo 
      Harrogate Town
      3 – 0
      (3-0)
      Mansfield Town-logo 
      Mansfield Town
      2022-11-19 16:00 EnviroVent Stadium Harrogate
    4. Colchester United-logo 
      Colchester United
      3 – 0
      (1-0)
      Doncaster Rovers-logo 
      Doncaster Rovers
      2022-11-19 16:00 JobServe Community Stadium Colchester
    5. Bradford City-logo 
      Bradford City
      1 – 3
      (0-2)
      Northampton Town-logo 
      Northampton Town
      2022-11-19 16:00 Utilita Energy Stadium Bradford
    6. Barrow-logo 
      Barrow
      3 – 1
      (3-0)
      Hartlepool United-logo 
      Hartlepool United
      2022-11-19 16:00 Holker Street Barrow-in-Furness
    7. Tranmere Rovers-logo 
      Tranmere Rovers
      0 – 2
      (0-1)
      AFC Wimbledon-logo 
      AFC Wimbledon
      2022-11-19 16:00 Prenton Park Birkenhead
    8. Swindon Town-logo 
      Swindon Town
      0 – 1
      (0-1)
      Crewe Alexandra-logo 
      Crewe Alexandra
      2022-11-19 16:00 Energy Check County Ground Swindon
    9. Sutton United-logo 
      Sutton United
      1 – 0
      (1-0)
      Rochdale-logo 
      Rochdale
      2022-11-19 16:00 Borough Sports Ground Sutton
    10. Crawley Town-logo 
      Crawley Town
      0 – 0
      (0-0)
      Gillingham-logo 
      Gillingham
      2022-11-22 20:45 The Peoples Pension Stadium Crawley
    11. Stevenage-logo 
      Stevenage
      5 – 0
      (1-0)
      Barrow-logo 
      Barrow
      2022-12-02 20:45 The Lamex Stadium Stevenage
    12. Crewe Alexandra-logo 
      Crewe Alexandra
      1 – 2
      (1-0)
      Newport County-logo 
      Newport County
      2022-12-02 20:45 Mornflake Stadium Crewe
    13. Doncaster Rovers-logo 
      Doncaster Rovers
      0 – 2
      (0-0)
      Walsall-logo 
      Walsall
      2022-12-02 20:45 Eco-Power Stadium Doncaster
    14. AFC Wimbledon-logo 
      AFC Wimbledon
      1 – 0
      (0-0, 1-0)
      Grimsby Town-logo 
      Grimsby Town
      2022-12-03 13:30 Plough Lane London
    15. Gillingham-logo 
      Gillingham
      0 – 3
      (0-0, 0-3)
      Salford City-logo 
      Salford City
      2022-12-03 13:30 MEMS Priestfield Stadium Gillingham
    16. Leyton Orient-logo 
      Leyton Orient
      3 – 0
      (2-0, 1-0)
      Bradford City-logo 
      Bradford City
      2022-12-03 13:30 The Breyer Group Stadium London
    17. Carlisle United-logo 
      Carlisle United
      1 – 1
      (1-1, 0-0)
      Sutton United-logo 
      Sutton United
      2022-12-03 14:00 Brunton Park Carlisle
    1. Spor Toto Süper Lig

      Fotboll Herrar

    2. Kasimpasa-logo 
      Kasimpasa
      1 – 1
      (0-0)
      MKE Ankaragücü-logo 
      MKE Ankaragücü
      2022-11-04 18:00 Recep Tayyip Erdogan Stadi Istanbul
    3. Galatasaray-logo 
      Galatasaray
      2 – 1
      (1-1)
      Besiktas-logo 
      Besiktas
      2022-11-05 18:00 Nef Stadyumu Istanbul
    4. Antalyaspor-logo 
      Antalyaspor
      4 – 2
      (3-2)
      Fatih Karagümrük-logo 
      Fatih Karagümrük
      2022-11-06 15:00 Antalya Stadyumu Antalya
    5. Alanyaspor-logo 
      Alanyaspor
      0 – 0
      (0-0)
      Adana Demirspor-logo 
      Adana Demirspor
      2022-11-11 18:00 Bahçesehir Okullari Stadyumu Alanya
    6. MKE Ankaragücü-logo 
      MKE Ankaragücü
      1 – 1
      (0-0)
      Trabzonspor-logo 
      Trabzonspor
      2022-11-11 18:00 Eryaman Stadyumu Ankara
    7. Sivasspor-logo 
      Sivasspor
      2 – 2
      (1-1)
      Ümraniyespor-logo 
      Ümraniyespor
      2022-11-12 12:30 Yeni 4 Eylül Stadi Sivas
    8. Fenerbahçe-logo 
      Fenerbahçe
      1 – 2
      (1-0)
      Giresunspor-logo 
      Giresunspor
      2022-11-12 15:00 Sükrü Saraçoglu Istanbul
    9. Istanbul Basaksehir-logo 
      Istanbul Basaksehir
      0 – 7
      (0-3)
      Galatasaray-logo 
      Galatasaray
      2022-11-12 18:00 Basaksehir Fatih Terim Stadyumu Istanbul
    10. Fatih Karagümrük-logo 
      Fatih Karagümrük
      3 – 3
      (1-2)
      Gaziantep FK-logo 
      Gaziantep FK
      2022-11-13 12:30 Atatürk Olympiyat Istanbul
    11. Istanbulspor-logo 
      Istanbulspor
      0 – 1
      (0-1)
      Hatayspor-logo 
      Hatayspor
      2022-11-13 15:00 Esenyurt Necmi Kadioglu Stadyumu Istanbul
    12. Kayserispor-logo 
      Kayserispor
      1 – 2
      (1-2)
      Konyaspor-logo 
      Konyaspor
      2022-11-13 15:00 Kadir Has Sehir Stadyumu Kayseri
    1. SSL Dam

      Innebandy Damer


    2. IBK Lund Elit
      3 – 2
      (0-0, 0-2, 3-0)

      Karlstad IBF
      2022-11-27 13:00 Lund

    3. Västerås Rönnby IBK
      12 – 3
      (4-0, 6-1, 2-2)

      Endre IF
      2022-11-27 13:00 Västerås

    4. Thorengruppen IBK
      15 – 6
      (2-1, 6-2, 7-3)

      Malmö FBC
      2022-11-27 14:00 Umeå

    5. Nacka IBK
      5 – 8
      (1-3, 3-3, 1-2)

      Pixbo Wallenstam IBK
      2022-11-27 15:00 Nacka

    6. Warberg IC
      7 – 5
      (2-2, 3-2, 2-1)

      IK Sirius FBC
      2022-11-27 16:00 Varberg

    7. IBF Falun
      6 – 5
      (3-1, 2-1, 0-3, 0-0, 1-0)

      Åkersberga IBF
      2022-11-27 18:00 Falun

    8. IK Sirius FBC
      3 – 10
      (0-2, 2-6, 1-2)

      Täby FC IBK
      2022-12-02 18:30 Uppsala

    9. Karlstad IBF
      4 – 10
      (2-4, 0-4, 2-2)

      Åkersberga IBF
      2022-12-03 13:00 Karlstad

    10. Thorengruppen IBK
      10 – 2
      (3-0, 5-0, 2-2)

      FBC Kalmarsund
      2022-12-03 14:00 Umeå
    1. SSL Herr

      Innebandy Herrar


    2. Pixbo Wallenstam IBK
      8 – 7
      (4-3, 1-4, 2-0, 1-0)

      Hagunda IF
      2022-11-26 15:00 Mölnlycke

    3. IBF Falun
      9 – 4
      (1-1, 4-0, 4-3)

      Linköping IBK
      2022-11-26 16:00 Falun

    4. AIK IBF
      8 – 12
      (3-3, 0-5, 5-4)

      Mullsjö AIS
      2022-11-27 13:00 Hovet Stockholm

    5. FC Helsingborg
      8 – 4
      (1-1, 3-1, 4-2)

      Team Thorengruppen SK
      2022-11-27 15:00 Helsingborg

    6. Jönköpings IK
      3 – 10
      (0-1, 0-4, 3-5)

      Växjö IBK
      2022-11-27 16:00 Jönköping

    7. IBK Dalen
      5 – 7
      (0-2, 3-4, 2-1)

      FBC Kalmarsund
      2022-11-27 17:00 Umeå

    8. Gävle GIK
      1 – 9
      (0-3, 0-3, 1-3)

      Storvreta IBK
      2022-11-27 17:00 Gävle
    1. Superettan-logo 

      Superettan

      Fotboll Herrar

    2. Skövde AIK-logo 
      Skövde AIK
      2 – 2
      (0-0)
      Dalkurd FF-logo 
      Dalkurd FF
      2022-11-05 17:00 Södermalms IP Skövde
    3. Östersunds FK-logo 
      Östersunds FK
      1 – 0
      (0-0)
      Norrby IF-logo 
      Norrby IF
      2022-11-05 17:00 Jämtkraft Arena Östersund
    4. Östers IF-logo 
      Östers IF
      0 – 1
      (0-0)
      Trelleborgs FF-logo 
      Trelleborgs FF
      2022-11-05 17:00 Visma Arena Växjö
    5. Landskrona BoIS-logo 
      Landskrona BoIS
      2 – 0
      (1-0)
      Utsiktens BK-logo 
      Utsiktens BK
      2022-11-05 17:00 Landskrona IP Landskrona
    6. Jönköpings Södra IF-logo 
      Jönköpings Södra IF
      1 – 1
      (0-0)
      Örebro SK-logo 
      Örebro SK
      2022-11-05 17:00 Stadsparksvallen Jönköping
    7. IF Brommapojkarna-logo 
      IF Brommapojkarna
      3 – 1
      (1-1)
      Örgryte IS-logo 
      Örgryte IS
      2022-11-05 17:00 Grimsta IP Stockholm
    8. Halmstads BK-logo 
      Halmstads BK
      1 – 0
      (1-0)
      IK Brage-logo 
      IK Brage
      2022-11-05 17:00 Örjans vall Halmstad
    9. Västerås SK-logo 
      Västerås SK
      2 – 0
      (1-0)
      AFC Eskilstuna-logo 
      AFC Eskilstuna
      2022-11-05 17:00 Iver Arena Västerås
    1. Svenska Cupen-logo 

      Svenska Cupen

      Fotboll Damer

    2. Eskilsminne DIF-logo 
      Eskilsminne DIF
      0 – 8
      FC Rosengård-logo 
      FC Rosengård
      2022-09-13 19:00 Helsingborg
    3. FC Rosengård 1917-logo 
      FC Rosengård 1917
      1 – 5
      Kristianstads DFF-logo 
      Kristianstads DFF
      2022-09-13 19:15 Malmö IP Malmö
    4. Team TG FF-logo 
      Team TG FF
      0 – 3
      Piteå IF-logo 
      Piteå IF
      2022-09-14 19:00 Umeå
    5. Sundsvalls DFF-logo 
      Sundsvalls DFF
      0 – 6
      Umeå IK-logo 
      Umeå IK
      2022-09-14 19:00 NP3 Arena Sundsvall
    6. Mallbackens IF Sunne-logo 
      Mallbackens IF Sunne
      1 – 4
      KIF Örebro DFF-logo 
      KIF Örebro DFF
      2022-09-14 19:00 Strandvallen Lysvik
    7. Alingsås FC-logo 
      Alingsås FC
      4 – 1
      Lidköpings FK-logo 
      Lidköpings FK
      2022-09-14 19:00 Alingsås
    8. Jitex Mölndal BK-logo 
      Jitex Mölndal BK
      0 – 3
      BK Häcken FF-logo 
      BK Häcken FF
      2022-09-14 19:00 Åbyvallen Mölndal
    9. Rävåsens IK Karlskoga-logo 
      Rävåsens IK Karlskoga
      0 – 7
      Eskilstuna United-logo 
      Eskilstuna United
      2022-09-14 19:00 Karlskoga
    10. Smedby AIS-logo 
      Smedby AIS
      1 – 3
      Linköpings FC-logo 
      Linköpings FC
      2022-09-14 19:30 Norrköping
    11. Bollstanäs SK-logo 
      Bollstanäs SK
      0 – 3
      IF Brommapojkarna-logo 
      IF Brommapojkarna
      2022-09-14 20:00 Upplands Väsby
    12. Sollentuna FK-logo 
      Sollentuna FK
      1 – 2
      AIK-logo 
      AIK
      2022-09-14 20:00 Sollentuna
    13. Bergdalens IK-logo 
      Bergdalens IK
      0 – 9
      Vittsjö GIK-logo 
      Vittsjö GIK
      2022-09-15 19:00 Borås
    14. IFK Kalmar-logo 
      IFK Kalmar
      0 – 3
      Växjö DFF-logo 
      Växjö DFF
      2022-09-21 18:30 Guldfågeln Arena Kalmar

    15. P18 IK
      0 – 2
      Djurgårdens IF FF-logo 
      Djurgårdens IF FF
      2022-09-21 19:00 Visby
    16. IFK Norrköping DFK-logo 
      IFK Norrköping DFK
      0 – 1
      Hammarby IF-logo 
      Hammarby IF
      2022-09-21 19:00 Norrköping
    1. Toppserien-logo 

      Toppserien

      Fotboll Damer

    2. Stabæk Fotball-logo 
      Stabæk Fotball
      1 – 2
      (1-0)
      Rosenborg BK-logo 
      Rosenborg BK
      2022-10-30 13:00 Nadderud Stadion Bekkestua
    3. SK Brann-logo 
      SK Brann
      1 – 1
      (1-0)
      Vålerenga Fotball-logo 
      Vålerenga Fotball
      2022-10-30 13:00 Stemmemyren Bergen
    1. Torneo Binance

      Fotboll Herrar

    2. Unión-logo 
      Unión
      1 – 4
      (1-2)
      Central Córdoba (SE)-logo 
      Central Córdoba (SE)
      2022-10-22 19:00 Estadio 15 de Abril Santa Fe
    3. Defensa y Justicia-logo 
      Defensa y Justicia
      3 – 1
      (1-0)
      Atlético Tucumán-logo 
      Atlético Tucumán
      2022-10-22 21:30 Estadio Norberto Tomaghello Florencio Varela
    4. San Lorenzo-logo 
      San Lorenzo
      3 – 0
      (2-0)
      Aldosivi-logo 
      Aldosivi
      2022-10-22 21:30 Estádio Pedro Bidegain Buenos Aires
    5. Estudiantes-logo 
      Estudiantes
      2 – 0
      (1-0)
      Godoy Cruz-logo 
      Godoy Cruz
      2022-10-22 21:30 Estadio Jorge Luis Hirschi La Plata
    6. Argentinos Juniors-logo 
      Argentinos Juniors
      2 – 0
      (1-0)
      Vélez Sársfield-logo 
      Vélez Sársfield
      2022-10-23 00:30 Estadio Diego Armando Maradona Buenos Aires
    7. Banfield-logo 
      Banfield
      0 – 0
      (0-0)
      Sarmiento-logo 
      Sarmiento
      2022-10-23 17:00 Estadio Florencio Solá Banfield
    8. Talleres-logo 
      Talleres
      2 – 1
      (1-0)
      Gimnasia La Plata-logo 
      Gimnasia La Plata
      2022-10-23 19:30 Estadio Mario Alberto Kempes Córdoba
    9. Boca Juniors-logo 
      Boca Juniors
      2 – 2
      (1-1)
      Independiente-logo 
      Independiente
      2022-10-23 22:00 La Bombonera Buenos Aires
    10. Patronato-logo 
      Patronato
      3 – 2
      (1-0)
      Huracán-logo 
      Huracán
      2022-10-23 22:00 Estadio Presbítero Bartolomé Grella Paraná
    11. Racing Club-logo 
      Racing Club
      1 – 2
      (0-0)
      River Plate-logo 
      River Plate
      2022-10-23 22:00 Estadio Presidente Perón Avellaneda
    12. Barracas Central-logo 
      Barracas Central
      1 – 1
      (1-0)
      Newell's Old Boys-logo 
      Newell’s Old Boys
      2022-10-24 20:30 Estadio Islas Malvinas Buenos Aires
    13. Rosario Central-logo 
      Rosario Central
      1 – 1
      (0-1)
      Colón-logo 
      Colón
      2022-10-24 21:30 Estadio Gigante de Arroyito Rosario
    14. Tigre-logo 
      Tigre
      1 – 4
      (0-3)
      Arsenal-logo 
      Arsenal
      2022-10-25 01:30 Estadio Don José Dellagiovanna Victoria
    15. Vélez Sársfield-logo 
      Vélez Sársfield
      3 – 1
      (1-1)
      Central Córdoba (SE)-logo 
      Central Córdoba (SE)
      2022-10-26 00:00 Estadio José Amalfitani Buenos Aires
    16. Platense-logo 
      Platense
      1 – 1
      (0-1)
      Lanús-logo 
      Lanús
      2022-10-26 01:00 Estadio Ciudad de Vicente López Vicente López
    1. U21 EM-kval

      Fotboll Herrar

    2. Ukraina U-21-logo 
      Ukraina U-21
      3 – 0
      Slovakien U-21-logo 
      Slovakien U-21
      2022-09-27 17:30 Stadion Miejski w Bielsku-Bialej Bielsko-Biala
    3. Danmark U-21-logo 
      Danmark U-21
      2 – 1
      (2-1) 4-5p
      Kroatien U-21-logo 
      Kroatien U-21
      2022-09-27 18:00 Vejle Stadion (Gml) Vejle
    4. Tjeckien U-21-logo 
      Tjeckien U-21
      0 – 0
      (0-0)
      Island U-21-logo 
      Island U-21
      2022-09-27 18:00 Fotbalový stadion Strelecký ostrov Ceské Budejovice
    5. Israel U-21-logo 
      Israel U-21
      0 – 0
      (0-0) 3-1p
      Irland U-21-logo 
      Irland U-21
      2022-09-27 19:15 Bloomfield Tel Aviv
    1. UEFA Champions League

      Fotboll Herrar

    2. Bayer 04 Leverkusen-logo 
      Bayer 04 Leverkusen
      0 – 0
      (0-0)
      Club Brugge-logo 
      Club Brugge
      2022-11-01 18:45 BayArena Leverkusen
    3. FC Porto-logo 
      FC Porto
      2 – 1
      (2-0)
      Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2022-11-01 18:45 Estádio do Dragão Porto
    4. Rangers-logo 
      Rangers
      1 – 3
      (0-2)
      Ajax-logo 
      Ajax
      2022-11-01 21:00 Ibrox Stadium Glasgow
    5. Liverpool-logo 
      Liverpool
      2 – 0
      (0-0)
      Napoli-logo 
      Napoli
      2022-11-01 21:00 Anfield Liverpool
    6. Viktoria Plzen-logo 
      Viktoria Plzen
      2 – 4
      (0-2)
      FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      2022-11-01 21:00 Doosan Arena Plzen
    7. FC Bayern München-logo 
      FC Bayern München
      2 – 0
      (1-0)
      Internazionale-logo 
      Internazionale
      2022-11-01 21:00 Allianz Arena München
    8. Olympique de Marseille-logo 
      Olympique de Marseille
      1 – 2
      (1-0)
      Tottenham Hotspur-logo 
      Tottenham Hotspur
      2022-11-01 21:00 Orange Vélodrome Marseille
    9. Sporting CP-logo 
      Sporting CP
      1 – 2
      (1-0)
      Eintracht Frankfurt-logo 
      Eintracht Frankfurt
      2022-11-01 21:00 Estádio José Alvalade Lissabon
    10. Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      5 – 1
      (2-0)
      Celtic-logo 
      Celtic
      2022-11-02 18:45 Bernabéu Madrid
    11. Shakhtar Donetsk-logo 
      Shakhtar Donetsk
      0 – 4
      (0-1)
      RB Leipzig-logo 
      RB Leipzig
      2022-11-02 18:45 Wojska Polskiego Warszawa
    12. AC Milan-logo 
      AC Milan
      4 – 0
      (1-0)
      Red Bull Salzburg-logo 
      Red Bull Salzburg
      2022-11-02 21:00 Stadio Giuseppe Meazza Milano
    13. Chelsea-logo 
      Chelsea
      2 – 1
      (2-1)
      Dinamo Zagreb-logo 
      Dinamo Zagreb
      2022-11-02 21:00 Stamford Bridge London
    14. Manchester City-logo 
      Manchester City
      3 – 1
      (0-1)
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      2022-11-02 21:00 Etihad Stadium Manchester
    15. FC Köpenhamn-logo 
      FC Köpenhamn
      1 – 1
      (1-1)
      Borussia Dortmund-logo 
      Borussia Dortmund
      2022-11-02 21:00 Parken Köpenhamn
    16. Maccabi Haifa-logo 
      Maccabi Haifa
      1 – 6
      (1-1)
      Benfica-logo 
      Benfica
      2022-11-02 21:00 Sammy Ofer Stadium Haifa
    17. Juventus-logo 
      Juventus
      1 – 2
      (1-1)
      Paris Saint-Germain-logo 
      Paris Saint-Germain
      2022-11-02 21:00 Allianz Stadium Turin
    1. UEFA Europa Conference League

      Fotboll Herrar

    2. FK RFS-logo 
      FK RFS
      0 – 3
      (0-3)
      Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2022-11-03 16:30 Stadionas Skonto Riga
    3. Istanbul Basaksehir-logo 
      Istanbul Basaksehir
      3 – 1
      (2-0)
      Heart of Midlothian-logo 
      Heart of Midlothian
      2022-11-03 16:30 Basaksehir Fatih Terim Stadyumu Istanbul
    4. Apollon Limassol-logo 
      Apollon Limassol
      1 – 0
      (1-0)
      FC Vaduz-logo 
      FC Vaduz
      2022-11-03 18:45 GSP Stadium Nicosia
    5. AZ-logo 
      AZ
      2 – 1
      (1-1)
      SC Dnipro-1-logo 
      SC Dnipro-1
      2022-11-03 18:45 AFAS Stadion Alkmaar
    6. KAA Gent-logo 
      KAA Gent
      4 – 0
      (0-0)
      Molde FK-logo 
      Molde FK
      2022-11-03 18:45 Ghelamco Arena Gent
    7. Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      1 – 0
      (1-0)
      Shamrock Rovers-logo 
      Shamrock Rovers
      2022-11-03 18:45 Tele2 Arena Stockholm
    8. CFR 1907 Cluj-logo 
      CFR 1907 Cluj
      1 – 0
      (1-0)
      Ballkani-logo 
      Ballkani
      2022-11-03 18:45 Stadionul Dr. Constantin Radulescu Cluj-Napoca
    9. Slavia Prag-logo 
      Slavia Prag
      1 – 1
      (0-1)
      Sivasspor-logo 
      Sivasspor
      2022-11-03 18:45 Fortuna Arena Prag
    10. Zalgiris Vilnius-logo 
      Zalgiris Vilnius
      1 – 2
      (0-2)
      Slovan Bratislava-logo 
      Slovan Bratislava
      2022-11-03 18:45 LFF Stadium Vilnius
    11. FC Pyunik-logo 
      FC Pyunik
      1 – 2
      (0-2)
      FC Basel-logo 
      FC Basel
      2022-11-03 18:45 Republican Stadium Jerevan
    12. FCSB-logo 
      FCSB
      0 – 3
      (0-1)
      West Ham United-logo 
      West Ham United
      2022-11-03 21:00 Arena Nationala Bukarest
    13. Silkeborg-logo 
      Silkeborg
      0 – 2
      (0-1)
      Anderlecht-logo 
      Anderlecht
      2022-11-03 21:00 JYSK Park Silkeborg
    14. Lech Poznan-logo 
      Lech Poznan
      3 – 0
      (1-0)
      Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2022-11-03 21:00 Stadion Miejski Poznan
    15. Hapoel Beer Sheva-logo 
      Hapoel Beer Sheva
      4 – 0
      (2-0)
      Austria Wien-logo 
      Austria Wien
      2022-11-03 21:00 Turner Stadium Be’er Sheva
    16. 1. FC Köln-logo 
      1. FC Köln
      2 – 2
      (0-2)
      OGC Nice-logo 
      OGC Nice
      2022-11-03 21:00 RheinEnergieStadion Köln
    17. Partizan Belgrad-logo 
      Partizan Belgrad
      1 – 1
      (1-0)
      1.FC Slovácko-logo 
      1.FC Slovácko
      2022-11-03 21:00 Stadion Partizana Belgrad
    1. UEFA Europa League

      Fotboll Herrar

    2. FC Sheriff-logo 
      FC Sheriff
      1 – 0
      (0-0)
      Omonia Nicosia-logo 
      Omonia Nicosia
      2022-11-03 18:45 Stadionul Zimbru Chisinau
    3. Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      0 – 1
      (0-1)
      Manchester United-logo 
      Manchester United
      2022-11-03 18:45 Reale Arena San Sebastián
    4. Feyenoord-logo 
      Feyenoord
      1 – 0
      (0-0)
      SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2022-11-03 18:45 De Kuip Rotterdam
    5. Midtjylland-logo 
      Midtjylland
      2 – 0
      (1-0)
      Sturm Graz-logo 
      Sturm Graz
      2022-11-03 18:45 MCH Arena Herning
    6. Qarabag FK-logo 
      Qarabag FK
      1 – 1
      (0-1)
      SC Freiburg-logo 
      SC Freiburg
      2022-11-03 18:45 Tofiq Bahramov Stadium Baku
    7. Olympiacos-logo 
      Olympiacos
      0 – 2
      (0-0)
      FC Nantes-logo 
      FC Nantes
      2022-11-03 18:45 Stadio Karaiskaki Pireus
    8. AS Monaco-logo 
      AS Monaco
      4 – 1
      (2-0)
      Crvena Zvezda-logo 
      Crvena Zvezda
      2022-11-03 18:45 Stade Louis II Monaco
    9. Trabzonspor-logo 
      Trabzonspor
      1 – 0
      (1-0)
      Ferencváros-logo 
      Ferencváros
      2022-11-03 18:45 Medical Park Stadyumu Trabzon
    10. FK Bodø/Glimt-logo 
      FK Bodø/Glimt
      1 – 2
      (0-1)
      PSV-logo 
      PSV
      2022-11-03 21:00 Aspmyra Stadion Bodø
    11. Arsenal-logo 
      Arsenal
      1 – 0
      (1-0)
      FC Zürich-logo 
      FC Zürich
      2022-11-03 21:00 Emirates Stadium London
    12. Stade Rennais-logo 
      Stade Rennais
      1 – 1
      (1-0)
      AEK Larnaca-logo 
      AEK Larnaca
      2022-11-03 21:00 Roazhon Park Rennes
    13. Dynamo Kyiv-logo 
      Dynamo Kyiv
      0 – 2
      (0-2)
      Fenerbahçe-logo 
      Fenerbahçe
      2022-11-03 21:00 Cracovia Stadium Kraków
    14. AS Roma-logo 
      AS Roma
      3 – 1
      (0-1)
      Ludogorets-logo 
      Ludogorets
      2022-11-03 21:00 Stadio Olimpico Rom
    15. Real Betis-logo 
      Real Betis
      3 – 0
      (2-0)
      HJK-logo 
      HJK
      2022-11-03 21:00 Estadio Benito Villamarin Sevilla
    16. SC Braga-logo 
      SC Braga
      2 – 1
      (1-0)
      Malmö FF-logo 
      Malmö FF
      2022-11-03 21:00 Estádio Municipal de Braga Braga
    17. Union-logo 
      Union
      0 – 1
      (0-1)
      1. FC Union Berlin-logo 
      1. FC Union Berlin
      2022-11-03 21:00 King Power at Den Dreef Stadion Heverlee
    1. UEFA Nations League

      Fotboll Herrar

    2. Ungern-logo 
      Ungern
      0 – 2
      (0-1)
      Italien-logo 
      Italien
      2022-09-26 20:45 Puskás Aréna Budapest
    3. England-logo 
      England
      3 – 3
      (0-0)
      Tyskland-logo 
      Tyskland
      2022-09-26 20:45 Wembley Stadium London
    4. Rumänien-logo 
      Rumänien
      4 – 1
      (1-0)
      Bosnien och Hercegovina-logo 
      Bosnien och Hercegovina
      2022-09-26 20:45 Stadionul Rapid-Giulesti Bukarest
    5. Montenegro-logo 
      Montenegro
      0 – 2
      (0-0)
      Finland-logo 
      Finland
      2022-09-26 20:45 Stadion Pod Goricom Podgorica
    6. Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      0 – 1
      (0-0)
      Bulgarien-logo 
      Bulgarien
      2022-09-26 20:45 National Arena Tose Proeski Skopje
    7. Gibraltar-logo 
      Gibraltar
      1 – 2
      (0-1)
      Georgien-logo 
      Georgien
      2022-09-26 20:45 Victoria Stadium Gibraltar
    8. Ukraina-logo 
      Ukraina
      0 – 0
      (0-0)
      Skottland-logo 
      Skottland
      2022-09-27 20:45 Cracovia Stadium Kraków
    9. Irland-logo 
      Irland
      3 – 2
      (1-0)
      Armenien-logo 
      Armenien
      2022-09-27 20:45 Aviva Stadium Dublin
    10. Schweiz-logo 
      Schweiz
      2 – 1
      (2-1)
      Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      2022-09-27 20:45 Kybunpark Sankt Gallen
    11. Portugal-logo 
      Portugal
      0 – 1
      (0-0)
      Spanien-logo 
      Spanien
      2022-09-27 20:45 Estádio Municipal de Braga Braga
    12. Albanien-logo 
      Albanien
      1 – 1
      (1-0)
      Island-logo 
      Island
      2022-09-27 20:45 Air Albania Stadium Tirana
    13. Sverige-logo 
      Sverige
      1 – 1
      (1-1)
      Slovenien-logo 
      Slovenien
      2022-09-27 20:45 Friends Arena Solna
    14. Norge-logo 
      Norge
      0 – 2
      (0-1)
      Serbien-logo 
      Serbien
      2022-09-27 20:45 Ullevaal Stadion Oslo
    15. Kosovo-logo 
      Kosovo
      5 – 1
      (2-0)
      Cypern-logo 
      Cypern
      2022-09-27 20:45 Fadil Vokrri Stadium Pristina
    16. Grekland-logo 
      Grekland
      3 – 1
      (1-1)
      Nordirland-logo 
      Nordirland
      2022-09-27 20:45 George Kamaras Stadium Aten
    1. VM-kval

      Fotboll Damer

    2. Wales-logo 
      Wales
      0 – 0
      (0-0, 0-0)
      Slovenia-logo 
      Slovenia
      2022-09-06 20:15 Cardiff City Stadium Cardiff
    1. VM-kval

      Handboll Damer

    2. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      11 – 30
      (5-16)
      Ukraina-logo 
      Ukraina
      2022-11-02 19:00 Luxemburg
    3. Bosnien-Hercegovina-logo 
      Bosnien-Hercegovina
      22 – 21
      (14-9)
      Grekland-logo 
      Grekland
      2022-11-05 17:00 Cazin
    4. Kosovo-logo 
      Kosovo
      28 – 29
      (16-16)
      Färoarna-logo 
      Färoarna
      2022-11-05 19:30 Istog
    5. Portugal-logo 
      Portugal
      36 – 12
      (17-5)
      Azerbajdzjan-logo 
      Azerbajdzjan
      2022-11-05 23:00 Paredes
    6. Finland-logo 
      Finland
      28 – 35
      (13-16)
      Österrike-logo 
      Österrike
      2022-11-06 13:00 Vantaa
    7. Lettland-logo 
      Lettland
      17 – 43
      (11-26)
      Slovakien-logo 
      Slovakien
      2022-11-06 13:10 Valmiera
    8. Turkiet-logo 
      Turkiet
      44 – 16
      (21-7)

      Storbritannien
      2022-11-06 16:00 Ankara
    9. Israel-logo 
      Israel
      24 – 33
      (11-14)
      Island-logo 
      Island
      2022-11-06 17:00 Hafnarfjörður
    10. Italien-logo 
      Italien
      33 – 29
      (18-13)

      Bulgarien
      2022-11-06 18:30 Chieti
    1. WNBA-logo 

      WNBA

      Basket Damer

    2. Seattle Storm-logo 
      Seattle Storm
      92 – 97
      (23-19, 24-25, 12-22, 33-31)
      Las Vegas Aces-logo 
      Las Vegas Aces
      2022-09-07 04:00 Climate Pledge Arena Seattle, WA
    3. Chicago Sky-logo 
      Chicago Sky
      63 – 72
      (16-24, 24-16, 18-8, 5-24)
      Connecticut Sun-logo 
      Connecticut Sun
      2022-09-09 02:00 Wintrust Arena Chicago, IL
    4. Connecticut Sun-logo 
      Connecticut Sun
      71 – 78
      (12-16, 16-14, 21-23, 22-25)
      Las Vegas Aces-logo 
      Las Vegas Aces
      2022-09-18 22:00 Mohegan Sun Arena Uncasville, CT
    1. Världsmästerskapet

      Fotboll Herrar

    2. Ecuador-logo 
      Ecuador
      1 – 2
      (0-1)
      Senegal-logo 
      Senegal
      2022-11-29 16:00 Khalifa International Stadium Al Rayyan
    3. Nederländ.-logo 
      Nederländ.
      2 – 0
      (1-0)
      Qatar-logo 
      Qatar
      2022-11-29 16:00 Al Bayt Stadium Al Khor
    4. Iran-logo 
      Iran
      0 – 1
      (0-1)
      USA-logo 
      USA
      2022-11-29 20:00 Al Thumama Stadium Doha
    5. Wales-logo 
      Wales
      0 – 3
      (0-0)
      England-logo 
      England
      2022-11-29 20:00 Ahmad Bin Ali Stadium Al Rayyan
    6. Australien-logo 
      Australien
      1 – 0
      (0-0)
      Danmark-logo 
      Danmark
      2022-11-30 16:00 Al Janoub Stadium Al Wakrah
    7. Tunisien-logo 
      Tunisien
      1 – 0
      (0-0)
      Frankrike-logo 
      Frankrike
      2022-11-30 16:00 Education City Stadium Al Rayyan
    8. Saudiarab.-logo 
      Saudiarab.
      1 – 2
      (0-0)
      Mexiko-logo 
      Mexiko
      2022-11-30 20:00 Lusail Stadium Lusail
    9. Polen-logo 
      Polen
      0 – 2
      (0-0)
      Argentina-logo 
      Argentina
      2022-11-30 20:00 Stadium 974 Doha
    10. Kanada-logo 
      Kanada
      1 – 2
      (1-2)
      Marocko-logo 
      Marocko
      2022-12-01 16:00 Al Thumama Stadium Doha
    11. Kroatien-logo 
      Kroatien
      0 – 0
      (0-0)
      Belgien-logo 
      Belgien
      2022-12-01 16:00 Ahmad Bin Ali Stadium Al Rayyan
    12. Costa Rica-logo 
      Costa Rica
      2 – 4
      (0-1)
      Tyskland-logo 
      Tyskland
      2022-12-01 20:00 Al Bayt Stadium Al Khor
    13. Japan-logo 
      Japan
      2 – 1
      (0-1)
      Spanien-logo 
      Spanien
      2022-12-01 20:00 Khalifa International Stadium Al Rayyan
    14. Ghana-logo 
      Ghana
      0 – 2
      (0-2)
      Uruguay-logo 
      Uruguay
      2022-12-02 16:00 Al Janoub Stadium Al Wakrah
    15. Sydkorea-logo 
      Sydkorea
      2 – 1
      (1-1)
      Portugal-logo 
      Portugal
      2022-12-02 16:00 Education City Stadium Al Rayyan
    16. Serbien-logo 
      Serbien
      2 – 3
      (2-2)
      Schweiz-logo 
      Schweiz
      2022-12-02 20:00 Stadium 974 Doha
    17. Kamerun-logo 
      Kamerun
      1 – 0
      (0-0)
      Brasilien-logo 
      Brasilien
      2022-12-02 20:00 Lusail Stadium Lusail

    Kommande matcher

    1. 3F Superliga

      Fotboll Herrar


    2. Ålborg
      2023-02-18
      19:00

      Århus
      Aalborg Portland Park Aalborg

    3. Odense
      2023-02-19
      14:00
      Randers-logo 
      Randers
      Nature Energy Park Odense

    4. Lyngby BK
      2023-02-19
      14:00

      Nordsjälland
      Lyngby Stadion Lyngby
    5. Silkeborg-logo 
      Silkeborg
      2023-02-19
      16:00
      FC Köpenhamn-logo 
      FC Köpenhamn
      JYSK Park Silkeborg
    6. Bröndby-logo 
      Bröndby
      2023-02-19
      18:00

      AC Horsens
      Brøndby Stadion Brøndby
    7. Viborg FF-logo 
      Viborg FF
      2023-02-20
      19:00
      Midtjylland-logo 
      Midtjylland
      Energi Viborg Arena Viborg
    1. Bundesliga-logo 

      Bundesliga

      Fotboll Herrar

    2. RB Leipzig-logo 
      RB Leipzig
      2023-01-20
      20:30
      FC Bayern München-logo 
      FC Bayern München
      Red Bull Arena Leipzig
    3. 1. FC Union Berlin-logo 
      1. FC Union Berlin
      2023-01-21
      15:30
      TSG 1899 Hoffenheim-logo 
      TSG 1899 Hoffenheim
      Stadion An der Alten Försterei Berlin
    4. Eintracht Frankfurt-logo 
      Eintracht Frankfurt
      2023-01-21
      15:30
      FC Schalke 04-logo 
      FC Schalke 04
      Deutsche Bank Park Frankfurt
    5. VfL Wolfsburg-logo 
      VfL Wolfsburg
      2023-01-21
      15:30
      SC Freiburg-logo 
      SC Freiburg
      Volkswagen Arena Wolfsburg
    6. VfL Bochum-logo 
      VfL Bochum
      2023-01-21
      15:30
      Hertha BSC-logo 
      Hertha BSC
      Vonovia Ruhrstadion Bochum
    7. VfB Stuttgart-logo 
      VfB Stuttgart
      2023-01-21
      15:30
      1. FSV Mainz 05-logo 
      1. FSV Mainz 05
      Mercedes-Benz Arena Stuttgart
    8. 1. FC Köln-logo 
      1. FC Köln
      2023-01-21
      18:30
      Werder Bremen-logo 
      Werder Bremen
      RheinEnergieStadion Köln
    9. Borussia Dortmund-logo 
      Borussia Dortmund
      2023-01-22
      15:30
      FC Augsburg-logo 
      FC Augsburg
      Signal Iduna Park Dortmund
    10. Borussia Mönchengladbach-logo 
      Borussia Mönchengladbach
      2023-01-22
      17:30
      Bayer 04 Leverkusen-logo 
      Bayer 04 Leverkusen
      Borussia-Park Mönchengladbach
    1. Copa del Rey-logo 

      Copa del Rey

      Fotboll Herrar

    2. Guadalajara-logo 
      Guadalajara
      2022-12-20
      19:00
      Elche CF-logo 
      Elche CF
      Estadio Pedro Escartín Guadalajara
    3. CD Diocesano-logo 
      CD Diocesano
      2022-12-20
      19:00
      Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      Cáceres
    4. CF Intercity-logo 
      CF Intercity
      2022-12-20
      19:00
      CD Mirandés-logo 
      CD Mirandés
      Sant Joan d’Alacant
    5. Real Unión Club-logo 
      Real Unión Club
      2022-12-20
      21:00
      RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      Estadio Gal Irún
    6. Sestao River-logo 
      Sestao River
      2022-12-20
      21:00
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      Sestao
    7. CD Guijuelo-logo 
      CD Guijuelo
      2022-12-20
      21:00
      Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      Guijuelo
    8. AD Alcorcón-logo 
      AD Alcorcón
      2022-12-20
      21:00
      FC Cartagena-logo 
      FC Cartagena
      Estadio Santo Domingo Alcorcón
    9. CD Atlético Paso-logo 
      CD Atlético Paso
      2022-12-20
      23:00
      RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      El Paso
    10. Atlético Saguntino-logo 
      Atlético Saguntino
      2022-12-21
      19:00
      Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      Sagunto
    11. Ibiza Islas Pitiusas-logo 
      Ibiza Islas Pitiusas
      2022-12-21
      19:00
      SD Eibar-logo 
      SD Eibar
      Ibiza
    12. Mérida AD-logo 
      Mérida AD
      2022-12-21
      19:00
      Deportivo Alavés-logo 
      Deportivo Alavés
      Mérida
    13. CD Numancia-logo 
      CD Numancia
      2022-12-21
      19:00
      Real Sporting-logo 
      Real Sporting
      Nuevo Estadio Los Pajaritos Soria
    14. Levante UD-logo 
      Levante UD
      2022-12-21
      19:00
      FC Andorra-logo 
      FC Andorra
      Ciudad de Valencia Valencia
    15. Arenas-logo 
      Arenas
      2022-12-21
      21:00
      Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      Armilla
    16. Juventud Torremolinos CF-logo 
      Juventud Torremolinos CF
      2022-12-21
      21:00
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      Torremolinos
    17. CD Arnedo-logo 
      CD Arnedo
      2022-12-21
      21:00
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      Arnedo
    18. CD Coria-logo 
      CD Coria
      2022-12-21
      21:00
      Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      Coria
    19. UD Logroñés-logo 
      UD Logroñés
      2022-12-21
      21:00
      Albacete Balompié-logo 
      Albacete Balompié
      Estadio Las Gaunas Logroño
    20. AD Ceuta-logo 
      AD Ceuta
      2022-12-21
      21:00
      UD Ibiza-logo 
      UD Ibiza
      Ceuti
    21. Pontevedra CF-logo 
      Pontevedra CF
      2022-12-21
      21:00
      CD Tenerife-logo 
      CD Tenerife
      Estadio Municipal de Pasarón Pontevedra
    1. Coppa Italia

      Fotboll Herrar

    2. Internazionale-logo 
      Internazionale
      2023-01-10
      21:00
      Parma-logo 
      Parma
      Stadio Giuseppe Meazza Milano
    3. AC Milan-logo 
      AC Milan
      2023-01-11
      21:00
      Torino-logo 
      Torino
      Stadio Giuseppe Meazza Milano
    4. Fiorentina-logo 
      Fiorentina
      2023-01-12
      18:00
      Sampdoria-logo 
      Sampdoria
      Stadio Artemio Franchi Firenze
    5. AS Roma-logo 
      AS Roma
      2023-01-12
      21:00
      Genoa-logo 
      Genoa
      Stadio Olimpico Rom
    6. Napoli-logo 
      Napoli
      2023-01-17
      21:00
      Cremonese-logo 
      Cremonese
      Stadio Diego Armando Maradona Neapel
    7. Atalanta-logo 
      Atalanta
      2023-01-19
      15:00
      Spezia-logo 
      Spezia
      Gewiss Stadium Bergamo
    8. SS Lazio-logo 
      SS Lazio
      2023-01-19
      18:00
      Bologna-logo 
      Bologna
      Stadio Olimpico Rom
    9. Juventus-logo 
      Juventus
      2023-01-19
      21:00
      Monza-logo 
      Monza
      Allianz Stadium Turin
    10. Vinnare 1/8F 2-logo 
      Vinnare 1/8F 2
      2023-02-01
      01:00
      Vinnare 1/8F 3-logo 
      Vinnare 1/8F 3
    11. Vinnare 1/8F 4-logo 
      Vinnare 1/8F 4
      2023-02-01
      01:00
      Vinnare 1/8F 5-logo 
      Vinnare 1/8F 5
    12. Vinnare 1/8F 6-logo 
      Vinnare 1/8F 6
      2023-02-01
      01:00
      Vinnare 1/8F 7-logo 
      Vinnare 1/8F 7
    13. Vinnare 1/8F 8-logo 
      Vinnare 1/8F 8
      2023-02-01
      01:00
      Vinnare 1/8F 1-logo 
      Vinnare 1/8F 1
    14. Vinnare KF 1-logo 
      Vinnare KF 1
      2023-04-05
      02:00
      Vinnare KF 2-logo 
      Vinnare KF 2
    15. Vinnare KF 3-logo 
      Vinnare KF 3
      2023-04-05
      02:00
      Vinnare KF 4-logo 
      Vinnare KF 4
    16. Vinnare SF 1-logo 
      Vinnare SF 1
      2023-05-24
      02:00
      Vinnare SF 2-logo 
      Vinnare SF 2
      Stadio Olimpico Rom
    1. EM-kval

      Handboll Herrar

    2. Nordmakedonien-logo 
      Nordmakedonien
      2023-03-08
      01:00
      Portugal-logo 
      Portugal
    3. Luxemburg-logo 
      Luxemburg
      2023-03-08
      01:00
      Turkiet-logo 
      Turkiet
    4. Serbien-logo 
      Serbien
      2023-03-08
      01:00
      Norge-logo 
      Norge
    5. Tjeckien-logo 
      Tjeckien
      2023-03-08
      01:00
      Island-logo 
      Island
    6. Estland-logo 
      Estland
      2023-03-08
      01:00
      Israel-logo 
      Israel
    7. Ukraina-logo 
      Ukraina
      2023-03-08
      01:00
      Österrike-logo 
      Österrike
    8. Färoarna-logo 
      Färoarna
      2023-03-08
      01:00
      Rumänien-logo 
      Rumänien
    9. Belgien-logo 
      Belgien
      2023-03-08
      01:00
      Grekland-logo 
      Grekland
    10. Schweiz-logo 
      Schweiz
      2023-03-08
      01:00
      Ungern-logo 
      Ungern
    11. Georgien-logo 
      Georgien
      2023-03-08
      01:00
      Litauen-logo 
      Litauen
    12. Montenegro-logo 
      Montenegro
      2023-03-08
      01:00
      Slovenien-logo 
      Slovenien
    13. Kosovo-logo 
      Kosovo
      2023-03-08
      01:00
      Bosnien-Hercegovina-logo 
      Bosnien-Hercegovina
    14. Polen-logo 
      Polen
      2023-03-08
      01:00
      Frankrike-logo 
      Frankrike
    15. Italien-logo 
      Italien
      2023-03-08
      01:00
      Lettland-logo 
      Lettland
    16. Nederländerna-logo 
      Nederländerna
      2023-03-08
      20:30
      Kroatien-logo 
      Kroatien
    17. Finland-logo 
      Finland
      2023-03-09
      20:00
      Slovakien-logo 
      Slovakien
    1. EM-kval

      Basket Damer

    2. Sverige-logo 
      Sverige
      2023-02-09
      01:00
      Lettland-logo 
      Lettland
    3. Israel-logo 
      Israel
      2023-02-12
      01:00
      Sverige-logo 
      Sverige
    1. Engelska Ligacupen-logo 

      Engelska Ligacupen

      Fotboll Herrar

    2. Wolverhampton Wanderers-logo 
      Wolverhampton Wanderers
      2022-12-20
      20:45
      Gillingham-logo 
      Gillingham
      Molineux Wolverhampton
    3. Milton Keynes Dons-logo 
      Milton Keynes Dons
      2022-12-20
      20:45
      Leicester City-logo 
      Leicester City
      Stadium MK Milton Keynes
    4. Southampton-logo 
      Southampton
      2022-12-21
      20:45
      Lincoln City-logo 
      Lincoln City
      St. Mary’s Stadium Southampton
    5. Blackburn Rovers-logo 
      Blackburn Rovers
      2022-12-21
      20:45
      Nottingham Forest-logo 
      Nottingham Forest
      Ewood Park Blackburn
    6. Newcastle United-logo 
      Newcastle United
      2022-12-21
      20:45
      Bournemouth-logo 
      Bournemouth
      St James’ Park Newcastle
    7. Charlton Athletic-logo 
      Charlton Athletic
      2022-12-21
      20:45
      Brighton & Hove Albion-logo 
      Brighton & Hove Albion
      The Valley London
    8. Manchester United-logo 
      Manchester United
      2022-12-21
      21:00
      Burnley-logo 
      Burnley
      Old Trafford Manchester
    9. Manchester City-logo 
      Manchester City
      2022-12-22
      21:00
      Liverpool-logo 
      Liverpool
      Etihad Stadium Manchester
    1. Handbollsligan-logo 

      Handbollsligan

      Handboll Herrar

    2. IF Hallby HK-logo 
      IF Hallby HK
      2022-12-04
      17:30
      Hammarby IF HF-logo 
      Hammarby IF HF
      Jönköping
      Se matchen hos
    3. Alingsås HK-logo 
      Alingsås HK
      2022-12-07
      19:00
      Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      Alingsås
      Se matchen hos C More
    4. HK Aranäs-logo 
      HK Aranäs
      2022-12-09
      19:00
      Ystads IF HF-logo 
      Ystads IF HF
      Kungsbacka
      Se matchen hos C More
    5. Hammarby IF HF-logo 
      Hammarby IF HF
      2022-12-10
      18:00
      Eskilstuna Guif IF-logo 
      Eskilstuna Guif IF
      Stockholm
    6. Önnereds HK-logo 
      Önnereds HK
      2022-12-11
      16:00
      IFK Skövde HK-logo 
      IFK Skövde HK
      Göteborg
    7. HK Malmö-logo 
      HK Malmö
      2022-12-13
      19:00
      IFK Kristianstad-logo 
      IFK Kristianstad
      Malmö
    8. OV Helsingborg HK-logo 
      OV Helsingborg HK
      2022-12-14
      19:00
      IF Hallby HK-logo 
      IF Hallby HK
      Helsingborg
    9. IK Sävehof-logo 
      IK Sävehof
      2022-12-14
      19:45
      Redbergslids IK-logo 
      Redbergslids IK
      Partille
    10. HK Aranäs-logo 
      HK Aranäs
      2022-12-19
      19:00
      Lugi HF-logo 
      Lugi HF
      Kungsbacka
    1. HockeyAllsvenskan-logo 

      HockeyAllsvenskan

      Ishockey Herrar

    2. Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      2022-12-04
      15:00
      Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      Upplands Bilforum Arena Uppsala
      Se matchen hos C More
    3. AIK-logo 
      AIK
      2022-12-04
      15:00
      MoDo Hockey-logo 
      MoDo Hockey
      Hovet Stockholm
      Se matchen hos
    4. MoDo Hockey-logo 
      MoDo Hockey
      2022-12-07
      19:00
      Södertälje SK-logo 
      Södertälje SK
      Hägglunds Arena Örnsköldsvik
      Se matchen hos C More
    5. Östersunds IK-logo 
      Östersunds IK
      2022-12-07
      19:00
      Djurgårdens IF-logo 
      Djurgårdens IF
      Östersund Arena Östersund
    6. Mora IK-logo 
      Mora IK
      2022-12-07
      19:00
      IF Björklöven-logo 
      IF Björklöven
      Smidjegrav Arena Mora
      Se matchen hos C More
    7. BIK Karlskoga-logo 
      BIK Karlskoga
      2022-12-07
      19:00
      Tingsryds AIF-logo 
      Tingsryds AIF
      Nobelhallen Karlskoga
      Se matchen hos C More
    8. Almtuna IS-logo 
      Almtuna IS
      2022-12-07
      19:00
      Kristianstads IK-logo 
      Kristianstads IK
      Upplands Bilforum Arena Uppsala
      Se matchen hos C More
    9. HC Vita Hästen-logo 
      HC Vita Hästen
      2022-12-07
      19:00
      Västerås IK-logo 
      Västerås IK
      Himmelstalundshallen Norrköping
      Se matchen hos C More
    10. Västerviks IK-logo 
      Västerviks IK
      2022-12-07
      19:00
      AIK-logo 
      AIK
      Plivit Arena Västervik
    1. JVM

      Ishockey Herrar

    2. Finland U20-logo 
      Finland U20
      2022-12-26
      17:00
      Schweiz U20-logo 
      Schweiz U20
      Moncton
    3. Sverige U20-logo 
      Sverige U20
      2022-12-26
      19:30
      AUT (U20)-logo 
      AUT (U20)
      Halifax
    4. Lettland U20-logo 
      Lettland U20
      2022-12-26
      22:00
      USA U20-logo 
      USA U20
      Moncton
    5. Tjeckien U20-logo 
      Tjeckien U20
      2022-12-27
      00:30
      Kanada U20-logo 
      Kanada U20
      Halifax
    6. Finland U20-logo 
      Finland U20
      2022-12-27
      17:00
      Slovakien U20-logo 
      Slovakien U20
      Moncton
    7. Tyskland U20-logo 
      Tyskland U20
      2022-12-27
      19:30
      Sverige U20-logo 
      Sverige U20
      Halifax
    1. La Liga-logo 

      La Liga

      Fotboll Herrar

    2. Girona FC-logo 
      Girona FC
      2022-12-29
      17:00
      Rayo Vallecano-logo 
      Rayo Vallecano
      Estadio Montilivi Girona
    3. Real Betis-logo 
      Real Betis
      2022-12-29
      19:15
      Athletic Club-logo 
      Athletic Club
      Estadio Benito Villamarin Sevilla
    4. Atlético Madrid-logo 
      Atlético Madrid
      2022-12-29
      21:30
      Elche CF-logo 
      Elche CF
      Cívitas Metropolitano Madrid
    5. Getafe CF-logo 
      Getafe CF
      2022-12-30
      17:00
      RCD Mallorca-logo 
      RCD Mallorca
      Coliseum Alfonso Pérez Getafe
    6. Cádiz CF-logo 
      Cádiz CF
      2022-12-30
      19:15
      UD Almería-logo 
      UD Almería
      Nuevo Mirandilla Cádiz
    7. RC Celta-logo 
      RC Celta
      2022-12-30
      19:15
      Sevilla FC-logo 
      Sevilla FC
      Estadio Abanca-Balaídos Vigo
    8. Real Valladolid-logo 
      Real Valladolid
      2022-12-30
      21:30
      Real Madrid-logo 
      Real Madrid
      Estadio Municipal José Zorrilla Valladolid
    9. FC Barcelona-logo 
      FC Barcelona
      2022-12-31
      14:00
      RCD Espanyol-logo 
      RCD Espanyol
      Spotify Camp Nou Barcelona
    10. Villarreal CF-logo 
      Villarreal CF
      2022-12-31
      16:15
      Valencia CF-logo 
      Valencia CF
      Estadio de la Cerámica Villarreal
    11. Real Sociedad-logo 
      Real Sociedad
      2022-12-31
      16:15
      CA Osasuna-logo 
      CA Osasuna
      Reale Arena San Sebastián
    1. Liga Portugal Bwin

      Fotboll Herrar

    2. Portimonense-logo 
      Portimonense
      2022-12-28
      20:00
      Casa Pia AC-logo 
      Casa Pia AC
      Estádio Municipal de Portimão Portimão
    3. Rio Ave FC-logo 
      Rio Ave FC
      2022-12-28
      20:00
      CS Marítimo-logo 
      CS Marítimo
      Estádio dos Arcos Vila do Conde
    4. FC Porto-logo 
      FC Porto
      2022-12-28
      22:15
      FC Arouca-logo 
      FC Arouca
      Estádio do Dragão Porto
    5. Gil Vicente FC-logo 
      Gil Vicente FC
      2022-12-29
      18:00
      Santa Clara-logo 
      Santa Clara
      Estádio Cidade de Barcelos Barcelos
    6. Estoril Praia-logo 
      Estoril Praia
      2022-12-29
      20:00
      Boavista FC-logo 
      Boavista FC
      António Coimbra de Mota Estoril
    7. Sporting CP-logo 
      Sporting CP
      2022-12-29
      22:15
      FC Paços de Ferreira-logo 
      FC Paços de Ferreira
      Estádio José Alvalade Lissabon

    8. GD Chaves
      2022-12-30
      18:00

      FC Famalicão
      Estádio Municipal de Chaves Chaves
    9. FC Vizela-logo 
      FC Vizela
      2022-12-30
      20:00
      Vitória Guimarães-logo 
      Vitória Guimarães
      Estádio do FC Vizela Vizela
    10. SC Braga-logo 
      SC Braga
      2022-12-30
      22:15
      Benfica-logo 
      Benfica
      Estádio Municipal de Braga Braga
    1. NHL-logo 

      NHL

      Ishockey Herrar

    2. Nashville Predators-logo 
      Nashville Predators
      2022-11-25
      20:00
      Colorado Avalanche-logo 
      Colorado Avalanche
      Bridgestone Arena Nashville, TN
    3. Nashville Predators-logo 
      Nashville Predators
      2022-11-27
      02:00
      Columbus Blue Jackets-logo 
      Columbus Blue Jackets
      Bridgestone Arena Nashville, TN